Jump to content
Българският форум за музиканти

15 Watt valve combo shootout


DaftFunk

Сблъсък на 15 ватовите лампови титани  

35 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Реших да пусна една закачлива анкета, за да се видят настроенията във форума.

Надявам се темата да ви допадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако искам да гласувам за Fender exotic woody junior, H&K tubemeister 18( има ли чуваема разлика между 15 и 18?),

Mesa transantlantic 15 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да гласувам, тъй като не съм ползвал нито едно от изброените. Също така се съмнявам да има повече от 3-4 човека които да са ги пробвали всичките. В този ред на мисли анкетата малко губи смисъл.

Ако запишеш някакви семпли е друга работа.

 

Ако пък искаш мнения за въпросните усилватели, задай си въпроса по друг начин.

Съвсем отделно заглавието пише за някакво сравнение, което го няма реално. Тази тема си плаче за затваряне.

Кажи каква ти е идеята за да знам какво да я правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че доста от хората са слушали и гледали гиър ривюта на амповете в ютюб и могат да изразят мнение в анкетата. Ако щеш дори и предпочитания към опреден тип звук. Далеч съм от мисълта, че във форума има хора които са пробвали и четирите ампа, т,като дори няма къде да ги видиш на едно място в БГ. Един магазин дистрибутира Ориндж... друг си е дилър на маршал и вокс, а и дистрибуторът е заредил 1-2 ампа и всичко е с поръчка, но всичко това е разбираемо... Пазарът е малък... народът е беден и т.н и ...т.н.

 

 

Иначе менние си имам аз за усилвателите. Guitar Center-ът във Вирджиния където пробвах китари и ампове е с големината на малък хипермаркет. Нещо което някой който не е излизал не може да разбере. Така, че аз мнение и вкус си имам. Анкетата беше за сондиране на предпочитанията във форума и защото не се правят много анкети. Може да я наречеш и безсмислена ако искаш. А и тя е насочена към определен тип потребители и музиканти и съвсем не засяга всички тук. / без да обиждам някого /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като погледнеш из нета, ще установиш, че 18 ватовите ги водят към 15, т.е и Кетнера е за тук.

Изпуснал си и Найтрейна на Вокс.

 

Ето , хората от guitaraficionado,  са дали сравнение на 5 , според тях съществени, 15 ватови лампови ампа

http://www.guitaraficionado.com/small-wonders-five-essential-15-watt-guitar-amps.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, дай тогава конкретни линкове от тубата за да чуем и да гласуваме. Знаеш, че има значение и как е записан клипа, кой го е записвал и т.н. Съответно ако всеки тръгне да търси из тубата ще попадне на различни неща. Номера при гласуването е всички да са поставени в еднакви условия за да има смисъл.

 

 

^Тони, човека го интересуват точно тези усилватели, не всички 15 ватки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metal Messiah.. погледнах линка, но не знам дали си наясно, че например Fender Princeton  65 Reverb струва три пъти колкото всяко едно от тези 4 които съм дал в анкетата. Аз се стараех да вкарам ампове в един ценови клас. Нито Кетнера нито принстъна в този линк се вписват в този ценови клас, а именно 500-700 долара.. и дори Найт трейн мисля, че е в друг клас. Избягвал съм умишлено "hand wired"  и "custom"" говорители които правят ампа по-специален.

Отчитам като грешка , че не съм уточнил че анкетата е за 4 известни лампови кубета в ценовия клас 500-700 долара, като най-бюджетен е  Blues Jr / около 530 долара/ , а най-скъпотоо от 4-те е Tiny Terror / приблизително 700 долара /, Vox-a и Marshall са на сходна цена от около 600-630 долара.

 

П.С. колкото до Меса Трансалтантик ТА-15.... не знам дали си обърнал внимание, че "15" и е моделът, но то на практика е 25 ватова глава и въобще няма място в сравнение на 15 ватови комбота... подчертавам усилвател с говорител !

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трансантлантик ТА-15 е 15 не без причина. Според Меса 15 ватовият му режим би трябвало да е оптимален.

Дайнауот 25 ватовият е като екстра. Изобщо целта при създаването му е било да ударят Тайни теръра на Ориндж.

И резултата естествено е в полза на Меса, естествено на съответната цена.

 

Факт е, че с Тайни теръра, Ориндж направиха пазарен удар и отвориха нишата на ланчбокс усилвателите,

като някъде прочетох, че ТТ кара много 15 ватови бутикови ампове да се срамуват. Съгласен.

 

Относно конкретният шутаут, преслушах последователно 4 ампа, нищо неочаквано не чух, което също е добро.

И четирите ампа са от една лига така да се каже, ОБАЧЕ - всеки от тях става за определени неща точният амп.

 

 

Fender Blues Junior II - за БЛУС това е ампа ( и с другите може, най-вече ТТ)

 

VOX AC15 C1 - ако си инди, джангли, брит поп, брит рок - това ти е ампа

 

Orange Tiny Terror - е по-як рокер от Воксито, фънк, блус, дори метъл. Динамичен органик тон. Това за бутиковите ампове е вярно - защо да даваш камара пари , след като има ТТ!

 

Marshall DSL 15C - R U MET'L? - yes I M! - Всичко за МЕТЪЛА, доставено от Маршъл с амп он 10(тен)!

 

 

Не знам защо ти е точно това сравнение.

Аз гласувах за Маршал, съобразно кой амп бих взел за себе си и моят стил, ако нямах друг.

При положение , че имам и Маршал и Фендер звук, то бих си купил първо Оринджа, после Вокса,

което не значи че харесвам по-малко Вокса...

А, ако някоя фенка, иска да ми подари ланчбокс амп за рожденият ден - нека е Трансантлантик! :thx:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих инвестирал пари в 15 вата кубе,независимо от коя марка.Преоткриването на топлата вода в БГ е дълъг,сложен и скъп процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Не , че омаловажавам управлението на инвестициите ти  и откриването на топлата вода , но все пак не мислиш ли , че  търсенето определя предлагането , а маркетинговите проучвания в тази област едва ли изобщо вземат под внимание БГ? 

Пробвал съм Fender Blues Junior , както и  Orange TT . И двата   ми харесват  ,  но  според моите  музикални вкусове , които рядко съвпадат с масовите, бих предпочел Blues Junior.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво ще свириш.Май само аз съм за Маршала, понеже за мен е най-добър за рок.

За блус бих взел Фендера.Другите не ги харесвам.

Вокса винаги ми е звучал като Фендер, но Фендера си е оригинал(знам че Маршал са променили малко Фендер и така се е получил техния звук).

Ориндж може да са яки,аз не можах да ги харесам нито на външен вид нито на звук.

Почти щях да взема един Маршал,обаче се появи Hughes&Kettner 18 head на добра цена и като звук ми хареса, така че взех него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих инвестирал пари в 15 вата кубе,независимо от коя марка.Преоткриването на топлата вода в БГ е дълъг,сложен и скъп процес.

 

Поради какви причини не би искал, да имаш маломощен усилвател и защо мислиш, че е неразумна инвестиция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте,каквото и да си пишем,работата с усилвателите е като тая с китарите - трябва да ти пасва на стила,аз съм Маршъл фен,ама ако пусна Лейнито как си трябва дедката отдолу ще получи трети инфаркт...,а малко лампово ампче с подходящите ефекти си е чудесно,това моето бугерче,което е гепено от малките Фендър усилватели с Maxon ROD 880 (овърдрайв ефект)звучи като Металица на живо с Гибсъно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.