Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Бицев

Май ще се сменят мобилни телефони (пак) - излязъл е Marshall

Recommended Posts

Преди години имаше един 'тематичен' модел с Фендер и Клептън, сега Маршъл са пуснали свой телефон:

marshall-london-ifa-aa-5-of-18-840x473.j

- с доста спеиализирани функции (копчета, жакове,софтуер) като за музиканти:

http://www.androidauthority.com/marshall-london-hands-on-639585/

• Like 3

Естествено - то 'някой' им произвежда усилвателите вече, камо ли телефони :)

• Like 2

Работи само ако е усилен на максимум :>

• Like 1

Opamps & clipping diodes, като всичко де що е Маршал през последните два-трийсе години... :P

• Like 1

А представяш ли си all tube смартфон... Само се чудя колко тира трябва да го влачат за да е мобилен...

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By canev
      Здравейте!
      Опитвам се да свържа Marshall Valvestate 8040 със звуковата ми карта Scarlet 8i6 ( 3rd generation), но без успех. Маршалчето си има line output, картата си има line inputs , но.........
      Това е ръководството на Маршала, а това на картата.
      Прилагам и снимки от панелите на картата и Маршала.

• By wiseppman
      В този материал има много истини. И ми направиха впечатление изреченията: "Защо през 70-те и 80-те години и най-добрите музиканти са използвали традиционните усилватели и кабинети? Защото не са имали друга опция! Тогава не е имали истинско HiFi."

• By OGBiceps
      Здравейте, колеги басисти! Би ми било интересено дали има собственици на Trace Elliot, ако да ми пишете, понеже съм заинтересован да си купя. 
    • By Sandalcheto
      Здравейте, харесах си кубето marshall code 25. Рових из нета и видях, че има някаква нова технология в цялата серия code, че работят с пресетове, ама изглежда много сложно, та като един млад и неопитен китарист реших да попитам ако някой знае нещо или има опит нека сподели. Като всички нови в рока(по-скоро метъла) харесвам звученето на Metallica (знам, че са комерсиални) и видях, че има пресетове за тяхни албуми и звучат много прилично, та да питам всичките тея електроники и работи струват ли си? Ако не ще се радвам да ми препоръчате друг усилвател до около 450лв? Мерси предварително     ето и линкове за пресетите да чуете:

(игнорирайте, че пича не свири много добре )
    • By enthusiast
      ​Здравейте,

​Имам един доста досаден проблем и ще съм благодарен, ако ме посъветвате какво да правя. Китарата съм я взимал втора употреба. Модел - Cort G254.
      В началото звучеше сравнително добре (имайте предвид, че ми е първата ел.китара, така че е възможно да не съм имал реална преценка), но с времето се появи дразнещ пращящ шум, който се усилва, когато регулирам потенциометъра. Когато потенциометъра е на 0, няма толкова силно пращене, но първата (най-тънката) струна почти не се чува, като започна да го завъртам - пращенето се усилва и на max леко намаля, но пак е нетърпимо. Когато пусна distorsion от усилвателя, също шуми доста.
      Има възможност да е и от усилвателя, защото е китайски някакъв (stagg 10W-ов). С регулиране на настройките на усилвателя шуменето нямаля, но така китарата звучи някак глухо.
      ​Доколкото четох, китарата играе ролята на антена и улавя всякакви паразитни радио сигнали, затова е хубаво да я облицовам с алуминиево фолио отвътре. Това ще го направя, но като я отворих, попаднах на някакви висящи жици.

​http://prikachi.com/images.php?images/240/9120240r.jpg
      ​http://prikachi.com/images.php?images/242/9120242d.jpg
      http://prikachi.com/images.php?images/243/9120243a.jpg

Бих се радвал, ако някой, който е по-навътре с електрониката на китарите, се отзове. Или някой, който е имал подобен проблем.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.