Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за помощ


stonsa

Recommended Posts

Абе всичко е китаи,Хвали се нещо ново пише се ,рекламира се докат ти източат  портфейла и после се оправяи сам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина и аз ползвам често  китарни ефекти и процесори които са произведени в Китай и си бачкат не по зле а понякога и доста по добре  от оригиналите.Когато искат или по скоро когато работят под контрол китайчугите са съвестни.Ми за момента се спирам на нов Корг ПА 300 и , ще потърся ако излезе някой ПА 800 до около 1400лв и , ще решавам в движение дали да взема новия Корг от магазина което звучи разумно като решение или , ще заложа на оригинала, но с риска да си навлека проблеми от недоглеждане за скрити дефекти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pa1x е висок клас, но му мина времето и е доста морално-остарял вече, разумният вариант ти е PA800  за 1500лв, но не по-вече без никакви забележки, или 1560лв. за чисто-нов PA300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май, ще заложа на новото. Все пак си има 12 месеца гаранция а и хората  ми предложиха добра оферта.Благодаря ви колеги за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е от китаи,то се знае но се пази в таина и зад кулисите.А и според мене не е важно произхода от къде като геогравско полужение а  вложеното качество на материалите и прицизноста на изработване на  продукта.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добро или за зло заложих на Корг па1х.Все пак си е оригинален Италиански клавир в отлично състояние а и  с добро качество.Не ме притеснява ,че е малко по стар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам ,че са стари клавири , но не са ли по надеждни от по новите от па серията?А и аз няма да свиря в кръчма с него а в къщи за удоволствие.

Мисля че трябва да сте разбрали нашето  или поне моето мнение?ОТ ПА 300 нагоре по възможностите ви за предпочитане па 800 пред па 600 или па 600 пред па 300.Даже искам да ги изредя като скала във която първите са по-старите и ефтини модели.

 

па 50,60,80,па500,па 1х,300,600,800,900,па 2х,па 3х,па 4 х.Може да съм пропуснал някои модели но е нарочно.Ето това е моето мнение и подредба на аранжорите на корг.Вие можете да се уриентирате вече сам каде да се спрете.Иначе ви разбирам какво имате предвид.Познавам до някаде споменатите от вас клавири.Па аранжорите са доста надеждни инструменти и моето мнение е такова че при проблем,почти винаги виновен е  ползвателя и собственика или проблем със ел.захранване и пр.Може да сте спокоен и да се доверите на па аранжорите.Ще останете приятно изненадан от тях.Но ако все пак  сте решили да вземете  някои от вашите модели,няма лошо и със здраве да се ползва.Вярвам ,че ще ви донесът удовлетвореност,спокойствие и релакс в домашно обстановка понеже аз съм израснал със музика и песен на уста.Била е с мен през целия ми живот и етап от него.Под формата на акордеони,клавири,микрофони,колони и техники.Главния момент когато си засвири човек някоя любима мелодия и ти се захласнеш по песента ,звуците,нотите текст,мелодия и изпълнение.Ето това е релаксиращото деиствие на песента и нашето хоби или професия.Захласнати по пеене и мелодия ние се онасяме в един друг свят и забравяме за реалноста и натрупаното напрежение или проблеми.Желая ви приятни  мигове със клавира който си изберете и дълго да му се радвате!

11960228_583177798487888_891037046728472

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението ,вече е взето. Корг ра 1 х.   Малко е тежичък , но от къщи няма да излиза така,че не ми пречи.Исках ра 800 но цените все още са им доста високи и не мога да си  позволя читава клавир около моята цена .Благодаря на всички отзовали се колеги за меннията.Когато пристигне машината, ще пиша какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм благодарен на колегите "Асан" и "Губерков" за професионалните съвети с които безкрайно ми помогнаха в избора на този клавир.Само да няма скрити дефекти сигурен съм ,че , ще ме израдва максимално този клавир. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да помогнем и още със някой сет за него,но не крия че и аз имам интерес да не кажа мания какво се крие във  твоя нов приятел и компаньор.Ще почакаме за да видим дали ще оправдае твоите очаквания и разбира се обмяна на малко имформация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, ще се радвам на съдействие да го позаредим с някой хубав сет .Хубавото е ,че има вграден 35 ватов усилвател което си е благинка за домашно ползване.Ямахата пср 9000 ми имаше вграден 50 ватов и си беше страхотия. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PA300 вече е със супер-приемлива цена от 1270лв. в MCI Икономов  чисто-нов с гаранция :)

 

Цената до миналата седмица беше 1570лв.

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stonsa, поздравления за избора на Pa1X !

Не съм имал честта да притежавам този инструмент, но винаги съм го възприемал като олицетворение на най-доброто на KORG с неговата маса в буквалния смисъл на думата, перфектен дизайн и здравина в едно, мощен и чист звук, префектна полутежка клавиатура, желана от много музиканти и днес.  Помня копнежа към него като към нещо невъзможно, твърде добро и твърде скъпо за мен до преди 2-3 години.  

Пожелавам ти да усетиш тръпката от това бижу и да свириш на него с много удоволствие и самочувствие.

Дано всичко по клавира е наред, дреболиите се оправят, само мерак да има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.