Към съдържанието

Снимка

Избор на компресор

compressor preamp

• Please log in to reply
12 отговора на тази тема

#1 BogoJazz

BogoJazz

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 28 октомври 2015 - 08:58

Здравейте бараби!

В момента търся хубав компресор / буустър, който да е хем евтиничък, хем да става за нещо. Свиря предимно джаз и блус музика.

Някой ако има идеи, предложения и мнения ще ми е от полза  :godbless:  Освен това може да обсъдим и волюм педали, понеже и от това имам нужда в момента. Живи и здрави!

#2 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10571 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 28 октомври 2015 - 10:30

Компресор, който е евтин, най-вероятно няма да е хубав. Основният проблем при тях е, че вкарват доста шум. Не всички, но евтините - гаранция. :)

#3 BogoJazz

BogoJazz

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2015 - 12:54

Мда, и аз така съм чувал, но все пак търся нещо до към 150 лева. Гледах на Boss и Harley Benton, но не ми вдъхват доверие. Спрях се на BB Preamp обаче чакам да поевтинее  :slap:  :lol:

#4 Trysth

Trysth

Redeemer

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1877 Мнения:
  • Инструмент:раш пила

Публикувано 28 октомври 2015 - 13:20

Чакай ся, компресор или бустър последно?

#5 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 28 октомври 2015 - 13:32

Пробвай MXR dynacomp, не е лош. Повече ми харесва от масовия на Бос. Снощи се заиграх с МХР-а, бос съм го имал преди.

Имам и Ibanez TC999 Tube King Compressor , който е доста добър и вероятно ще покрие всичките ти претенции,

но е и  по скъп. Като се замисля, въпреки че към момента съм фен на MXR ,

по добре е да продам дайнакомпа и да си оставя кинг компресора.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#6 BogoJazz

BogoJazz

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2015 - 13:51

@Trysth

Ми всъщност и двете ще ми свършат работа. По-скоро компресора ще е по-добрия вариант, понеже свиря по-лека музикa, и до някаква степен smooth-ва тона, но все пак има някъв бууст ефект. И за двете камиончета приемам съвети  :godbless:

Този пост е редактиран от BogoJazz: 28 октомври 2015 - 13:59

#7 Trysth

Trysth

Redeemer

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1877 Мнения:
  • Инструмент:раш пила

Публикувано 28 октомври 2015 - 14:44

За бустър бих ти препоръчал Pro Co Rat 2 или N-Audio Firesound 3. Имам ги и двете, пробвал съм ги и доста съм доволен. Различни са като характер и затова е важно да кажеш какъв точно амп ще буустваш.

Не съм пробвал много компресори, но имах преди време Босовския и не съм особено впечатлен. Чувал съм и аз добри неща за споменатия от TONY MXR Dyna Comp.

#8 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6942 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 28 октомври 2015 - 15:01

А може и комбинация от двете -> Bogner Harlow - но излиза от бюджета, но пък има траф дизайн на Neve :)
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#9 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2463 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 28 октомври 2015 - 16:57

... но излиза от бюджета...

Да, само около 3 пъти, но пък иначе... Какъв е смисъла да се препоръчва подобно нещо? Ако е за спорта, педалчета има и за по 1000 кинта.

#10 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6942 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 28 октомври 2015 - 17:16

Смисълът е комбинирането на буустер и компресор в един доста доста качествен като звук педал.

Имам предложения и "като за спорта", но горното не e такова.

А иначе - MXR Dynacomp.
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#11 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 897 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 28 октомври 2015 - 17:31

някой има ли гледна точка към компресорите на Т-рекс...гледам сега са сериозно намалени на сайта...

#12 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 28 октомври 2015 - 17:32

TO COМPRESS or NOT TO COМPRESS.

Това е въпроса. За себе си още не съм го решил.

За джаз, фънк, кънтри китаристите, мисля, че дилемата е решена в полза на компресията.

Преди 3 години свирих в група на китарист, който ползваше JHS compressor, който според фирмата е ок

за blues, jazz, funk and classic rock. И го ползваше винаги включен и на клийн и на драйв.

Засега на драйв канал не смятам да ползвам компресия.( но не съм се отказал съвсем).

Т.е. в момента експериментирам клийн китарите да ги свиря с или без компресия.

Определено има разлика. Отделно за клийн харесвам и транзисторен и лампов звук, така че

трябва да продължавам с опитите с копресори. Сетих се, че имам и един винтидж Блек фингър на

Електро хармоникс. Сега ЕХ предлагат Блек фингър с лампа, който не съм пробвал.

Но в крайна сметка за посочения бюджет нещата отиват към MXR -dynacomp.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#13 BogoJazz

BogoJazz

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 29 октомври 2015 - 19:19

А може и комбинация от двете -> Bogner Harlow - но излиза от бюджета, но пък има траф дизайн на Neve :)

Ох, това го уважих доволно след като изслушах няколко демота! Мерси за предложението, обаче тряа да продавам бъбреци...  :surprise:

А за MXR-a се колебая все още.

Also tagged with one or more of these keywords: compressor, preamp

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни