Jump to content
Българският форум за музиканти

Губене на тонове по грифа?


teodor98

Recommended Posts

https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D1%81%D1%82%D1%8F%D0%B3%D0%B0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjksNr0-uLKAhUDCiwKHQhjAvoQsAQIGg&biw=1366&bih=619

 

Задължително подложи,подходящо трупче дърво или някакъв друг щадящ материал, за да не си надереш грифа, masking tape (книжна лепенка) също не е излишна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, редно е да пиша каква я свърших.

Ще започна с това, че най-малкия инструмент, който съм държал е ключ 19 за джантите, което не ме оправдава, но по същество. 

Не можах да намеря дърводелска стяга, пробвах с чешмеджийски ключ :)... Не се получи. Минах на вариант 2, с почукване... Еми стана... Но!!! Липсата на опит, придружен с щипка некадърност и малко пренебрежение на съветите ви (за които искам още веднъж да благодаря), доведе до остра вдлъбнатина на предпоследния праг... УЖС!!! Това не ме обезвери и взех най-фината налична щурка и започна търкане... Търкане, което продължи известно време, след което взех по-едра щурка и търкането продължи. 

Най-накрая постигнах желания резултат (частично).

Частично защото, поради детронирането на тази остра вдлъбнатина предпоследния праг стана по-нисък от последния.

Нещо, което за мое щастие е решим проблем. Ще щуря и последния праг, за да не се получава един и същи тон на последните два прага, като хубавото в случая е, че проблема е точно там, а не някъде по средата на грифа.

Какви са поуките...

Първо не ме е срам да си призная глупавата грешка, породена от мързел и пренебрежение.

Второ, убедих се, че тук наистина има хора, които чуват петела и знаят за какво става на въпрос и как да помогнат.

Дано някой друг ач, като мен прочете това и реши да прави нещо подобно да се вслушва в препоръките "Как да не си съсипем инструмента".

Като заключение, когато си подаря Гибсън, ще внимавам повече ;)

Приятна вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко,бе,аз съм по-голем идиот,на моя Гибсън ЛП студио му махнах фабричния финиш с неколко номера шкурки и го минах с шеллак,а и масла преди това (е не такива за ДВГ :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начина, по който трупаш опит прави излишен дебата тук :D
Майтапя се , разбира се ама при толкова обяснения как да подложиш нещо и да внимаваш  ти взе че игра големия чук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.