Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересно Ми е Как Го Чувате Сега....


Recommended Posts

Здравейте приятели!!!

 

Миксирах отново това мое парче,тъй като не бях доволен от предния резултат...Надявам се да чуя градивна критика! Да,чух вече,че реверба на вокала ми е доста,доста много, и съм забравил да гейтна пеенето, но вече много ми дойде да се връщам назад отново и отново.... 3 месеца...Жена ми вече планира да ме изхвърли от къщи... :-) След време ще го бутна пак... Като се успокои жена ми...Дано.... :-) :-) :-)

 

Давайте мнения!!! Няма значение дали са положителни или отрицателни,важното е да науча нещо ново,все пак моите уши са само един чифт,плюс това,както казах,вече много се умориха :-)

 

https://soundcloud.com/monynikolov/my-life-mp3-320

Редактирано от monynikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ривърба на вокала мен лично не ме подразни.

Китарните акорди  са с неподходяща бленда, според мен само омазват картината.

Бих усилил малко фусове, чинели(липсват ми високи , но  аз по принцип май малко ги недочувам , тъй че може и да греша).

Вокала е добре изведен напред - всяка дума се чува ясно , но оттам нататък  каса(особено) и соло барабан ми се набиват пред всичко останало.

И може би заради  касата , баса ми звучи  като тътен отзад.

Клавишните ми харесват как са  спрямо вокала.

 

Мнението ми е непрофесионално и непретенциозно , дано да не те объркам вместо да ти помогна ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив,най-вероятно си прав.Усилих и каса и барабанче малко накрая,а за чинелите доста се чудих дали да ги усиля,но ми се стори,че стърчат...Ще ги бутна тия неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ми е глухо, и това не е само от по-тихите чинели, а от всичките инструменти.  Даже и на баса - боботи като със стари струни.  С барабаните като аранжимент ако се заиграеш, парчето само ще спечели - сега са подсъдно семпли, поне за моя вкус.

Вокала и клавира са екстра !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вслушах се в това,което забелязахте като слабости и го направих на ново. Чуваемо резултата е много по-добър,поне според мен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Първият вариант ми хареса повече като звук, с малки забележки по моему: Дръпни малко касата и барабанчето назад и на вокала дай малко de esser /съска малко повечко/ и си ок. Другото го остави както си е ! В сравнение с първия вариант, втория ми звучи прекалено пластмасово и изцъклено. Първият вариант има повече топлина и звучи аналогово, но понеже вокала ти съска малко и създава впечатление, че инструментите звучат глухо, което за мен не е така. Песента е много приятна, подходяща е за soundtrack към романтичен филм. Защо не вкараш и втори вокал, като хармония на някои места !? Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Като прецъквам между първия и втория вариянт дори и за нетренирано ухо разликата е очевидна :). Като след вдигане на мъгла е всичко е много по-ясно и чисто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих усилил малко китарите. Томовете кънтят зверски. Обери малко ниските среди. Барабаните имат различен ривърб и създават усещане, че не са в една и съща стая :)

Аз тези дни ще отворя проекта и ще ти го пратя да чуеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях обещал на Мони един микс преди време и така и не го бях завършил. Сега ми звучи по-завършен, тъкмо ще чуя и вашето мнение за промените, които съм си позволил да направя.

 

https://soundcloud.com/studiointhezone/moni-nikolov-my-life

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с едно много просто правило за нивата на отделните инструменти:

 

Kick Drum = Bass

Lead Guitar = Vocal

 

Използвай това като изходна позиция, и нещата много бързо започват да си идват на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.