Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на клавир


music9304

Recommended Posts

....изглежда това е тежката истина, че па 600 надделява на саунд, дори и над па2х...

Хм..., не мога да се съглася с горното, как изобщо някой вярва в това!? Отделно, Pa 2Х винаги ще държи цена около 2 пъти по-висока от употребяван Pa600. Защо ли?

Ако взимаш 600, нека поне бъде нов и дано не те е срам да се показваш  някъде с тая детска играчка.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pa2x, колега вече е морално-остарял музикален инструмент и най-ценното в него е качествените материали и сглобка , или иначе казано това е осъвършенстван вариянт на пластмасарката PA800.

 

Както и Pa3x е усъвършенстван вариант на Pa600.

 

Но сега е ерата на 600,900,3х и 4х.

 

Ерата на  2х,1х и 800 отмина.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение,че па 600 не струва!Предпочитам па 800 или па 3,4 х.Нека се направя на смотан и попитам,каква е разликата между па 2х и па 800?Извинявам се ама много професори се събрахме и вместо да помагаме пречим на новаците с нашите пристрастия.Та па 600 е един семплер орязан от всякъде без нито една заслужаваща екстра която да се вземе под внимание.Има семплер който не виждаш,нямаш семплер едитор.Ще черпиш семпли от  блоговолението на други клавири.Няма дори вокалист да се разпее човек.Има една вградена рам от 96 мб в която трябва да  заредиш всичко което ползваш.Ама аз не мога да вкарам  в тая рам и половината си семплирани звуци,Барабани,перкуси е ефекс семпли.Отивам да свиря някъде и както съм свикнал да ползвам един мисла много хубав да не кажа отличен вокалист ефект от корг с който просто си пееш сам със терци ,бурдони и не може да познаеш сам човек ли  пее или голам оркестър.Свирнята да приемем ,че и па 600 ще я докара горе долу като па 800 ,но има една празнина от към рам пространство от което казахме зависи свуковото разнообразие от семпли,звуци барабани.256 -96=160 мб.Ето едни 160 мб рам ространство са доста добра причина да се спра на па 800 пред вашия прехвален па 600.Каде ще ги слагаме тези семпли и памет  във  СД-то ли?Семплера работи със семпли които пък изискват рам мемори.Иначе продължаваите да убеждавате онези които не чаткат ,че вашия модел е по-добрия избор!

 

eGdsaTh5MTI=_o_chaabi-rai-korg-pa800.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса каква е разликата между па800 и па2х категорично заявявам ,че е огромна колкото и да не и се иска и да не си го признават колегите с па800.Освен разликите които всеки знае има огромна разлика в звука.Па2х има голям обем на звука и голяма здравина, по ясен и четлив звука.Но както по горе е писано ерата на па1,2 и па800 свърши колкото и да не ви се иска.

Редактирано от em2000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Предстои ми покупка на клавир, но проблемът е, че не мога да реша кой от двата:

КОРГ ПА 800 или КОРГ ПА 600

Прочетох и знам за предимствата на ПА 800 като вокалист, семплер, възможност за ъпгрейд на рам-та до 256мб.

Проблемът е следният, че не мога да направя сравнение на двата клавира като саунд, според теорията па 600 имал по-добър саунд, защото имал хардуер на па3х. Също така и предимството на па 600 да чете информация от па 900, па3х докато па 800 не можел да чете информация от 3х, 900, 600.

Става въпрос за този стил музика :https://www.youtube.com/watch?v=PLOsJTdluHA

Възможно ли е такава информация да звучи по този начин и на па 800, изобщо ако може да я чете.

Бих искал да чуя вашето мнение, тъй като оставам с впечетлението, че скоро няма да има актуална информация за па 800, всичко се прави за 600, 900 и 3х.

Благодаря!

