Jump to content
Българският форум за музиканти

Напътствие при избор на MIDI keyboard


disagr33

Recommended Posts

Здравейте на всички!
Имам кратко запитване към вас. Искам да си купя някакъв MIDI keyboard втора ръка със светещи клавиши. Начинаещ съм, нямам музикално образование. Идеята ми е с помощта на Synthesia да се науча да свиря нещо лесно, като Fuer Elise и т.н. Бюджетът ми е до 200лв.
Какво бихте ми препоръчали?  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някакви Ямахи със светещи клавиши, но дали имат МИДИ и дали светенето на клавишите може да се управлява по МИДИ не знам, а и честно казано ме съмнява. Може някой по-запознат да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволите да  отбележа и аз 1,2 неща по темата?Защо да ти светват клавишите?Вземи си един горе долу сносен клавир и свири,натискаи!Ще видиш ,че след седмица две ще почнеш да му схващаш импулса,инстинкта и чалъма на това свирене.Някои неща са заложени в нас но не могат да се проявят без да им дадеме възможност. :Piano:

 

 Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI Keyboard със светеща клавиатура едва ли ще намериш, по-скоро ти трябва Home Keyboard, бюджет от 200-250лв. ще ти стигне за нов. Има достатъчно модели със самоучител и МИДИ входове, и изходи, предимно  YAMAHA  и CASIO. В музикален магазин едва ли ще намериш нещо подходящо, по-скоро в големите вериги за битова техника, но имай в предвид, че след време такъв модел става трудно продаваем.
Успех.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива МИДИ клавиатури със светещи клавиши, дори са много добри, само че трябва да сложиш една единица пред бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.