Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на клавир


music9304

Recommended Posts

Здравейте!

Предстои ми покупка на клавир, но проблемът е, че не мога да реша кой от двата:
КОРГ ПА 800 или КОРГ ПА 600

Прочетох и знам за предимствата на ПА 800 като вокалист, семплер, възможност за ъпгрейд на рам-та до 256мб.

Проблемът е следният, че не мога да направя сравнение на двата клавира като саунд, според теорията па 600 имал по-добър саунд, защото имал хардуер на па3х. Също така и предимството на па 600 да чете информация от па 900, па3х докато па 800 не можел да чете информация от 3х, 900, 600.

Става въпрос за този стил музика :https://www.youtube.com/watch?v=PLOsJTdluHA

Възможно ли е такава информация да звучи по този начин и на па 800, изобщо ако може да я чете.

Бих искал да чуя вашето мнение, тъй като оставам с впечетлението, че скоро няма да има актуална информация за па 800, всичко се прави за 600, 900 и 3х.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pa600 е изборът ти, ако не е 3х или 4х :)

 

Поради по-доброто си звучене, подръжката на всички формати от предходните модели, и поради това че трябва да се развиваме нагоре, а не надоло.

 

600 е по-добър дори и от 2х вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Губерков! Бик искал да чуя и на другите колеги мненията, притежатели на па 800и 600 или тези, които са изпробвали двата модела, предимства и недостатъци при двата клавира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губерков съвсем си зле със материяла и направо говориш щуротии!Поне изрази твое си мнение и недеи да  се изказваш краино и окончателно.Лично за мене не е проблем да семплирам звук от па з х на па 800.Не ме затрудняват барабаните и ефексите.Не смятам ,че заради едни стилови кодеци вметнати нарочно във операционнато система на па 600 (и всичко ново от корг)  го правят нещо повече от па 800 та чак и от па 2х.За кой хардуер говориш?Дай ми хубав сет от па 3 х и кажи какво искаш да чуеш от сета  във па 800?Всичко може да стане със малко опит,знание и умение!Па 600 не може да се конкурира със па 800 понеже има много минуси.Няма вокалист,няма ъпдеит на рама и какво ще работиш на него със малкия му  пилешки мозък?Голямата му екстра"семплера"е джаджа за правене на узер саунд чрез семпли и мулте семпли които изискват рам памет . Само ,че па 600 има точно 96 мб рам пространство което ще стигне за 5-6 хубави мултисемпала и някой друг барабан и тарбука.Щеше да има полза от семплера му ако имаше по-голяма рам памет да речем 256 мб като при па 3х,па 2х и па 800.Те са привилигировани да трупат богато разнообразие от звуци и барабани спорад желанието на потребителя.Има много начини да се вземат семплите от па з х или стиловете му и да се пригодят за па 800 и аз ги знам тези начини и шашми.Но няма начин да разщиря рама на па 600 или да ползвам супер удобството на "TC-HELICON"-воколна технология.Прати ми сет от твоя па 600 и кажи какво искаш да взема от твоя напреднал от към хардуер клавир.Но внимаваи защото ако ти пратя  от мене имфо,няма да вземеш и 40% от него в своя.Така и не разбрах какво точно имало повече в па 600 от па 800?Аз мисла ,че има повече минуси от колкото плюсове но ще ми приказваш пак за синтес нов и глупости на търкалета.Съгласен съм ,че хубавото е във па 3 х или вече във па 4 х но не мисля па 600 за по-хубав от па 800 от кадето и да го погледна.Мисля,че па 800 има 3 пъти повече рам пространство за семпли,барабани и мултисемпли от па 600 и вокалист.Мисля,че има семплер едитор които па 600 може да сънува.Мисля мога сам да си запиша с клавира семпъл от акустичен инструмент,друг клавири или от отрязък от  някоя песен или кадето намеря и да го превърна в каквото си искам (барабан кийт,звук)или да го вкарам в някои стил.На мене не ми е проблем да конвертирам един патерн от какъвто и да е  аранжор за друг.Мога за нула време да взема някои стил от па з х като го запиша като миди файл и после го импортирам във  стила на па 800.Мога да му променя нотите във барабаните със други и да  насложа още хиляди допълнителни неща които ме  вълнуват.Но "блаженни са невежите!"-са казали много отдавна хората.Пак казвам дай  ми сет от па 600 и кажи какво да вкарам от него в па 800?То па 3 х пък има голями бленди няма що :slap: Ама върви да обясниш на някой друг!Синтез,минтез и ала-бала.Едни и същи чорапи за различни пари.Музиката им е еднаква. :Piano: Който си може и му трака ръката ще си свири добре и на па 80.Ако дадем на Софка да пее на шур бета 87 а,по-хубаво ли ше пее от колкото със шур см 58?Според тебе един семплер със 3 пъти по-малка памет е по-хубав?Може да е със 5 звука ама е по-нов модел! :thumbs_up: 