Разбира се ,че  е възможно.Не виждам какво трябва да затрудни па 800 в случая.Писано е толкоз по темата  и просто няма смисъл повече да се пише,освен ако не ви е приятно да създавате причина за  скандали и препирни по въпроса.Апсолютно грешно е да казваме ,че па 600 е със хардуер от па 3 х!Тези минуси които ги отбелязвате при па  3 х ги нама и всичко си е  ок.Има си рам 128 със възможен  ъпгрейд на рама 256 МБ,има си вокалист,има си семплер едитор и всичко останало.Как ще прочете па 600 имформация от па 3 х която включво в себе си  звуково разнообразие под формата на  семпли и заемаща 256 мб от  рама  му на един друг хардуер със бледите 96 мб.Ако под съвместимост се има предвид  кодеците във операционните системи на клавирчетата?То и аз конвертирам стилове за  колеги от па 800 или па 3 х за па 50 да речем но какво се конвертира е важно?Само патернът и нотите и времевото им полужение във самия стил(патерните)Но тук имаме не само патерн но и  всяка нота от даден трак  заема  различен звук(Примерно узер дк)При голям рам ние можем да копираме местиме и играеме със звуците от узер дк и да ги прилагаме в нов  дк както ни е  угодно.Примерно имаме някви тарамбуки или рототони които можем да ги местим ,да ги заменим със други от  друг сет и така възможностите са доста.Всичко това благодарение на рам паметта и колкото повече по-добре.Самата рам платка при па 3 х е една малка платка и плочка която също има скорост на работа и скоростта и е отбелязана колко е.При по-новите модели обикновенно е 166 Mhz.При па 600 имаме една вградена рам,която не подлежи на подмяна.Рам плочките от KORG pa800, pa2x pro, pa3x, M3 са едни и същи и са абсолютно съвместими.От тези плочки и памети се просвирват семите семплички и мулти семпли  във даден звук.Който може да включи доста мулти семпли(0-16,32)мулти семпала които със  RX tehnologi можем да зададем кога кои семпъл да просвирва  и да се чува във самия саунд.Пример при натиск на  клавиатурата от 10-50% един звук,50-110% динамика  друг звук ,да се прилагат филтри разни,лфо и мн др.Твърдениета,че па 800 не може да чете имформацията на па 600 е не вярно и пресилено.Даите ми сет от па 600 и ми кажете кои от тези стилове искате да  чуете във па 800?Сощото  важи и за па 3 х,няма причина да не мога да взема един патерн във стиловете си.Или някои саунд или  отделен семпъл във моя РСМ и рам памет която е  до 256 мб и за  па 800 и за па 3 х и е една и съща платка(хардуер)както колегите обичат да казват.Различна е платката на па 600 от тези на па 800 и 3 х и е вградена в друга.От там иде невъзможността за ъпдейт на самия рам и памет пространството му.Всички знаем  за какво се ползва рам паметта във един компютар и как се подменя при  авария.Кое  се има придвид и кои критерии се гледат най-много при  пукупка на смарт телефон,таблет,лаптоп или домашен компютар.Ето това е хардуера всички кодеци за гледане на  филми или слушане на музика е софтуер и нищо друго!

 

11960228_583177798487888_891037046728472

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса каква е разликата между па800 и па2х категорично заявявам ,че е огромна колкото и да не и се иска и да не си го признават колегите с па800.Освен разликите които всеки знае има огромна разлика в звука.Па2х има голям обем на звука и голяма здравина, по ясен и четлив звука.Но както по горе е писано ерата на па1,2 и па800 свърши колкото и да не ви се иска.

Каква е разликата в звуковата картина колега?Звуковата картина се мери  с едни  херцове нали така?Ниските честоти са във ниските  херцове примерно 30 hz а високите(пискливите)са във гилемите цифри на  теци херцове,пример 18 000 Hz.Кажете ми каква е звуковата  картина на па 2 х?Без да знам ще ви посоча един интервал от 30-18 000 херца.Друг е въпроса ,че не всяко звуково тяло и апаратура са способни да изкарат както трябва тези от ниската и висиката част на нашата картина.Зависи какви са говорителите и апаратурата  през коита чуваме  клавирите.Зависи от техните  надстроики като EQ или други някакви ефекси зададени по самите стилови или миди тракове.Казахме някаде ,че вземаме  сета от па 2 х и си го зареждаме във па 800 и всичко е  едно към едно(1/1)Даже  и платките им вътре ,който е имал възможност да разгледа  па 800 и па 2 х знае,че разликата е в кутията и една незначителна в  цпу-то която позволява па 800 да се окастри в о.с за да се контролира неговото рам пространство.Ето от каде иде идеята новите модели като па 600,па 300 и 900 да са с вграден рам за да не може да го подмени човек със по-голям или бърз а да търси нов клавир после.Айде толкоз от мен по темата за сега.Всеки си знае сам за него.Моето мнение е много високо за па 800 и не мога да слушам и чета глупости и общи  блюм-блям приказки без грам правдивост.

