Jump to content
Българският форум за музиканти

Авторска песен има нужда от соло!


aarab

Recommended Posts

Здравейте, 

днес си говорихме с един съфорумник - ruok, и в разговора ми прати да чуя една идейка....яка, ама яка....ама звука имаше нужда малко да се пипне. И реших, че ще го направя.

Песента няма соло и имаме нужда от китарист с идейно соло, което да пасне на музиката.

Всеки е добре дошъл да се пробва и да качи резултата. Аз после ще пиша на човека, да ми прати wav файла, за да го смеся.

 

 

https://soundcloud.com/studiointhezone/ruok

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми харесва . Солото го "чувам" в главата си , но за съжаление , китарните ми умения са повече от скромни . Ако има някакво развитие , ще ми е интересно да го чуя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че барабаните са програмирани. Имам лек съвет - намали малко онзи чинел в десния канал и ако може намали соло барабанчето.
Относно солото, няма да тръгна да записвам, но смятам, че соло с по-малко ноти, но с повече ривърб и дилей би звучало добре. Твърде разчупено и шредърско соло няма да пасне на тази песен според мен.

 

Вижте това соло, добавете нещо от себе си и мисля, че ще се получи без да е нужно да сте китарни виртуози.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=0K4J90s1A2M#t=133

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е: - В кой момент авторът иска да има соло и колко дълго го иска. Иска ли да има и междинни кратки солца или някаква интересно раздвижена акомпанираща китара? Питам за тези неща, защото чувам вокал почти през цялото парче и според мен, като че ли няма ясно определен момент за соло, а по-скоро няколко кратки откъси между вокалните линии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един дoста дълъг момент, в кoйтo oстават само баса и барабаните. Там си представям солото, катo си представям нещo мелодично и кактo @Akerfeldt каза, бих искал да не е нещo супер разчупено и шредърско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя момент с барабаните и баса е доста объркващ.Малко на обратно вървят касата и солото.Иначе мисля да се пробвам като ми остане време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни клик на темпото и слушай него. Иначе крайният звук ще е брутал. Това е само примерно, нещо като демо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-ви опит шред

 

-2  2-ри опит с по-малко ноти както казаха колегите :)

 

Двете ги записах с Gibson Les Paul Studio с Burstbucker-и и Guitar Rig в Cubase 5 с Focusrite Solo.

Първото соло е на бридж адаптъра, второто на нека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.