Jump to content
Българският форум за музиканти


savov

Recommended Posts

Здравейте!

Някой има ли такова ел. пиано, работил ли е?
(Аз още не съм го видял на живо... казаха ми по телефона модела)

Не съм работил до момента с YAMAHA, а ще налага да свиря и на такова.
Ще съм благодарен за малко помощ на бързо и конкретни въпроси:

 

1. Има ли опция за разделяне на клавиатурата т.е. да пускам бас в лявата ръка? И по какъв начин се премахват в баса ефектите...

2. При смесване на инструментите... например пиано + стрингс... има ли възможност да се регулира силата на отделните инструменти при микса им? И как точно става това технически...

Изобщо ако пък ви се намира инструкция за работа на БГ... още по-добре.

И разбира се... ще се радвам изобщо на мнение за клавира... синтезатор ли е, пиано ли... не знам и аз!?

 

Благодаря предварително!
Поздрави!
 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно поколение стейдж пиано, ако ще свириш поп и рок музика, има страхотни неща в нета за него, при това безплатни.Ще пробвам да ти ги намеря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм работил с cp33.Разгледах снимки на СР40 и доколкото виждам има същите плъзгачи които балансират силата между лява и дясна половина на клавиатурата. Това, което не ми харесва при СР33 е че при превключване на друг звук(например от акустично на електрическо пиано) независимо от положението на плъзгачите,балансът се връща сам на стартово положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ROLAND има бутон SPLIT... и от там си го задържам с даден клавиш... и от него надолу си свири бас... от същия бутон си избирам и семпъла... вид бас.

На YAMAHHA изобщо не виждам как се прави... на клипчетата са повече демонстрации на звуковете и не дават технически как сменят, как разделят и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има бутон сплит. При СР33 с този бутон се определя и точката на разделяне на клавиатурата. За съжаление пианото не беше мое и нямах време много да си играя с него и да го разучавам.

Редактирано от Caprycorn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упътването съм поръчал да го издирят из кашоните... но ако няма БГ... не съм сигурен, че ще се справя на 100 %. А и в момента не е възможно да е пред мен пианото за да си играя... налага се да се подготвя така дистанционно и да съм ОК, като се наложи да свиря в определените вечери там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямаха нямат упътвания на български, доколкото знам. Иначе в Интернет има всички упътвания на повечето свветовни езици за свободно сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://download.yamaha.com/api/asset/file/?language=es&site=es.yamaha.com&asset_id=60432 - това е упътването на английски език за Yamaha CP40, на 25 и 26 страница е описано за split функцията.

 

http://pro-technica.com/public/MANUALS/YAMAHA/   - тук има доста инструкции на български език, но специално за този модел няма. Все пак може да погледнеш за другите модели електронни пиана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.