Jump to content
Българският форум за музиканти

Zanimir

Помощ, меломани: търся песен по мотив...

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм и не знам къде точно да питам, та ако не съм оцелил мястото имате пълното право да местите запитването където трябва...

Та търся едно парче от този клип:

"Подборка приколов за сентябрь 2015 (+18)" (не се плашете от "+18"-то, няма страшни неща...)

Точния адрес на мотива е: https://www.youtube.com/watch?v=XK8Eq4580pI&t=10m29s (10-а минута и 29-а секунда)

Става въпрос за мотива, дето е използван за фон на възрастния, навярно пиян/друсан чичко, облечен в черни дрехи, "танцуващ" на улицата (или на плажа, не знам точно)... На клипа се чува само бас партията (електронен бас някакъв). Интересува ме някой може ли да подскаже кое е парчето, от което е заимствано мотивчето. Четох коментарите в тубата, ама ядец.

(Или пък ако никой не знае, то поне да ме насочите къде или кой да попитам... по-ориентиран към електронното)

Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

android -> TrackID(by Sony) ->

Редактирано от badValue

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thx: Много много благодарности, Господ здраве да ти дава... :)

Как успя да го намериш, човек? Все съм търсил и намирал песни, но не мислех, че ТОВА е възможно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже подозирам, че не си разбрал, има мобилни приложения (за смартфони), които разпознават музика - записва се автоматично откъс от песента, изпраща се до сървър, където се прави разпознаване и след това получаваш името на изпълнителя и песента, става за секунди. Колегата отгоре даже ти е написал коя програма е ползвал, за да разпознае парчето :) Друга много популярна е Shazam.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise: Еми не мислех, че И ТОВА е възможно... :thumbs_up: Благодаря за пояснението. Наистина не разбирах защо го е написал това отгоре, помислих го за грешка. (абе много съм неграмотен)

Много ми е любопитно как работи цялата тая дандания с автоматичното разпознаване - с хеш стойности ли, с алгоритми за подобие ли, побайтово ли, или с някакъв чисто-нов магически трик...?

ПП. Между другото след това прегледах много внимателно страницата на клипа с чичкото и всъщност това парче беше споменато в коментарите:

Вячеслав Панчук преди 4 месеца
- 10.05 что за трек подскажите плз?
    ART Grupp преди 4 месеца
    - Mandy vs Booka Shade-Body language

но запитващия е сгрешил времето (или отговарящия се е объркал, нз). Помислих, че така я е намерил песента - с проверка на всичките!

Общо взето благодаря и на двама ви, това ще ми е обица - разбрах, че нищо не знам.

Няколко дена вече не спирам да я слушам тая песен (то пеене няма де... композиция ли, де да знам). Хората пишат "В Ибиза, еди-коя-си година т'ва парче беше навсякъде - всеки клуб, всеки хотел, всяко заведение", че даже и в такситата се въртяло! Много е зарибяващо, щом от първия път ми хакна слуховия апарат...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Track ID  - приложение за андроид ... ползвам го ежедневно за имена на песни ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От tekst_po_poruchka
      Искате ли да бъдете "Българския чичо Чарли"?
      Можете да композирате авторска музика за 20-секунден вокален (песенен) радио клип?

Създавате ли продаващи мелодии?
      Например - лесно запомняща се музикална обвивка на рекламно послание? Покоряващ мини-хит, който слушателя веднага харесва и си припява (а всъщност запомня търговската марка)? Мелодия, която превръща поетичен продаващ текст в рекламна песен.

Искате ли да бъдете "Българския чичо Чарли"?
      Търсим композитор на авторска музика за (много кратка) рекламна песен. Нарекохме желаният човек "Българския чичо Чарли" – сигурно сте гледали филма „Двама мъже и половина”, значи знаете защо. Вие ли сте? Можете ли да композирате авторска музика за 20-секунден вокален (песенен) радио клип?

Рекламен композитор ли сте?
      Предложете ни Вашите условия за създаване на музика за рекламен клип:
      * Заявете Вашия интерес на tekstko@gmail.com, или на 0899 636 737 – Константин Димитров, копирайтър по проекта;
      * Ще получите писмено запитване за авторска музика - част от радио клип;
      * Клиентът, продуктът, марката и сценария на клипа са включени в запитването. Описани са и изискванията към музиката.
      Очакваме Вашата заявка.

Ще имате необходимото, за да ни дадете Вашата авторска оферта.
      Освен, че ще Ви изпратим писмено запитване, сме готови да отговорим на всичките Ви допълнителни въпроси. А после ще очакваме Вашето предложение – цена, условия, срокове.

Ще ни предложите ли музика, която да се пее по радиото?
    • От mozikunta
      На 19 години от София търся къде да свиря. Харесвам различни стилове- рок, пънк, метал, блус и въобще всичко, което има добра мелодия и приятен ритъм и не е прекалено сухо и скучно. Специализирам се в свирене на сола и бих се захванал с писане на авторска музика, която да е има по-ново звучене смесено с някои по-стари елементи или пък иновативно нови. Освен това нямам нищо против и да свиря кавъри, дори това да единствената идея на групата. Зак Уайлд, Слаш, Марти Фрийдман, Ейс Фрели, Хендрикс са били голямо вдъхновение за мен. Също така бих и акомпанирал с акустична китара, ако на някого му трябва. Общо взето човек за всичко.
    • От Tea Petrova
      Ще се радвам да се включат музиканти, които имат желание да им се заснеме музикален клип. Завършвам режисура, та в общи линии си търся на кого да направя клип Може да пускате линкове към ваши песни, ако имате идеи за визия, история - споделяйте =))
    • От an4oto
      Здравейте трябва ми текст за рап песен , някой с желание да помогне
    • От Red Rose
      Здравейте,

Преди време записах една песен. Общо взето експериментирах, но се получи интересно. Приятно слушане.

https://soundcloud.com/user-567135520/n-1

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.