Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни барабани


Recommended Posts

Обмислям да си подаря един комплект барабани (вероятно след нова година) и поради факта, че ще ги ползвам в къщи съм се насочил към варианта с електронни барабани. За сега съм се ориентирал към DTXPLORER на Yamaha.

 

В тази връзка имам няколко въпросчета и ще съм много благодарен за всякаква друга информация по темата.

 

Първият и най-основен въпрос е дали са шумни падовете на Yamaha? Става въпрос за това, дали са по-шумни при удар в сравнение с практис пад с гума или са по-шумни? Не искам да се чувствам дискомфортно заради шума и реално да не сядам да свиря или да свиря рядко. Днес питах в Динакорд Варна и обяснението беше, че са шумни, защото били от нещо като пластмаса (точно това ми казаха), естествено не разполагат с такива в наличност, така че нямам как да проверя лично.

 

Другият ми въпрос е дали мога да мина без дръм модула, т.е. с някакво устройство което от сигнала от тригерите да генерира MIDI съобщения, защото така или иначе смятам да ползвам някой готин семплер от компютъра - примерно BFD, Drumkit From Hell или EzDrummer, а и ще е по-удобно за записи.

 

Ако знаете да се продават в БГ сетовe на други фирми (примерно на Roland), ще съм ви много благодарен ако споделите :headbang:

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия въпро: Не мисля, че са шумни (пробвал съм ги в магазина - не вкъщи...ама)

 

На втория: -

 

На третия - В xxxx има Роланд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на втория въпрос - зависи какъв клавир имаш :headbang:

 

АКО имаш де... :metalist:

 

според моите критерии НЕ СА шумни ма съседите ти може да мислят другояче:metalist:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавира ми е една антика Yamaha PSR-79. Има Midi-In, Midi-Out, Phones/Aux Out, друго няма. Имаш в предвид, че има клавири, в които могат да се връзават тригери директно ?

 

Има вероятност да не ги продават без дръм модула, така че може би ще трябва да преживея излишните 300 - 400 евро дадени за него (май най-евтиният е толкова), при положение че ще ползвам софтуер с гигабайти семпли.

 

Много ме радва, че не ги намирате за шумни :headbang: Това ми беше основното притеснение. То си е и въпрос на лични критерии, за това ми е интересно как са в сравнение с шума от практис пад. За съжаление в магазина винаги е доста шумно и е трудно да се прецени.

 

Смятам да пробвам при първа възможност, но не знам кога ще имам път към София.

 

Имате ли представа, кое е по-добрият избор - Yamaha или Roland, или е въпрос на конкретни модели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

конкретни модели е отговора, малко по-шумни са от падове, но малко. сетовете май щеш не щеш вървят с модул ма питай @shaym, той си купи баш такова че и на живо свири с него..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак мерси :headbang:

 

Сега като се замисля, с дръм модул ще ми е по-удобно, няма да има нужда да пускам PC-то за да свиря, а и ще си имам на удобно местенце метроном. Освен това доколкото успях да схвана от разни писания в нета, дръм модула не просто възпроизвежда семплите, но също така анализира сигнала от тригерите и решава дали даден сигнал е от реален удар или е фалшиво тригериран и т.н. - тоест за да се свири без дръм модул, пак ще трябва някакво относително интелигентно устройство - т.е. дръм модул без семпли, което вероятно няма да е особено евтино. Значи този въпрос напълно отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се позабавлявах с най-ниският модел на Roland - TD3. Доста е тихичък - т.е. струва ми се, че на никого няма да преча ако свиря на него в къщи.

 

Леко съм разочарован от вида - доста е хммм... пластмасов или по-скоро гумен - т.е. малко фалшименто изглежда на пръв поглед, но пък след като поблъсках малко и си поиграх с дръм модула, доста се зарибих. Ето го въпросното животно:

 

top_L.jpg

 

Звуците от дръм модула определено не ме впечатлиха, но и нямах много време да ги прослушам по-внимателно.

 

За съжаление пичовете нямаха Ямаха, но се надявам в близките дни да мина през София и да видя и евентуално пипна/чуя DTXPLORER.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се позабавлявах с най-ниският модел на Roland - TD3. Доста е тихичък - т.е. струва ми се, че на никого няма да преча ако свиря на него в къщи.

