Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender VS Gibson (Metal/Hardcore)


ultramega

Recommended Posts

Пак се зачукахме в малоумни дискусии и спорове. За мен лично за метъл отговорът е Гибсън, за рок и по-леки неща може би бих се насочил към Фендер, но всичко зависи от контекста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото видео, както се вижда  е по скоро шегаджийско :)
Иначе аз бих казал , че в тези стилове не изпъкват същинските качества  нито на фендер , нито на гибсън.  Може би  е по добре да се избира на цвят и да подхожда на имиджа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Жалко че дори да си намериш такива, няма как да чуеш 5 херца :)

^^Не съм чувал нищо по-трудно за слушане, пък съм слушал доста метъл стилове.

 

Ако беше лесно за слушане, нямаше да е това, което е ;)

 

Иначе по темата - на по-нормалните настройки Гибсъните звучаха по-добре, но един момент нататък станаха твърде мътни в сравнение с Фендерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За запознатите с тона на Гилмор - това клипче най-добре отразява разликите между Фендер и Гибсън.

https://www.youtube.com/watch?v=NEmDAcIYWPQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Стават мътни защото звукът им е по-плътен и са направени да звучат добре в нормални строеве,а не в дроп WTF.Както дърветата така и адаптерите са подбрани така че да вадят определени честоти и хармоници.Когато използваш нещо което е направено да се използва за друго,няма как резултата да е добър.

Фендер си звучат по-тънко и имат повече високи,затова не заглъхват в ниските строеве, но и те не са правени за тези стилове.Когато са измислени като китари през 50-те хич не е имало джент, кор и други стилове.Ако пича беше хванал някакви нови метъл тояги с активни адаптери,тогава можеше да е друг резултата,въпреки че има праг под който ниския строй звучи като въжета за простиране.Тона се губи, няма дефиниция и т.н.т.

Все пак нещата които прави са повече забавни отколкото сериозни и не трябва да навлизаме много дълбоко в спорове.

^ Toя Гибсън е със сингъл койл П-90 адаптери, така че не се различава толкова много от стратския звук.Друго е ако е с хъмове.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абе различава си се. Обаче съм съгласен, че ако вземе нещо специфично направено за дроп и метъл, ще звучи по-добре. В крайна сметка всеки си има предпочитания, аз лично за фънк харесвам повече фендерски звук. За чисти китари съм 50:50  в зависимост от стила. Но точно това сравнение Гибито ми звучи по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Между другото има ли някой представа какви са адаптерите на китарата на Гилмор от по-горното видео? Може би накакви P-90, или?

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За запознатите с тона на Гилмор - това клипче най-добре отразява разликите между Фендер и Гибсън.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NEmDAcIYWPQ

Скоро гледах в ютюб едно изказване на Гилмор, в което той казва, че не разбира gear-манията, която е обзела музикантите. Според него, той би могъл да хване които и да е китара и усилвател и пак да звучи като себе си. И нямам причина да не му вярвам. Дори и с Les Paul, тонът му си е 100% Гилморски. :)

Гледах го преди 11 дни в Хърватска - през по-голямата част от концерта свири на Fender Telecaster. Дори и със затворени очи можеш да кажеш, че това е тонът на Гилмор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да....а аз много отдавна гледах същия тип изказвания.

Фендър все още звучи различно от Гибсън и Гилмор все още звучи като Гилмор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gear манията е за личен кеф. Някой обичат да пият, други да ходят по жени, трети събират гиър. Някой успяват да съчетаят и трите неща :> 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе китари.... погледнете нашата тема за кафето.

 

Относно гибсънското мътнеене на ниски строеве - това е, главно заради по-късата мензура, а също и от добре известните "дървесни" причини. Въпреки това, ако усилвателят има повечко low cut на входа, няма да мътнеят, т.е. зависи и от апаратурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.