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, само стига с това кой е зле и кой добре !

 

Нима нямам право да изкажа и аз мнение, а?

 

Всички не са всезнайковци и толкова вещи като теб че кръстосано да рипват,снифват,записват,конвертират,редактират и още какво ли не като теб.

 

Мисля че човека търси по-ръционалният начин да свири, без да се занимава с гимнастики като твоите, а и няма какво да се заблуждаваме че до сега ако па800 съвместимите сетове бяха оборотни , вече оборотните готови стилове са па3х :) -  все-пак всички музиканти не правят стилове, повечето използват готови направени и затова плюс за човека е да си купи па600 - ползва без никакви гимнастики и сложни упражнения всичко направено и готово от па3х :)

 

И 2та модела си имат предимства и недостатъци, а относно изказването на Асан - принципно са така,нещата които казва но новичкото си е новичко, а ти PA800 нов не можеш да си купиш вече по-простата причина че не се произвежда вече и няма налични нови на пазара :)

 

С по-подвижна клавиатура за бързи сола е 600 от 800 , и са новия алгоритъм на на RX-Технологията,поради което звученето на всички струнни инструменти като китари,бас,бозуки,тамбура и така нататък звучат много по-реалистично от па800.

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртите го, сучете го и все една и съща караница... Няма проблем, спорете си колкото искате, но все пак ще помоля без лични нападки и подигравки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето музиканти от този бранш не са запознати с конвертиране,семпли,мултисемпли и т.н те взимат и само свирят, не ръчкат в семплера на клавира.За това е по добре па600 , Имаше едно изказване за па600 не даваш пари за него ама и не получаваш нищо.За мен па600 е по-добър вариант. (имал съм па80,800,1х,2х,3х,600 и 900) . Не говоря за звук щото по отношение цена/качество на звук кат па1х няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нима има сериозен музикант,клавирист,който да свири със някви стилове от тук и там без да ги е премерил и претеглил?Ако ще и със па 5 да е!Как ще свиря със стилове които не съм ги прегледал  основно и не съм ги изчистил.Не си мисли ,че хората със па 3 х и па 4 х ги копуват и свират със каквото намерят.Тези сериозните клавирджии си  обогатяват  базата със стилове и сет от много преди последния им клавир.Имфото,сета от първия (па 50 примерно)после е отишъл във па 80 или па 800,после във па 2х и накрая във па 3х или 4 х.Сериозен клавирист не свири със стилове от кадето му паднат и понеже било по-лесно разбираш ли?Аз не вярвам ,че има собственик но па 800 или па 600 който да не знае да работи със стиловете,семплите и звуците.Клавира не е за да си намираш лесни стилове.На мене не ми трябват лесни стилове а хубави и красиви.Още щом го пуснеш и да настръхнеш и да проличи професионалната намеса.То аз толкоз сетове щи пратя за па 800 че сигорно щи трябват 2-3 години да ги прегледаш и подбереш.Но истината е в един единствен ,който е микс от всички други,подбран от към саунд,друм баланс и подправен максимално по мои си вкус и със моята ръка.Какво е един музикант без стил и без негов си сет.Стилът е това нещо дето като го чуят хората без да са видели кой свири ще кажат това е Асането със неговите песни,мелодии,отсвири и тактове.Ето за това ти говоря.Един майстор  клавирист колкото и да е напред,колкото и хубав клавир да има той не го е купил за да си намира лесно имфото и да няма представа от инструмента си.За какво тие като няма да знаеш кое за какво е  и за какво се използва?Абе здраве да е аз си имам мнение и ти си имаш твое.Всеки си преценява с какво се  екипира като техника и екип.