 

11960228_583177798487888_891037046728472

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм пробвал клавирите на различни апаратури.Клавирите са сравнявани при едни и същи условия като сме били 4-5 музиканта клавиристи.Всякакви проби са правени за които се сещаш и разлика има но не всеки може да е чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не дрънкай глупости бе човек,не си мисли че знаеш нещо повече от нас!Знам кое какво е но виждам ,че ти се моташ нещо и бъркаш другите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

....изглежда това е тежката истина, че па 600 надделява на саунд, дори и над па2х...

Хм..., не мога да се съглася с горното, как изобщо някой вярва в това!? Отделно, Pa 2Х винаги ще държи цена около 2 пъти по-висока от употребяван Pa600. Защо ли?

Ако взимаш 600, нека поне бъде нов и дано не те е срам да се показваш  някъде с тая детска играчка.   

 

Много правилно казано мисля.Вие се забравихте и мислите ,че ние не знаем па 600 или  па 600 QТ,па 300 или 900.Предпочитам да мисля за па 3х и па 4 х и последния искам  да разцъкам някаде и да видя кое как е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои Вие бе човек ? И колко си мислиш ,че знаеш.От къде знаеш колко знам аз и дали бъркам другите хора.Мисля ,че ти бъркаш другите хора.За теб па800 е най-великият клавир другите клавири са нищо били.Темата беше какъв избор да направи па800 или па600.Моето мнение е за па600 твоето мнение е да си вземе па800,Айде да направим така ние с теб да спрем да пишем в темата казали сме си мнението кой какъв избор да направи.Ама като казвам да спрем значи спираме, защото ако постнеш коментар аз ще постна и аз докато не се заключи темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене най-великия  аранжор е този от картинката:

11960228_583177798487888_891037046728472Или този :

Pa3X_slant_634302589919890000.pngПо въпроса между па 600 и 800 си казах мнението но не казвам кой какво да харесва.Аз предпочитам па 800 и съм се обосновал защо.Всеки има право на мнение но колко е прав във вижданията си и във преценките си?Който и да избере човека важно е със здраве да ползва клавира и със голяма доза  удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за теб ,че си го пробвал този аранжер па4 защото в БГ засега има май 1 или 2 бройки официално ще го пуснат след 20 септември.Щастливец си ти да си се докоснал и да си оценил възможностите на КОРГ ПА 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети горе преди да пишеш!Пише ,че искам да пробвам а не ,че съм.Вчера видях ,че във "Гема мюзик"Имат наличен па 4 х.Г-н Гемижев ми е познат,при него  съм си оправял машината преди време и имаме връзка със него.Даже може да сменя  моя скъп пре-скъп па 800 при него със да речем па 3 или 4."МЦИ" също са ми познати и нищо не ми пречи да се разнообразя до Благоевград и да разгледам а защо не и нещо повече?Всеки от нас може ,стига да иска! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се пишеш ,че за теб е най-великият аранжор и си помислих ,че си имал възможност да го пробваш за да пишеш така.

 

P.S.

Как така прецени ,че е най-великият без да си го докосвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факта ,че е позволена рам памет до 400 мб ми стига.Може да да работи със стилове и саунд директно от УСБ или ХД,има алуминиев корпус,има слот за микро сд.Може да отидете във сайта на  Гема мюзик и да  прочетете какво е написано за новия модел или да видите малко презентации и видео!Можете също да намерите имформация за новия  аранжор във сайта на корг!Знам как съм преценил и знам ,че съм прав!Вие докосвал ли сте го?Може да сте по-запознат и да ни кажете впечатленията си от първа ръка!

 

11960228_583177798487888_891037046728472

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.