Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на клавир


music9304

Recommended Posts

  • 1 month later...

Тези дни ми се отдаде възможност да посвиря на Корг ПА 600. За възможностите му няма какво да говорим , но като го сравних с моя ПА1Х и останах крайно разочарован от него.Абсолютно нискокачествено китайско дърво! Уж разполага с 20 ватов вграден усилвател а се оказва ,че дори усилен до край едва се чува а за саунда му нямам думи просто дрънчи като тенекиен.И клавиатурата му една тегава. Радвам се че си купи ПА1Х уникална свирка  е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо-вярно няма в това,което си написал колега.

 

Кой знай на каква амортизирана и раздрънкана свирка си попаднал :)

Клавишите са доста меки и подвижни , бих казал и от на PA800.

 

И усилвателя е 2X15W , а не 2X20W , което е напълно-достатъчно и качественно за вграден звук, макар че никой аранжор не може да му се определя звученето на базата на вградените високоговорители и усилвател.

 

Щом те кефи да вървиш назад, а не напред към новите неща...

 

Значи си направил правилният избор за себе си.

 

Ако се не-лъжа когато трябваше да направиш избор, беше ограничен от към бюджета си, но това не означава че за 1200лв. клавир е по-понай от чисто-нов за 2400лв.

 

Но така е , както с приказката за лисицата и гророздето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става тук,пак се почва?Клавира не е само вграденото аудио ими много по значими и важни неща които трябва да гледа човек.Аз особенно  ценя рама в един аранжор,синтеза,ефектите,осцилаторите по възможност повечко,Барабаните и да има място за много звуци и всичко останало или с други думи памет.То съвременните клавири са си компютри и целим паметта,рама,процесора и диска...... 

Съгласен съм с едно Губерков,---има па 600 и па 600.Всичко е в начина на поддръжка на кошницата.Виждал съм клавир па 800 в ужасно състояние-ръжда, липсващи елементи и изхабен от всякъде.Не може да съдим само по модела на даден клавир или комп какво е и колко струва.По-важно е да се види и пипне но си има здрави машини които си карат  доста годинки. :yes:

 

      Поздрави  :thumbs_up:  :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някои хора не говорят от опит а от злоба.Щом моя клавир е еди койси модел значи е най-здравия.Много е удобно да мислим ,че сме нещо повече от другите но дали е така?Тука няма "този или онзи", ние сме номер едно и много важно мнението на другия.Голяма работа една йоника.Всеки си има акъл и мнение но мисля всеки има право да изрази мнение по един културен и съобразен с другите начин.Ейй тоя пак ни занимава нас,че защо бе колега да те занимавам тебе?Знаем ли се ,познаваме ли се?Форума да не е само за тебе и твоите приятели със вашия китаец па 600.Има милион модели клавири,пияна и свирки за  клавиристи и всеки може да пише тук и да изрази мнение по музикални въпроси.Но начинът по който пишем своите постове,отношението ни към другия говори достатъчно за човека който пише и публикува.

Като пишеш нещо публично,помисли и прочети какво пишеш да не изглеждаш смешен.Веднага вмъквате лични нападки понеже  не се споделя вашето мнение идругия  има  характер.Всеки си живее живота както му харесва на него,нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като е с па 3 да не е яхнал дядо господ бе колега?"Тоя" да не е една класа под нас,че говори с тези  грозни местоимения?"Тоя","оня" знае всичко и познава всеки.Защо излагациите идат от хора  без покритие?Защо един културен,доволен от живото колега не се  надува и прави на нещо повече от другия?Защо говорим и спорим за дребнави свирки и ионички и си правим на професори -тоя имал тва оня онова?Винаги съм писал" важна е ръката не  инструмента".

Ще дойде един и ще ни скрие шаибата на всички с един акордеин,вие продължаваите да се хвалите със вашите  па трошляци които след 2-3 години ще са  нищо значимо освен като антики,даже и това няма да бъдат!!! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.