Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор на клавир


music9304

Recommended Posts

Не се наиграхте, ей... :) Още малко и заключвам темата и ще си помисля много добре дали изобщо от тук нататък да не забраня обсъждането и сравнението на някои коргове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се наиграхте, ей... :) Още малко и заключвам темата и ще си помисля много добре дали изобщо от тук нататък да не забраня обсъждането и сравнението на някои коргове!

 

Крайно време ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса каква е разликата между па800 и па2х категорично заявявам ,че е огромна колкото и да не и се иска и да не си го признават колегите с па800.Освен разликите които всеки знае има огромна разлика в звука.Па2х има голям обем на звука и голяма здравина, по ясен и четлив звука.Но както по горе е писано ерата на па1,2 и па800 свърши колкото и да не ви се иска.

Кой казва?За едни е свършила но за повечето като мене и мн други това твърдение от едни колеги с мнение малко,как да се изразя....?Зависливи ли,егоисти ли  или по някяква си тяхна система за оценка.Но нека оставим на времето последната дума и да видим какви ще са мненията след  2-3 години.Може да е свършила ерата според вас,но за мене като собственик на един па 800 елит не,  особенно след като съм го разширил от към  рам=256 мб  и узер дк128 друм кийта.Защо да го сменям със новото поколение(както вие казвате)Па 600=96 мб,па 900=192 или па 3= 256 мб ?Защо да пръскам излишни пари?И старото поколенише както казвате ми дава това което и новото.Ако все пак трябва да признавам на някого или заменям то със реална професионална преценка ще отстъпя на  па 3 и  вече новичкия съвсем па 4 х със неговите 400 мб и със възможност да си сейваш стилове и  саунд направо на  хард диск.Колкото искаш толкоз папки,жанрове и както сметне човек за редно.Представете си колко  комплекти барабани ще се правят с него и колко стилове или саунд!Малко ми присяда щената му но то и па 3 си е почти като па 4.По-добре на него да  заложа от колкото на па 3 при такава минимална  разлика в цените им.

Чудя се на мнението за  обема на звука на па 2 х и не обемния звук на па 800?Нека поканя по-грамотни хора от мене на тема звук и честотна картина да кажат!Според мене  не сте прави!До колкото съм работил със звук и моите познания  и практика.Какво е обем на звука?Честотната характеристика  и картина на синта  нали?Имаме едни семпли записани във клавира и възпроизвеждани със едни и същи  ефекти,еквалайзери и честоти.Каде е написано за някаква разлика във честотната картина между па 800 и па 2 х?Няма абсолютно никаква разлика във  тяхната честотна характеристика или като качество на  звука!Това може да се получи при различен  глобален еквалайзер или пипване на някакви надстроики по клавира или по  миксери,стапала и възможностите са много.Може да се  усети разлика дори от различни колони(озвучителни  тела)Това са много тънки неща и не всеки е компетентен да ги обясни или разбере.Който е в час мисля ще ме разбере какво имам  предвид и ще се съгласи с моето мнение!Това е моето финално мнение по тази тема и мисла,че ми свършват думите и аргументите по въпроса.До колкото можях се обосновах  технически и със факти реални.Не искам повече да пиша едни и същи неща който  знам как са и да се мъча да  убедя предубедени хора за нещо което явно не разбират или не искат да разберат.Майната му и на клавирите и на йониките.Кой каквото иска тва да харесва и да купува! :whistle:

 

   Благодаря че ме  изчетохте. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз пак да се намеся в спора с риск темата да бъде заключена и макар че не трябваше, но не можах да се сдържа отново.

Разбрахме всички тук във форума, че  най-"Тунингования" PA800 е на Асан - не мога да преброя в колко пъти , в колко поста се пише основно все-това и се поставя на пиедестал PA800 (който вече е пред пенсия и е модел на 6 години и половина) и после всички останали доста по-нови модели:

 

 

"...особенно след като съм го разширил от към рам=256 мб  и узер дк128 друм кийта. "

 

 

Колко пъти го оприличавахме първо с PA2X , после с PA3X щото бил имал 256 RAM и така нататък.

 

Асан, не разбра ли най-накрая,че не всичко  се измерва и изразява с количество RAM-памет, и че не само тя е определяща за крайното звучене на клавира?

 

После само да  кажа  как се постигат хардуерно,понятията и термините с които ти обикновенно се изразяваш :

 

Като " Узер" ( всъщност се казва Юзър ) , "Друм"( всъщност е Дръм) , "Ефекс"( всъщност е Ефектс), и куп други , които обаче са само обект на основни езикови познания по Английски език, както ще да е това е най-малката беда :)

 

 

Процесор,аудио-дакове,операционни усилватели и много други компоненти спомагат за обогатяване на звуковата картина, която съсщо си има резолюция както и при изображенията.

