Jump to content
Българският форум за музиканти

antoniq_0901

търся нещо от типа на Fender Stratocaster

Recommended Posts

Хей, хора!

Ще си купувам първата електрическа китара. Знам, че това е стотния глупав форум в този сайт, но не ми помгнаха другите.

Китарата трябва да e до 400 лв . Харесвам марката Fender. За тези пари няма шанс да си взема точно Fender, но искам да е нещо като китарите STRATOCASTER. 

Мога да взема и по - скъпа, но все пак ще ми е първата.

Бих се навила и втора употреба.

Иначе аз свиря от 2 години и нещо на класическа китара. 

Та някави мнения и съвети при  избора?

На какво да обърна най - много внимание?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жените избирате по цвят....  :greenball:

Шегувам се! В този ценови диапазон, коментиран във форума около 300 пъти ... ами приличен "Скуеър", "Vintage" или др. от този род. 

Погледни в сайта на MMG Music и базара, имат доста прилични китари до тази цена. Good Luck! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, пиши ми ЛС или на мейл  p.mandadjiev@gmail.com, имам нещо предвид.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш Страт форма или Страт като звучене ? Ако е първото разгледай LTD М и МН сериите.М50 МН50 са някъде в тоя диапазон ама втора ръка.Но ако я намериш от собственик, който я е поддържал ще си в win/win ситуация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рецептата за стратокастерски звук -

Woods

Body Alder
Ash
Poplar

Neck Maple

Fretboard Maple ,Rosewood

alder - елша

maple - явор

ash - ясен

Тялото да е от елша или явор, грифа от ясен.

Всичко друго (като дървесина) те отдалечава от фендерският звук,

Poplar - топола.... не съм и фен и такива стратове са рядко срещани и не мисля, че и много желани.

Елша,явор и ясен и няма да сгрешиш.

Естествено адаптери, железария също оказват влияние на звученето.

Но сгрешиш ли дърветата, след това и да правиш ъпгрейт на адаптери, файда няма.

Т.е. ако тялото е от липа, и после сложиш Димарзио адаптери, звука ще бие повече на Ibanez, не на Fender.

Идеята е, че ако имаш правилната база, след това може да се направят и подходящите ъпгрейти

(което може да се проточи във времето) - слагане на алнико адаптери - Фендер, Ди марзио, Сеймър Дънкан, фендерско тремоло, готини ключове.

Имам нещо предвид, пиши на лс или на rowan@abv.bg.

Редактирано от TONY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време те съветвам да прочетеш темите забодени като "ВАЖНА" в раздел Китара, това ще те ориентира в избора. 

Както винаги бих те посъветвал да се насочиш към базара, където с малко късмет и помоща на някой, който разбира, можеш да вземеш нещо прилично за парите си. Примери колкото искаш:

http://bazar.muzikant.org/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80-%D0%9A%D0%BE%D1%80-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-alder-body-maple-neck-daphne-blue-new,200881.html

Колегите от ММГ също са добър вариант, може да отидеш и разгледаш там. 

Понеже заговорихте за Vintage, ще се радвам да отговоря на въпросите ти понеже ги продавам. Няма да казвам точни цени и къде, за да не излезе реклама, но ще ти подскажа, че са близо до бюджета ти. 

Ето първата, която ми идва на ум и ми е под ръка в момента:

VINTAGE V6MFR

Тяло от елша, кленов нек, 22 прага, bolt-on нек. 

sgtz6g.jpg23jsqol.jpg73hv1d.jpg

Редактирано от G.Varbanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Fender Strat звучи като Fender Strat, с много малки изключения, които са почти винаги на цените на Custom Shop Fender.

Има и други изключения със значително по-ниски инвестиции, но тогава трябва да имаш много добра референция как звучи Страт, да знаеш какво и как трябва да се пипне (не по принцип - а на конкретната китара, която да кажем, ще модифицираме).

