Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустични китари с малко тяло


VoraciousAether

Recommended Posts

Здравейте. Търся информация относно места в София, където се изработват или продават акустични китари с малко тяло. Не става въпрос точно за травъл китари, по-скоро за нещо подобно на това:
acg10_v1_1_2wm.jpg

Искам да акцентирам върху това, че грифът трябва да е, поне относително, с размерите на обикновенте акустични китари. Не търся акустична китара от по-малък размер, а с по-малко тяло. Ако притежавате информация и относно други градове в България, напишете ми за тях. Голям приоритет обаче е София.
Благодаря на хората от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което си сложил като снимка е точно китара за пътуване, и по информацията от нета , евтин модел. Това на профилната ми снимка е Гибсън Робърт Джонсън модел ( за съжаление не мой) и е китара с малко тяло. Има и китари с по малки и по плитки тела, примерно Ямаха АПХ сериите

Би ли споделил за какво смяташ да използваш такава китара и какво по точно търсиш , за да бъдем по полезни,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във "Фактор" имат такава китара. Производителя мисля е румънска фирма, гледах техни укулелета и за цената, на която се продават изглеждат доста добре направени.

Ето така изглежда китарата (и това си е "травъл" китара):

horatravel.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на badmadafaka, ще проверя в магазините на Фактор. Свързвам израза "травъл китара" с китари от този тип:
thumb_7158.jpg

Възможно е изразът да се употребява различно от другите....при тази китара тялото е съвсем малко смалено, при китарата от първия ми пост тялото е смалено до минимум. Не искам да конкретизирам какво търся защото съм отворен към възможността да открия неочаквано китара, която да ми хареса. Важното е тялото да не е, относително, с по-големи размери от китарата на предишната ми снимка, без значение плиткостта, и грифът да е с размерите на обикновената акустична китара. Това са двете ми изисквания, заедно с откриваемостта на китарата, по възможност, в София. Освен това харесвам ренесансовите и бароковите форми, но това е на заден план.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което търсиш го има в травъл китарите основно, поради простия факт че малкото тяло от един размер надолу влия върху силата на звука и проекцията и никой производител на китари няма да сложи чак толкова малко тяло на нормална китара , освен ако не е за пътуване . Затова питаме за идеята ти за звук от подобна китара, защото казваш че не търсиш травъл китара, а описваш точно такава. Виж и Martin Bagpacker китарите , който с нормален гриф и съвсем малко тяло. За сметка естествено на звука. Има и китари без тяло изобщо = Yamaha Silenт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което търсиш го има в травъл китарите основно, поради простия факт че малкото тяло от един размер надолу влия върху силата на звука и проекцията и никой производител на китари няма да сложи чак толкова малко тяло на нормална китара , освен ако не е за пътуване . Затова питаме за идеята ти за звук от подобна китара, защото казваш че не търсиш травъл китара, а описваш точно такава. Виж и Martin Bagpacker китарите , който с нормален гриф и съвсем малко тяло. За сметка естествено на звука. Има и китари без тяло изобщо = Yamaha Silenт

Благодаря за отговора. Въпросът ми обаче е къде могат да се намерят такива китари в София. Може би употребявам "травъл китара" неправилно, но ми се струва, че моделът от първия ми пост е частен случай на травъл китарата, тъй като повечето травъл китари, които съм виждал по сайтове са с по-голямо тяло. Както казах, може би дефинициите ни се различават, важното е даденото описание на търсената китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде могат да се намерят е отговор с прост въпрос, има 6-7 магазина за музикални инструменти в София, всички имат сайтове, прозвъняването им ще отнеме около час.

Това което си пуснал не е частен случай на травъл китара , това Е травъл китара. и е видно от линка който ти давам. В общи линии е хубаво да си изясниш какъв звук искаш или търсиш и тогава да търсиш решение, в това и форумът ще ти е полезен. А откъде да си я купиш, в епохата на интернет, ще намериш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.