Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на тунер за китара тип "щипка"


viktor.velikov

Recommended Posts

Квалитетни и шаренички са всичките, за това минах през 4 от тях, всичките без въпросната щипка продадени, тя стои по обективни причини. :>

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колко и да бях а и все още съм противник на тунерите - просто не са достатъчно точни - се наложи да си закупя един Политюн, което май е възможното най добро в класа си. Просто напоследък всички с които свиря очакват да си настроен от самото начало на свирнята и лафа " дай едно ре" не върви. Освен това наистина е удобно за бърза настройка между парчетата.

А обратно на мнението си по горе, се убедих по много неприятен начин че щипките в шумна среда са неточни , след като просто на едно парче се наложи да оставя китарата която беше фалшива.

Без да имам кой знае какъв слух, се дразня ужасно когато китарата ми е фалшива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично използвам един на fzOne, който закупих за 3-4 долара с безплатна доставка.

Работи доста добре, в шумна среда не съм имал никакви проблеми, дори закупих още един за приятел, който също остана приятно изненадан.

 

Отделно, че разполага с 4-5 режима - класически (с минорни и мажорни тоналности), китара, виолин, бас...

За сравнение използвах вградения към адаптера на моята електрическа китара - разлика почти нямаше между отмерването на двата.

 

Това ми е първия тунер и след като го закупих доста се учудих, че аналог на моя струва по 50-60-70 лв. 

Какво влиза в тази разлика - полутон или единствено марката?

Изводите всеки за себе си, но аз определено не бих дал повече от 10 лв. за щипка.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем, че под шумна среда разбираме, това да свири другия китарист, касата да блъска, вокала да разгрява и баса да се настройва, докато ти се пробваш да си настроиш 6-та струна 10 минути. Пробвал съм го това с Polytune, Korg, Fender и още 2 китайски щипки.... ами не :> Дори да сведеш дразнителите до 1, пак не става с щипка. Щипките са предназначени основно за домашна среда, искаш ли нещо сериозно и точно - търсиш си педал. Не е излишно да имаш и двете неща.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ моята щипка Korg AW-2 си е с пиезо и хваща само вибрациите на инструмента, няма особено значение колко шум се вдига около мен. Настройвал съм се на сцена без никакви грижи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че го има този момент, но, както казах, до момента не ми е било никакъв проблем за работата на този тунер в пиезо режим. Проверявал съм си настройката по време на парче с шумен барабанист и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз лично използвам един на fzOne, който закупих за 3-4 долара с безплатна доставка.

Работи доста добре, в шумна среда не съм имал никакви проблеми, дори закупих още един за приятел, който също остана приятно изненадан.

 

Отделно, че разполага с 4-5 режима - класически (с минорни и мажорни тоналности), китара, виолин, бас...

За сравнение използвах вградения към адаптера на моята електрическа китара - разлика почти нямаше между отмерването на двата.

 

Това ми е първия тунер и след като го закупих доста се учудих, че аналог на моя струва по 50-60-70 лв. 

Какво влиза в тази разлика - полутон или единствено марката?

Изводите всеки за себе си, но аз определено не бих дал повече от 10 лв. за щипка.

 

Поздрави!

Абсолютно подкрепям ! И аз купих два от същите - за мен и за приятел. Веднага след като ги получих минах през една часовникарница да взема батерийки, че се продават без. Цената на двете батерийки беше малко по-висока от цената на едното тунерче - 6 лв........... Работи си отлично - има няколко режима и при настроен тон целия дисплей свети зелено. Вероятно няма да е чуствителен колкото някой марков педал , но за ТАЗИ си цена избива рибата.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, почти винаги се настройвам на слух. Случвало ми се е неколкократно в шумна среда, да ползвам този тунер:

 

http://www.musedo.com/product_detail.php?id=12&id1=34&id2=0

 

и останах относително доволен от работата му. Най-ме изкефи, че целия дисплей позеленява, като настроиш верния тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз лично използвам един на fzOne"  И аз лично ползвам такава щипка колега и с ръка на сърце заявявам, че на репетиция ми е много трудно с нея. Отчита всяка външна вибрация... касата на барабаните, колегата с баса.... колегата с другата китара и т.н. И не вярвам да има щипка която да не го прави защото всички са на принцип на улавяне на вибрацията.

Щипка да.... но само за домашна употреба. За сцена и репетиция не е добре, вервайте ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Преди време си взех едно Boss TU-01. Не бях ползвал щипка до преди това, и ми се стори доста готино. Обаче не е точен. Дори с тунер на телефона е по-добре. Трябва ми нещо по-прецизно. И да може да се настройва pitch между 435-445Hz.

Мислих си за Polytune, пишат го че е прецизен до +/- 0.05 (chromatic mode), уж. За боса пише, че е прецизен до +/- един цент, ама дава отклонения с поне 5... Има мнение в тази тема, че не работи добре в шумно помещение, но на мен ми трябва за вкъщи, където мисля че въобще няма да има проблем с шум, докато настройвам. Има ли недостатъци за по-ниска настройки, като Ди, Си?Въпроса ми е, ако някой е правил сравнения, какво бихте препоръчали, кой е най-добрия тунер щипка?

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резачка, реално ти трябва поне от 432 Х. да почва. Това е доста добра честота, дълга тема. Когато започнахме с групата да я ползваме нея, разликата беше доста осезаема в положителна насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.