 

Отново да кажа само за Асан, че звука който чуваме не е резултат само от количество рам и качественна Апаратура, като миксери,саунд-процесори,кросовъри,усилватели и тонколони.

 

Така че Pa2x  наистина звучи по-добре от 800 ,най-малкото заради по по-добрата динамика на Audio-DAC-ковете , и по-качественните операционни усилватели на изхода на PA2X.

 

А, относно сравняването за разлики в звученето на PA800 и PA2X (които от към синтез звучат сходно заради RX-Technology 1st Generation)  и  PA600 и PA3X   звучат също сходно , но тук сме на новият алгоритъм по който работи процесора( RX-Technology 2nd Generation) , благодарение на който всички струнни и ударни инструменти за които се сещате звучат по-реалистично от всякога  за цялата серия без значение от количествата рам - PA300,PA600,PA600QT,PA900 и PA3X.

 

Струнните и ударните инструменти при PA1,PA1X-PRO,PA800 и PA2X-PRO,  вече не звучат по същият начин със същият реализъм както при по-новата серия на KORG, за което имат заслуги по-добрият Процесор и по-новият алгоритъм за синтез.

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ева ла Губерков, точно на моето мнение си.Ама иди обяснявай на Асан за за DAC-кове,операционни усилватели и тем подобни, за някои хора щом имат 256 рам и казват ,че са с па3 но дали знае ,че ПА3 компресира семплите на 50% това значи ,че във 256 мв рам ще хване 512мб некомпресирани семпли (след като се компресират до 256мв).Но и аз казвам големината на рам не определя качеството на звука който излиза в крайна сметка.Много неща определят качеството на звука и най-отговорно казвам ,че Корг па1х ще смачка па800 като "луда крава телето си" ама и мина времето на па1,па800 и па2.На обидата ,че някои колеги са завистливи и егоисти отговарям как да ти завиждам Асане като съм с КОРГ па3.И никой не те кара да си продаваш Волгата(Корг па800- 2007г), карай си я.То и Нокия 3310 е стабилен и здрав телефон и върши работа ама май никой не го търси. Така ,че съвета мие да си вземе човека па600 въпреки ,че и той си има кусури но е по-добрият вариант от КОРГ па800.

Само да вмъкна един от най-дефектните Корг-ове е точно па800 я памет,я ЦПУ и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и старото поколение не може да ти даде това ,което може новото да ти даде ако щеш 1024 мб РАМ да сложиш и 384 кита барабани.И гъза да си скъсаш от настройки пак няма да го докараш на саунд.Просто звука на новото поколение е различен.От опит ти пиша Асане имал съм всичките модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пак вие двамката.Ще ви оставя да си пикселирате  тука вие един на друг.Усилватели,резолюцинатори,пикселатори,бреиии па разбирате бе!Знаем го прочутия па 3 х как му свирят аудио изходите не си мисли ,че не сме видели нищо.И със твоите днс-и нови технолоджита и струнни реалистики.То ако  говора със човек  който разбира и знае какви звуци са набутани като семпли във най-хубавите  сетове и каква е тяхната  звукова резолюция,как въобще от тях излиза нещо поносимо и красиво.Стига си ни мъчил със неща като алгоритми и манджоритъм които и ти не разбираш ама споменаваш в желанието да ни убедиш,че рама не е от значение и  96 мб е по-добре от 256 мб!Колкото до моите изрази мисля всеки ще ме разбере какво имам  предвид!Със теория само не става трябва човек да седне и да посвири и да види примерно един па 600 като твоя и един па 800 като моя и тогава да направи сравнение кое какво е.Моето качество на звука и обема ми е пре-задоволителен.Нищо ,че съм със стара дата.Вземи си датата и свири с нея де?Дата на  годност тука няма.Имаме показатели и един такъв е рам паметта за семпли и  узер(ЮЗЪР) саунд."Узер" е старомодно и срамно за мен -така ли?"Юзър"-било  правилно и актуално!-Голям праз!Не казваш нещо ново и нещо което да ме хване за мисълта колега.Кажи ми нещо което да ме сръчка и да видя потенциял и знание по темата.Стига изблици на излишна суетня и липса на колтурен диалог,само твоите лични нападки.Не пишем тук за да демонстрираме езиковото си богатство и грамотност.Не искам да продължавам диалог от който освен забележки към мен и това какви думи съм казал друго не се чете!Явно моето мнение и мисъл не се следи а само някакви личностни забележки се търсят да се изтъкнат и подчертаят!Оставям ви да си се хвалите двамката със  ем 2000 колко сте велики със вашите познания за алгоритми и  синтез и вашите най-нови модели корг аранжери! :)  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей Асанка, пак не пропусна да се изложиш ей-така лекичко-среднощно с неграмотно писане, хай-тек термини от които явно само ти си разбираш твоите измислици и 1 тон-глупости :)

С тоя "Обем" дето го споменаваш( като брой-пъти колкото и Узер ДК+Рам :) ) - за да се иразяваш как ти звучи свирката, понеже другите неща си много-далече от тях :)

 

Веоятно, е трябвало Фризьор да станеш...

