Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да си купувам синтезатор


bulby

Recommended Posts

Ами в крайна сметка човек трябва да си вземе това, което на него му харесва :) GEM-а е пак електронно пиано и не виждам с какво е по-близо до синтезаторите... Иначе за качествата на клавиатурата - на моята Ямаха P90 свирих около година и половина, преди да я продам (продадох я, защото ще заминавам в чужбина скоро, но първата ми работа там е да си купя същата или малко по-добра, но ще е пак Ямаха) и не се е случило нищо с клавиатурата, нито пък е омекнала, при това съм ходил на репетиции, не ми е стояла само вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

и аз съм фен на ямаха!много ми се ще скоро да си взема една (независимо какво,само да има контролери в реало време).

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си EX5 или EX7? Тези вече не се произвеждат, но май са последните синтезатори преди Motif. Аз слушах скоро това демо http://home.casema.nl/tgv/demoex5.mp3 и страшно се изкефих. Чуй само какви контроли имаш върху електронното пиано! Много як синтезатор, дори преди време някой продаваше такъв във форума. Макар че сега Motif е предпочитан синтезатор от много музиканти и е в топ линията на Ямаха, той използва само AWM - т.е. базиран на семпли синтезис, а пък тези EX синтезатори използват AWM, VL (физическо моделиране), AN (аналогов синтезис), и FDSP (това не ми е ясно точно какво е, но чуй демото на електронните пиана, много е яко - явно някакъв вид DSP). Тези синтезатори на старо могат да се намерят за 400$ (EX7) или 600-700$ (EX5). Абе Ямаха са the Best! <_>

 

http://www.yamahasynth.com/products/ex5/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абсолютно съм съгласен с теб!това за ЕХ 5 или 7 не го знаех,дори не ми е попадал такъв модел , но ще проверя за кво става въпрос.

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
абсолютно съм съгласен с теб!това за ЕХ 5 или 7 не го знаех,дори не ми е попадал такъв модел , но ще проверя за кво става въпрос.

Yamaha P 90 - http://www.visiarts.com/d100115.htm - Hammer клавиатура - това върши ли ти работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм съгласен с теб!това за ЕХ 5 или 7 не го знаех,дори не ми е попадал такъв модел , но ще проверя за кво става въпрос.

Yamaha P 90 - http://www.visiarts.com/d100115.htm - Hammer клавиатура - това върши ли ти работа?

Бая дебело ми се вижда

за никакви възможности

 

Мастер кийборд на Оберхайм (Oberheim mc 2000 или 3000 търси у Гуглето) плюс expansion boards за него(пиана, органи, др)- май по- евтино ще минеш, пък и ще си доста по- доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha P 90 -

Мастер кийборд на Оберхайм (Oberheim mc 2000 или 3000

Събрани в една страничка - може да ги разгледа подробно и трите -

 

http://www.mercatinomusicale.com/annunci/a...Annuncio_242395

 

:violin: :guitar: <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастер кийборд на Оберхайм (Oberheim mc 2000 или 3000 търси у Гуглето) плюс expansion boards за него(пиана, органи, др)- май по- евтино ще минеш, пък и ще си доста по- доволен.

да бе,ама това си е за теб.независимо,че споменаваш "мараката",това не прави нещата много по-цветущи!зависи какво търсиш!пиана и органи?!?!??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha P 90 -

Мастер кийборд на Оберхайм (Oberheim mc 2000  или 3000

Събрани в една страничка - може да ги разгледа подробно и трите -

 

http://www.mercatinomusicale.com/annunci/a...Annuncio_242395

 

:violin: :guitar: <_<

изглежда доста добре!но...

 

P.S.не мога да кажа,че не е много манияшко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мастер кийборд на Оберхайм (Oberheim mc 2000  или 3000 търси у Гуглето) плюс expansion boards за него(пиана, органи, др)- май по- евтино ще минеш, пък и ще си доста по- доволен.

да бе,ама това си е за теб.независимо,че споменаваш "мараката",това не прави нещата много по-цветущи!зависи какво търсиш!пиана и органи?!?!??

Dude Топси

Не си много ясен. Мен ли питаш нещо !? :cheers:

На мен к`вото ми трябва си го имам вече.

Нищо не търся, въпроси нямам. Давам мнение.

 

Oberheim master keyboard+ exp card или sound module, е по- добро от Yamaha P90 с двайсе` звука.

Разликата в цената не е голяма.

И си мисля, че не греша.

:D

Редактирано от Hayasco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам нбито оберхайм,нито ямаха,но си мисля,че S90 е доста готина свирка.аз съм за S90.пак казвам.зависи какво търсиш!оберхайм е класика в жанра,но аз съм фен на ямаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам нбито оберхайм,нито ямаха,но си мисля,че S90 е доста готина свирка.аз съм за S90.пак казвам.зависи какво търсиш!оберхайм е класика в жанра,но аз съм фен на ямаха!

Мда

Ама то ставаше дума за P 90, не за S 90, има "малка" разлика :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

моя грешка!но Р80 (в същност мисля,че има Р90 и то много як) си е готино пиано.зависи какво търсиш,за какво ти трябва,какво свириш,не може да работиш в кръчма (дано никой не работи в кръчма) и да свириш с оберхайм :cheers: или не може на концерт да свириш с касио :D .много важно е какъв стил свириш.ако ще свириш класика,джаз или нещо поп,но с пиана (симпли ред примерно) по-готино от това сейдж пиано няма,но си мисля,че е по-хубаво да си купиш "голям" синтезатор ,който да ти върши работа за всичко.колкото повече бленди имаш,толкова по-обезпечен си да си мислиш какво ще свириш (като стил) и е по-добре,защото имаш избор да свириш с разнообразни бленди.

 

edit:както съм казал по-горе:фен съм на ямаха и възнамерявам да си взема една скоро,стига да има контролери в реално време.на мен това ми трябва.Р90 и оберхайма нямат такова нещо,но пак са си доста брутални.ако имах финансовата възможност щях да си купя всички синтезатори на света и да си ги наредя в една стая да си се зарибявам,но пусто...пари....

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,сериозно ли мислите,че EX 5 може да се намери за 700$?!?Щото наскоро продадения модел на същия синтезатор беше купен за 2000 лева ,което със сигурност е над 1000$ :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.