За последно мога да те посъветвам да си вземеш па 4 х за да четеш абсолютно всички нарочно променяни стилови кодеци от корг.Корг па 4 х и твоя кронус и няма да има кой да те минне със нищо.Понеже моето мнение бе такова че не инструмента е всичко но виждам  има хора мислищи по различен начин.Не е важна само чашата,важно е с какво е пълна и какво ще пием от нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво предлагаш значи да си вземе па800.То и новите автомобили дето ги правят сега нали знаеш какви са след 10г. изгниват и се разкапват ,ама като идеш да си купиш кола няма да вземеш Волга или Варшава щото са много здрави .Пак казвам имал съм всичките модели Корг и за тези пари най-добрия вариант е па600. Наще музиканти купуват клавир слагат някаква информация и отнасят земята.Много музиканти познавам дето като им видя сетовете и те нищо не струват.Ама дарба имат, това е по важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам  да си вземеш па 4 х понеже па 600 е китайска пвц трошалка.И какво има?-нищо.Казвам всеки си преценява сам какво му е нужно.Аз не казвам на тебе или друг всезнаико.Вие сте професори.Казвам на човека който пита и търси мнение!Щом мислите ,че  сте запознат и познавате корговете защо ме питате мене?Постът и мнението ми е към човека открил темата и проявяващ интерес.Аз не пиша тук за да споря със други колеги които си знаят всичко и нямат нужда от чуждо мнение.Пиша за  тези които питат и им е нужна помощ.Също не търся акъл от друг човек да ме  учи кой модел какви са му възможностите.Когато нещо ми трябва,аз знам каде да го намеря!Вие си имате опит и мнение,желая ви успех.Може да изразявате мнение без да ме учите понеже аз акъл си имам.Пишете за тези които питат не за мене.Аз харесвам па 800 вие па ....Аз на па 600  няма да се върна но може да минна примерно на па 3 или па 4. :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето каква е разликата между Китайските PVC кутии Pa600 и Pa3x , според мен в звученето никаква, единственно в повечето контроли за управление и вокалиста на TC-Helicon вградени в Pa3x.

 

Успоредно сравнение на двата клавира, вие сами преценете, това което твърди Асан дали е вярно или не :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=R6_RyTckiso

 

 

Асане, това че числото 600 е по-малко от 800 , не както в математиката братле :) - 600 е по нов-модел от 800 и с по-големи възможности от към звучене, не заблуждавай хората че старият модел 800 е по-добър от новият модел 600 :)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят пост беше за човека който пита какъв модел да си вземе.Даже имам опит и със всичките модели КОРГ а и не ми е и на мен проблем конвертиране и тем подобни но е играчка и не си заслужава.

За да помогнем на питащия нека спрем с дискусията всеки си е изказал мнението, нека и другите да кажат и той сам да си прецени.

Редактирано от em2000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията колеги! Губерков, видеото ми помогна доста, точно такова сравнениние между па3 и 600 ми трябваше, жалко, че няма подобно между па 600 и па800, знам, че па 800 едва ли не, беше флагшип на па серията заедно с па2х, със своя семплер, вокалист и 256 с ъпгрейд рам е голямо предимство, но изглежда това е тежката истина, че па 600 надделява на саунд, дори и над па2х, който е също опция в момента е за мен.

Все още не мога да реша заслужава ли си да пропусна па 800 и 2х, които имат семплер, вокалист, ъп ту 256мб рам, но ограничение в новите сетове, или

да ги прежаля тези функции за па 600, заради по-добрия саунд, новите и съвместими сетове. Голяма дилема наистина! :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказвам мое мнение .че на саунд па600 не може да надделее на па2х просто па2х е клавир от класа но както казах трудно се намира и прави ново инфо за тях.Хорските уши свикнаха със саунда на па3 а па600 е със звук на па3 но сякаш си го хванал за гърлото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.