Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на тунер за китара тип "щипка"


viktor.velikov

Recommended Posts

От моя (лютиерска) гледна точка съществуват само 2 читави клип-тунера: TC Electronic UniTune Clip и Peterson StroboClip

Под читави имам предвид:

- полифоничен (да разпознава всички ноти)

- да е с бърза реакция 

- да е точен (примерно 0.2 цента)

Аз съм почитател на стробоскопичните тунери и единствено този на TC Electronic може да се сравнява с тях, той дори е леко по-бърз от Peterson-a откъм разпознаване на нотите, но пък не е стробоскопичен. За цената си е може би най-доброто в света въобще.

По-старият модел на TC Electronic се казва PolyTune Clip, който може да разпознава всички струни, но е изключително неточен в този режим и опцията я изключвам че дразни, затова го подарих на един познат и взех UniTune Clip понеже при него този режим директно липсва.

Също ползвам и стробоскопичният Sonic Research ST300, но той не е щипка а педал и е за други (професионални) цели вече.

Всичко останало е пълен ш...т, пробвал съм какви ли не, вкл. на други известни фирми (Korg) които са тип "стрелка" - много са бавни и дразнят, подарих ги а китайските директно ги изхвърлих.

Ако имате инфо за подобни на двата гореспоменати, споделете ги.

Редактирано от Neon_Knight
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Unitune и Polytune не са ли еднакви, с единствена разлика, че при полито е .. полифонично?

On 2/1/2020 at 5:24 PM, svet.k said:

Резачка, реално ти трябва поне от 432 Х. да почва. Това е доста добра честота, дълга тема. Когато започнахме с групата да я ползваме нея, разликата беше доста осезаема в положителна насока.

Сетих се за това, от минута и шест секунди ;)

 

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.