Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
boreto555

Какъв глас/тембър имате?

Recommended Posts

Здравейте, беше ми интересно да си направя една като статистика за рядкостта на някои тембри/видове глас. Какъв е вашият тембър/вид глас? (Малко инфо: тембърите/видовете глас могат да бъдат мъжки:бас,баритон,тенор и женски:алт,мецо,сопран.. ако сте примерно: тенор не значи, че не може да взимате ниски тонове, а просто по-високите октави са ви по-лесни и удобни за пеене, а ако не знаете със сигурност кой от видовете глас имате може да изпратите песен, която ви е много лесна за пеене). Ще започна от мен.. аз съм бас. :)  

Edited by boreto555

Баритон :)

Първоначално си помислих че съм тенор,но гласът ми не е толкова висок.После си помислих че съм бас-баритон и все още си мисля,че съм такъв.После реших че съм лиричен бас,но не бях сигурен,докато сега си мисля че съм лиричен баритон.Мога и да изпълнявам и фалцет.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By VennieAlr
      Ние сме двама китариста на по 16 години ,които търсят група.Търсим барабанист,басист и вокал.Идеята е да започнем с репертоар от кавъри и след това да започваме авторска музика.Свирим предимно Metallica,Slayer,Pantera и подобни.
      Ако имате интерес звъннете 0894574920 -Вени 

• By vihro
      Софийска поп-рок група търси клавир и бас. Полът на въпросните е без значение, но хора работили с банди, пеещи и сценични, около 30-те, ще са с предимство.
      За контакт само и единствено на посочения телефон: 0988 74 34 64
      Вихрен
    • By Krisko_K
      Търсят се басист и барабанист за метъл група! 
      Изисквания:
      Дабсте от Шумен (или да имат възможност да идват за практис) 
      Между 15 и 19 годишни
      Да имат собствени инструмент
      И да са свестни пичове, естествено ;) 

• By slightly_stoopid
      ЗДРАВЕЙТЕ
      Търсят се басист и барабанист за авторски проект във Варна! Може и соло китара при силно желание и идейност! Предимство е, ако музикантите пишат и текстове!
      Не искам да се заключваме в определен стил. Важно е музикантите да имат идеи за развитие. Все пак като основни определящи стилове са рок ен рол, алтернатив, пънки, фънки, ска, реге, като самите песни също могат да преминават в различни стилове. Във времето ще се сформира звученето на групата.
      Важно е музикантите да имат време за поне два пъти на седмица да правим репетиции, да имат мотивация за записи и концерти не само във Варна.
      Който има интерес нека да пише тук или може за повече инфо да ме намери във фейсбук: https://www.facebook.com/slavi.yambolov

• By Supadeburta
      За момента разполагаме със себе си, тоест - китарист и басист. Идеята е групата да прави авторска музика. Нещата, които слушаме, варират от Queensryche, Memento Mori, през Pain of Salvation и Alice in Chains, та до Mother’s Cake и Riverside, да речем (тези всичките са само за груб пример, иначе няма да ни стигне мястото тук да изброим всичко).

Каква музика ще се свири, ще зависи изцяло от всички хора в групата. Основата ще е рок и метъл, допадат ни мрачни и мелодични неща. Целта е песните да са по-опростени и удобни според уменията на всеки един, за да могат да се свирят с лекота, кеф и увереност и на живо.

Готови песни няма, защото предпочитаме такива да се създават от всички заедно и те да допадат на всеки от музикантите. Не ни харесва и идеята да се “измъчват” музиканти с чужди, изцяло завършени песни, без свобода за промяна и личен принос. Искаме група, а не едноличен проект. Разбира се, имаме възможност за запис в домашни условия с цел размяна на груби идеи, когато се налага.

И, въпреки че човек се учи докато е жив, държим да подчертаем, че ни трябват барабанист и вокал, които сравнително добре владеят занаята си, за да не си губим времето взаимно. Накратко, за жалост, няма да ни устройват начинаещи музиканти.

За информация, преди (заедно или поотделно) сме свирили в групите Rosebourg, Formless Reality, Arcadia, Korozy.
      Който има интерес и/или въпроси, пишете ни във Фейсбук:

https://www.facebook.com/cdartwork
      https://www.facebook.com/svetmg

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.