Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на humbucker


ares98

Recommended Posts

Свиря с schecter omen 6 extreme и смятам да си сменям bridge адаптера с някой по-агресивен. Свиря дет, груув и прочие в ниски настройки като Си, До и Ре бемол. 

 

Какви предложения имате, съобразени със съответната китара и характеристиките и  (освен EMG-тата 81 за които се колебая)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е китарата http://www.zzounds.com/item--SCEOMENEXFR?siid=64917&-HnWsqq031wKAGWkqCbVuU4aAqEn8P8HAQ=  аз бих боднал DiMarzio DP100 Super Distortion. Китарата ти е с пасивни адаптери и покупката на EMG 81 (активен) изисква доста повече хватки при подмяната му... Има и други добри по-бюджетни решения, но малко трудно за България...

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се набутвай със EMG81.Пълно е със китайски ментета които имат куп недостатъци.

Бих ти препоръчал Entwistle Nemesis.Не е особенно скъп и е доста добре звучащ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Универсалните бойци JB и Super Distortion, бащи и майки на неприятната музика. Invader или D Activator (X/без Х), малко небалансирани за някои хора, малко груби, Invader-ът е с малко по-изразени ниски. X2N или SD Distortion също. Прясно пробвах SD Black Winter, който ми звучи близо до Distortion - също идеално се вписва в тежките музики, може би ми допада малко повече от Distortion. Малко по-скъпи - BKP Nailbomb или Warpig. Пробвал съм и двата - керамични, за алнико не знам, от двата Warpig ми звучеше по-добре, но беше в китара от ясен. EMG като цяло са логичен избор, ако търсиш техния звук. Entwistle са евтин вариант, дано някой, който ги е ползвал сподели повече информация. GFS също са евтин вариант. 

 

Като цяло, трябва повече информация. От дет до дет и до груув (?) има разлика. Плюс амп и колона. Като цяло, свирил съм на два шектъра с махагон/кленов топ по-продължително, единият така и не се наканих да му сменя EMG-тата, а другият беше с Invader. И двата се вписваха идеално. 

 

Въобще, труден въпрос, трябва пробване и после избор на вкус и цвят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще, труден въпрос, трябва пробване и после избор на вкус и цвят.  

 

и горещо очаквана при всеки продажба на останалите адаптери на базара  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един от колегите по-горе, важно е и с каква апаратура свириш. Според мен активно ЕМГ изобщо не е за подценяване в твоите стилови предпочитания. Вече се намират и по-евтини втора ръка. Само аз бих ти препоръчал 85 на бриджа. Аз ползвам такава комбинация на няколко китари и поне за мен резултатите ме удоволетворяват. Недостатъка в случая е, че ако позваш и нек адаптера - ще трябва да смениш и него с друго активно ЕМГ (60 или още един 85)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Универсалните бойци JB и Super Distortion, бащи и майки на неприятната музика. Invader или D Activator (X/без Х), малко небалансирани за някои хора, малко груби, Invader-ът е с малко по-изразени ниски. X2N или SD Distortion също. Прясно пробвах SD Black Winter, който ми звучи близо до Distortion - също идеално се вписва в тежките музики, може би ми допада малко повече от Distortion. Малко по-скъпи - BKP Nailbomb или Warpig. Пробвал съм и двата - керамични, за алнико не знам, от двата Warpig ми звучеше по-добре, но беше в китара от ясен. EMG като цяло са логичен избор, ако търсиш техния звук. Entwistle са евтин вариант, дано някой, който ги е ползвал сподели повече информация. GFS също са евтин вариант. 

 

Като цяло, трябва повече информация. От дет до дет и до груув (?) има разлика. Плюс амп и колона. Като цяло, свирил съм на два шектъра с махагон/кленов топ по-продължително, единият така и не се наканих да му сменя EMG-тата, а другият беше с Invader. И двата се вписваха идеално. 

 

Въобще, труден въпрос, трябва пробване и после избор на вкус и цвят.  

 

Малко лични впечатления и от мен:

 

Имам D-Activator 7 на бридж позицията в седмака си (RG7321, който 99% от времето е в drop A) и съм ужасно щастлив от резултата - агресивен и мощен саунд, много добър баланс между струните, подобно на активен адаптер (от там и името ;) ), в същото време звукът не е стерилен и обездушен.

 

SD Distortion имам в Les Paul-a, но честно казано ми идват леко hot като за този инструмент. Сериозно се замислям за оригиналните по спецификация Burstbucker Pro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен по-скоро молба - не си слагай процесор в китарата! Слагай само пасивни адаптри!!!

 

Има достатъчно добри и зловещи пасивни адаптри, които стават и за джангър какъвто се сетиш! Примерно Jazz & JB е много сериозна комбинация, макар че за ДропЩ не знам, то за там и друг амп и говорители си трябват... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне за тази китара от bare knuckle juggernaut  ще са най-подходящи. И ако конструкцията позволява адаптерите да се закачат директно за тялото без пластмасовите рамки или поне рамките да се сменят с метални нещата ще придобият много приятен характер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко неща не разбирам, на първо място защо EMG вече не са куул, при положение, че преди няколко години бяха топ ъф дъ попс. Комбинацията 85/60 е страшна, плюс фактът, че активните EMG-та си имат характерен звук. Говорейки за модерен метъл звук, те са първото нещо, за което се сещам.

 

^^ Няма значение какво BKP блаблабла... Ами, има значение. ВКР са обикновен продукт като всички останали, не правят магии. От скромния си опит, имам по-предпочитан звук от Nailbomb-ите. Керамичните прасета от друга страна късат глави, но на някои по-фини металурзи може да са им твърде груби. Аз лично бях много впечатлен колко много мръс има в тях, ужасни са за всякакви грубости и дотам. Като цяло, не ми допада сляпото следване на някакви течения, ВКР не са с нищо по-различни или по-качествени от останалите производители, според мен.

 

^^^ Задължително трябват специални адаптри/ампове блаблабла. Това пак е някаква съвременна теория. Ужасно много и ужасно гадна музика е записвана със стокови адаптри през евтина техника в дроп сърма и т.н. Моят вкус сигурно не е еталон, но някои от любимите ми песни/групи/китари са записване с картофи и шперплат преди 20 години и пак късат глави. За мен стандарт за гаден звук е сток гибсън + маршал + драйв = ужасен пънк/метъл. Пак въпрос на вкус, имам предвид - затова единственото решение си е да се пробва и каквото стане след това.

 

Моят вот иначе отива в Invader/Black Winter, при условие, че четем дет метъл по един и същи начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптрите са ново производство и са сравнително отскоро на пазара.Дано има някой пробвал да каже мнение.Иначе от ю-тюб има ревюта на seymour duncan nazgul. Като си поръчваш ,гледай да е trembucker

(f-spaced) ,който е предназначен за китари с тремоло(със разстояние 1-6 струна от около 52-53мм.).

Разгледай тези ревюта.

http://www.seymourduncan.com/pickup/nazgul-trembucker

https://www.youtube.com/watch?v=KbRlcdNHYDM

https://www.youtube.com/watch?v=ndHWIZviG18

Nazgul ,Omega ,Custom и Alternative 8 са нелош избор.Според мен няма да сбъркаш ако си вземеш seymour duncan nazgul.Приготви си минимум 150лв.Ето една обява.

http://www.ebay.co.uk/itm/Seymour-Duncan-Nazgul-Bridge-6-String-TB-Guitar-Trembucker-Pickup-Humbucker-NEW-/131434607781?hash=item1e9a1cf4a5:g:EboAAOSwA4dWIWC5

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.