Иначе всичко става :)

• Like 7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400лв е несъществуваш, мифически ценов диапазон при китари. Squier Vintage Modified, може би - от 250 до 350. От 700 до 1000 започват мексикански фендъри, от 1000 до 1500 - японски. От 1500 насам - Warmoth, ако искаш нещо качественно по-високо и сериозно. По-нататък - G&L. 

Fender USA е безсмислена загуба на пари, според мен. Warmoth ще бъде много по-интересна китара, и направена точно по вашите изисквания и предпочтения.

Редактирано от Jim-ph
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender USA е безсмислена загуба на пари, според мен. Warmoth ще бъде много по-интересна китара, и направена точно по вашите изисквания и предпочтения.

Чакай да позная... имаш китара от Warmoth ? 

Какво пита момчето , къде го прати  ти .

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... момичето, де. (Антония).  :greenball:  :hooray:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400лв е несъществуваш, мифически ценов диапазон при китари. Squier Vintage Modified, може би - от 250 до 350. От 700 до 1000 започват мексикански фендъри, от 1000 до 1500 - японски. От 1500

насам - Warmoth, ако искаш нещо качественно по-високо и сериозно. По-нататък - G&L. 

Чудесно - като за първа Strat китара, тя разбира се е напълно наясно със своите предпочитания и изисквания.

k5ure9.jpg

(въпреки правописната грешка) :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя идея беше - да си търси или под 300лв Squier (ама Vintage Modified, Bullet и Affinity са много зле), или над 700 мекса... По средата е точно място за измами и глупави покупки на кой знае какво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах Vintage. Чух добри  мнения. Видях ревюта и за цената си звучат отлично. Пък и на външен вид са добри. Не намерих много инфо за тях, но сравних Fender китарите и Vintage по - горе. Останах доволна. Пък и дървесините им си съвпадат. Утре ще отида до някой голям музикален магазини и ще разгледам. 

Мерси да съветите. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От Heartman
      Не знам дали сте видели, но поне аз бях залят във фейсбук, от китарните страници за новия стратокастер на Джон Мейър.
      Пишеше, че са го мислили 2 години и половина.Страхотно!Толкова време в ядене и пиене.Със същия успех можеха да дадат на всеки познаващ марките китари да направи ПРС страт.Сложили тяхната си глава, което е страшно грозен хедсток за страт и поизрязали тялото на страта в долния рог.Също така и летящите птици/инлеи по грифа, за да се познава че е ПРС.
      Това ли успяха да измислят за толкова време?!Още един безмислено скъп страт, който не предлага нищо ново.Нямам думи...
      Интересно ще ми е, ако на някой му хареса и да се обоснове разбира се.

https://www.facebook.com/johnmayer/posts/10156208846376252
      https://reverb.com/news/john-mayer-unveils-new-strat-like-prs-model
      https://www.guitarworld.com/gear/prs-guitars-announces-new-john-mayer-signature-guitar-the-silver-sky

Веднага измислиха и майтапи по темата:

• От drago hazart
      Здравейте Колеги,
      На 19.11.2016 правя концертна вечер / one man show /.
      На акустична и електрическа китари ще изпълня мои парчета както няколко кавъра.
      Monkey Temple / София, бул. Христо Смирненски 1 / до ВИАС /. Дата 19.11.2016,
      Showtime - 21,30h. Welcome to the Show / Драго Блондо

• От mozikunta
      На 19 години от София търся къде да свиря. Харесвам различни стилове- рок, пънк, метал, блус и въобще всичко, което има добра мелодия и приятен ритъм и не е прекалено сухо и скучно. Специализирам се в свирене на сола и бих се захванал с писане на авторска музика, която да е има по-ново звучене смесено с някои по-стари елементи или пък иновативно нови. Освен това нямам нищо против и да свиря кавъри, дори това да единствената идея на групата. Зак Уайлд, Слаш, Марти Фрийдман, Ейс Фрели, Хендрикс са били голямо вдъхновение за мен. Също така бих и акомпанирал с акустична китара, ако на някого му трябва. Общо взето човек за всичко.
    • От Spade
      Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.