Jump to content
Българският форум за музиканти

Странни перца - могат ли да се намерят в БГ?


Glacierise

Recommended Posts

Абе гледах тия дена един сайт на една фирма, която прави разни странни перца - двувърхи и тривърхи, примерно, или такива с раздвоен или разтроен връх (казват, 4е като свириш с тва с раздвоения връх, вадиш звук като от 12-струнна китара). Та ми беше интересно - някой пробвал ли е нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хи !

Аз съм свирил и свиря но ми ги пращат !

тук всичко е алабала!

 

имам мнгого яки руски с три върха и всеки си има профил

 

леко скосен остър.... и се свири много яко

 

и са от различен материал и от тва естестено зависи тона :)

 

но тук в бг има само некви тъпи и то са скъпи

 

една дузина фендер струват 3 ,5 долара а тук едното е 1,70

 

ахмаци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде да ме снабдиш с некое двувърхо, че ми е ноо интересно :) Ще ми видиш адреса, като ти пристигне диска със Сонара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде да ме снабдиш с некое двувърхо, че ми е ноо интересно :) Ще ми видиш адреса, като ти пристигне диска със Сонара :)

 

;););):D:D

 

НП фриенд но няма да е много твърдо!!

 

ше ти пратя и малко календарчета на АМТ електроникс!

 

а за пера може да поръчам още !

 

Перата са създадени от скоро!

 

междудругото С АМТ Педали Свирят MATTIAS IA EKLUNDH - издава го лабела на Стеве Вай http://www.freakguitar.com/

Браян Мей от скоро 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Матиас IA го сънувам, пич - толко съм фен :)

 

А ако можеш да ми поръчаш перца от тия ненормалните - поръчай. Каквито прецениш, само да са твърди. За парите ще се разбереме, нема ядове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Матиас IA го сънувам, пич - толко съм фен :)

 

А ако можеш да ми поръчаш перца от тия ненормалните - поръчай. Каквито прецениш, само да са твърди. За парите ще се разбереме, нема ядове :)

 

нп ако всичко е наред ше има достатъчно!

 

сега правя промо видеота за фирмата с техните педали

и чакам пратка с вда нови лампови дистове

 

и ше има пера! споко! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви странни перца тук :)) Аз не мога да си намеря обикновен Дънлоп Джаз III, че винаги като съм някаде навън и ме гледат странно като си купувам 10-20 перца ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже свиря с много малки перца, купувам си 2-3 фендера нормални и после ги нарязвам и правя около 5 перца като за мене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви странни перца тук :)) Аз не мога да си намеря обикновен Дънлоп Джаз III, че винаги като съм някаде навън и ме гледат странно като си купувам 10-20 перца ... :)

 

За това си прав. Преди ги имаше във фактор, ама отдавна не съм виждал модела, който първо си бях купил. Едни такива мънички, черни и остри. Сега има само от тия Big Stubby, ама са ми много дебели и не достатъчно остри ;)

 

Между другото един колега ми говореше за едни перца, дето върха им е като обърнат конус и трябва да свириш само с връхчето иначе перцето захапва струната и най много да я скъсаш ;) Били пърфектни за обучение, ама са патентовани и не знам къде могат да се намерят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си правя перцата сам! И стават много яки ,от разлечна по твърдост

пластмаса ,и за различен тембър ...и с различна форма[за предпочитане -

триъгълни]. Пробвах и с перо ,с няколко

върха ,ама не става баш като 12-струнна китара...

Важно е също да се свири и с пръсти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, перца у нас имам 20-на броя, вскяко с различна форма :) И аз сам си ги правя. Лудник. Каквото ти скимне. Материал - по-дебелите и твърдите от фонокарти, по-тънките от ваучери за б-кънект. :) Лудник пълен. Пък и като ги пробия с пергел или друго остро нещо - намушвам ги на 1-ва струна, забучвам отгоре някаква гума - и готово, винаги под ръка и не ги губя. А за да не ми пречт ръбовете на дупката ги изпилявам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме навежда на мисълта, че оставяш струните си да стърчат, рискувайки да си извадиш очите някой ден :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с фонокартите е готино до толкова, до колкото може да се експериментира колкото си искаш - можеш да изтъняваш пластмасата, да я пилиш, наръбваш, дупчиш - каквото ти хрумне :)

Да, ама не е за мен...

Аз използвам стандартни фендерски или подобни... За предпочитане от по-меките

 

И понеже темата е за странни перца се чувствам длъжен да ви кажа, какво имам. Имам едно перце, на което пише WEST GERMANY. Да се чувствам ли притежател на антика :lol: . Всмисъл, дабнеби да е правено по времето на Великото разделение, преди падането на стената Берлинска! Ако е така, парадоксът е там, че си го купих от музикален магазин, преди около месец-два...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.