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ева ла Губерков, точно на моето мнение си.Ама иди обяснявай на Асан за за DAC-кове,операционни усилватели и тем подобни, за някои хора щом имат 256 рам и казват ,че са с па3 но дали знае ,че ПА3 компресира семплите на 50% това значи ,че във 256 мв рам ще хване 512мб некомпресирани семпли (след като се компресират до 256мв).Но и аз казвам големината на рам не определя качеството на звука който излиза в крайна сметка.Много неща определят качеството на звука и най-отговорно казвам ,че Корг па1х ще смачка па800 като "луда крава телето си" ама и мина времето на па1,па800 и па2.На обидата ,че някои колеги са завистливи и егоисти отговарям как да ти завиждам Асане като съм с КОРГ па3.И никой не те кара да си продаваш Волгата(Корг па800- 2007г), карай си я.То и Нокия 3310 е стабилен и здрав телефон и върши работа ама май никой не го търси. Така ,че съвета мие да си вземе човека па600 въпреки ,че и той си има кусури но е по-добрият вариант от КОРГ па800.

Само да вмъкна един от най-дефектните Корг-ове е точно па800 я памет,я ЦПУ и т.н.

Благодаря но не сме двамата с тебе на едно мнение.Няма да навлизам в подробности защо и за какво,достотъчно се изписа за па 800 и за па 600.Приятно експлатиране на вашите какви бяха усилватели ,че ги забравих!-Операционни.Аз много съм преживял със моята както я наричаш ти(волга) и много успехи  и хубави моменти със нея.Казах че съм видял па з х и съм поработил  и на па 1х и на па 1х про със тежката клавиатура(валяка),па 600,па 500.Просто за мене нещата са ясни и искам да гледам напред и нагоре.Сега едва ли ще ми хрумне да си дам хубавата волга някъде за трабанка.Предпочитам да гледам по-широко на живота от клавирите и музика.Интересува ме да правя  пари от тях,пред това да  давам.На мене звуковата картина ми е отлична със  волгата само поводи и оферти чакам.Когато му дойде момента за модификации и еволюция ще променим нещо.Просто не ми се струва достатъчна промяната и еволюцията за сега на тази цена.Аз и със па 50 ще докарам хубав и обемен звук но за целта  са нужни апаратури и озвучаване свястно.Всичко си върви комплект със клавира,мерака,хобито,колата,уредбата и колегите.Дайте мнение за  обертон хб 1600?Специалистите и професионалистите моля!Вариянт за нещо по-в ниските херцове на по-изгодна цена?Стига с тези и онези йоники че ми омръзна тая тема вече а и май няма да стигнем до едно мнение.

1497544_260443837440914_1339037586_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей Асанка, пак не пропусна да се изложиш ей-така лекичко-среднощно с неграмотно писане, хай-тек термини от които явно само ти си разбираш твоите измислици и 1 тон-глупости :)

С тоя "Обем" дето го споменаваш( като брой-пъти колкото и Узер ДК+Рам :) ) - за да се иразяваш как ти звучи свирката, понеже другите неща си много-далече от тях :)

 

Веоятно, е трябвало Фризьор да станеш...

 

:)

Какво още ще изчоплиш от едни йоники като термини и англо-монголски и техно-злобарски за да  ни набуташ в твоя модерен,убеждаващ похват?Може да си работиш на твоя супер модерен,алгоритмично синтезиран,па 3 хиксо измишлйотен па 600.Аз не се правя на това което не съм.Просто устоявам убежденията си за тези сложни йоники.Тези термини дето ги споменавам и ти по мене,са май най-важното вземано под внимание  при избора на аранжор.Защо новите модели идват със по-голяма рам?Както при клавирите така и при телефоните и компютрите.Колкото и модерен да е един андроид смартфон,ако е със 960 мб рам и ни се предлага друг със 2560 мб рам кой е по-добрия?Един колега оприличи па 600 като играчка :yes:  :slap:  :P

Всеки има право на мнениице.Ти си харесваш па 600,добре,става но не ме учи колега :yes: Знам какво е хубаво и какво е лошо.

  Как ти приказвам и звуча на тиебе и дали са грамуатен ми дрями на царвуля бя :whistle:

1497544_260443837440914_1339037586_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, благодаря на всички за помощта! Сложих край на дилемата с покупка на ПА2Х, чудесен клавир!

 

http://imgur.com/a/x0mJx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.