Jump to content
Българският форум за музиканти

Тунер тон генератор или ?


jordanp

Recommended Posts

Здравейте, търся някакво устройство, нещо като тунер-генератор (все още не знам как се казва). Трябва ми да мога да определя даден звук с каква честота е, на колко херца вибрира.

 

Искам да определя някои музикални инструменти какви тонове изкарват с по-голяма точност. Примерно, при кавала един и същ тон може да се изсвири с 2-3 пръстовки, като при всяка има малка разлика във височината, мога ли с абсолютна точност да определя всеки един от 3-те тона колко херца е (освен че по слух усещам разлика)?

 

Взех си този тунер, който определя какъв тон издава инструмента, но търся малко по-прецизен метод, като ми показва и херци.

 

Или ще ми помогне някакво устройство, което издава звук хроматично през 1 Hz, така по слух чрез сравнение мога да определя разликата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето тунери имат възможност да се калибрират през 1Hz и да издават основен тон. Така че ако променяш калибровката ще можеш и по слух с точност до 1Hz да определиш честотата на някои тонове, но това е бавен и досаден метод. Провери за някакъв прост софтуер.

Аз имам един евтин 10лв цифров волт - ом уред, който има функция за определяне на честотата по електрически път и съм включвал китарата в него. Потърси такъв в магазин КОНРАД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един евтин 10лв цифров волт - ом уред, който има функция за определяне на честотата по електрически път и съм включвал китарата в него. Потърси такъв в магазин КОНРАД.

    И как по-точно ще си включи кавала ? С микрофон, усилвател и колони ?  Далеч по-добра работа ще му свърши някой хроматичен тунер:

http://www.musicworld.bg/bg/c_2044/i_49313/Fender_Accessories_FCT_012_COLOR_CLIP_ON_TUNER.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със някакъв скайп микрофон, включен в звуковата карта, можеш да ползваш софтуер и да гледаш честотата.

Ако си свалиш програмката AP Guitar тунер, можеш да наблюдаваш тона и центовете отклонение (за честота не съм сигурен). Но има много софтуери за спектрален анализ, където можеш да наблюдаваш честотата на основния тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, дали има хроматичен тунер масово производство, който показва и честотата в Hz, освен името/буквата на съответният случайно мерен тон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.