Jump to content
Българският форум за музиканти

Gittler Guitar - минималистична китара от титаний


musicman

Recommended Posts

Някой ще каже,ч е е за една друга тема, обаче на мен си ми изглежда добре :)

 

 

 

 

Цената е обаче е убийствена около $5000 - $6000

Иначе бих си взел такава :)

 

Практически неразрушима! Никога няма да я рефретвате нито да я поправяте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практически неразрушима! Никога няма да я рефретвате нито да я поправяте.

Tова го обясни на правителството на США,дето твърдят,че двата 6-тонни титаниеви двигатели на самолета ,ударил Пентагона през 9/11

са се "изпарили" от взрива.Иначе относно китарата,вместо на лютиер сигурно трябва да се носи в Кремиковци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа,Кремиковци не бачка вече,ама се сетих,че имам неква стара антена,от преди цифровизацията и мое да я направа на китарка,ама алу-сплав,позициите ше се търкат бързо :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно чудо е това,обаче е идеално за пътуване.Няма чупене.Иначе сигурно трудно се свиква и тона ще е много компромисен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,идеално е за пътуване,на по скъпите планински велосипеди рамките са от такъв материал,но се предполага,че китарата нема да я чукаме в камъни и да държи на натоварване от скокове с еди си колко килограма ударна сила..

По интересното е,като си дрънчиш на Ми на 12-то и директно отидеш на основно акорда това няма ли да ти потроши пръстите,отделно ,че нямаш опора за палеца..,аре бе ,пълна глупост е това като идея..мое мнение ,разбира се,ама на тая цена къв Гибсън ще си взема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и пластмасов гръб на клик за имитация на стандартен гриф с различни форми според предпочитанията на свирещия.

П.С. Сега видях,че свирещия го демонстрира на края на видеото.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз приветствам подобни опити и то не защото тези китари ми харесват а просто заради факта че се опитват да правят нещо ново и неправено досега. В момента на пазара за "масови" китари има само една компания която мисли креативно и това е Годин. В общи линии двете големи Fender и  Gibson не могат да направят нещо по добро от моделите от 50 и 60те и всичко е малки вариации на тази тема ( срещу което аз нямам против:)))

Подобни иновации следва най малкото да се разгледат, а че цената е абсурдна е друг въпрос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, 31 прага :)
Определено ми се прииска да посвиря.

А тоя накрая като обясни че цялата китара е тремоло което можеш да бендваш, и после сама се връщала в първоначалната форма защото титаният имал памет  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.