 

Леко съм разочарован от вида - доста е хммм... пластмасов или по-скоро гумен - т.е. малко фалшименто изглежда на пръв поглед, но пък след като поблъсках малко и си поиграх с дръм модула, доста се зарибих. Ето го въпросното животно:

 

top_L.jpg

 

Звуците от дръм модула определено не ме впечатлиха, но и нямах много време да ги прослушам по-внимателно.

 

За съжаление пичовете нямаха Ямаха, но се надявам в близките дни да мина през София и да видя и евентуално пипна/чуя DTXPLORER.

И каква пара струва това чудо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там където ги пробвах бяха около 740 паунда. Нямам представа колко струват в БГ, но се каня да разбера тези дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там където ги пробвах бяха около 740 паунда. Нямам представа колко струват в БГ, но се каня да разбера тези дни.

Много скъпи,просто да ли си струва :) .Иначе вярно,ако живееш в Англия по-хубаво си ги вземи,защото тия англични големи цербери са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за мен лично си струва, защото това е възможност да свиря на барабани в къщи. Нещо, за което си мечтая от доста години :)

 

Иначе Лондон си е доста скъпичко, но предполагам, че и в София няма да са много по-евтини. Живея във Варна, дo U.K прескачам само по работа и когато имам свободно време (рядко) гледам да се поразходя из музикалните магазини. Тук поне никой не те гледа подозрително ако искаш да пробваш някакъв музикален инструмент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Express или Td3?

Аз имах същата дилема. Ето защо избрах TD3:

- Dual Trigger Pads - различен звук в зависимост от това дали удряш върху пада или ръба. Така соло барабана има основен звук и звук симулиращ удар по обръча, както и комбинация от двете, ако удариш едновременно и двете.

- Същото важи и за чинелите. Можеш отгоре да ти е райд, а като го "засечеш" да ти е краш например или каквото си избереш.

- Някои райд настройки са велосити сенситив. Тактуваш на райда и ако го удариш с по-силно звучи като удар по самата капачка;

- Чинелите, фуса и соло барабана могат да се заглушават. Удряш, хващаш го и млъква. Роланд ги наричат "Фули Чокабъл"; ...а и приличат на истински чинели - не на парче пица от лев и двайсе;

- Соло барабана е с меш хед (това бялото) - нещо като плат, което е абсолютно безшумно. Моят комплект го купиш миналото лято и тогава още ги продаваха с обикновен пад(pd-8 - каквито са аутовете) за соло барабан и фус.

- Бяха ги пуснали в мюзишънсфренд за 699$ (модели, който са били мостри или върнати от клиенти, инспектирани от роланд и опаковани отново за продажба). Нямаха драскотина. Никъде! Не знам предисторията им.

 

Преди да ги купя бях гледал филмчета от сайта на роланд. Не бях ги пробвал. Бях пробвал обаче експрес на ямаха и много се изкефих. Ако сега можеше да ги чуя пак бих казал кое звучи по-добре. Но поради гореспоменатите хардуерни предимства на роланд... И въобще не съжелявам.

 

В Динакорд можеш да чуеш екплорер, които се водят за по-добри от експреса. Пробвах ги веднъж, но дали беше от слушалките, дали от настройки ми се сториха много зле. Дори да оставим кофти саунда.... Динамиката им беше много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, забравих. Електронните барабани не са чак толкова безшумни. Ако си в съседната стая няма да можеш да спиш. Съседката ми отдолу се оплаква вече два пъти. Подозирам, че е главно от педалите и вибрациите, които се предават по стойката. Ще съм благодарен на колегите за идей за обезшумяване на барабаните "отдолу".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ценно! (и двата поста) :unsure:

 

Днес ходих до xxxx. Roland TD3 е около 2040 лв, Roland TD6 е 2999 лв. Тези цени до колкото съм наясно са съизмерими съответно с DTEXPLORER и DTEXPRESS на Yamaha. Утре ще се пробвам да отида до Динакорд да видя/пробвам Ямахите и да си запиша и техните цени.

 

Ще обърна внимание на нещата които си отбелязал като гледам Ямахите.

 

Падчето за соло барабана е определено много готино при Роланд - днес го пробвах отново и ме изкефи страшно. Другите падове (алтовете) изглеждат много подобни на тези на Ямаха. Мен също ме кефи, че чинелите на Роланд са кръглички, но предполагам, че е въпрос на време да се свикне и с трапецовидните на Ямаха.

 

Пробвах да се свържа по ICQ с shaym, но за съжаление не ми се отдаде, щеше да е много ценно ако и той сподели какво го е накарало да предпочете Yamaha.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.