Jump to content
Българският форум за музиканти

моля помогнете колеги :)


Mironov

Recommended Posts

Колеги,нов съм във форума .Изчетох доста постове и коментари тук ,но не можах да открия нищо конкретно отнасящо се за това което ме интересува.Искам да си купя пиано или клавир със пианистична клавиатура.Да бъде със не много-но яки бленди ,а стиловете да са разнообразни и всякакви и да има вход за USB...Просто идеята ми е да избягам от неудобството за мен да работя с дръм машина и отделно 2 клавиатури...едната пиано а другата бас .....Бюджета ми не е много голям ...2000 лева..но се надявам за тези пари да мога да си намеря нещо подходящо дори и втора ръка.Разчитам на  вас да ме посъветвате към кои модели евентулано  бих могъл да си насоча вниманието...по принцип съм фен на yamaha :) благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега имаше подобна тема тук,потърси я назад по старите постове ще я откриете.И освен всичко мисля ,че тук не е хубаво човек да има мнение за определен модел клавир.Ако дам мнение веднага ще ме .... всички са супер професионалисти.Копувай най-новия корг или ямаха иначе си отживял и демоде.Събери още 4 000 и тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,
от това, което си написал ми правят впечатление три неща:
"пианистична клавиатура"
"Бюджета ми не е много голям ...2000 лева"
"дори и втора ръка"
Парите са достатъчни, за да си позволиш приличен инструмент, който ще ти върши прекрасна работа.
При една бърза справка, в сайт, който "продава", намирам следните любопитни неща:
- YAMAHA S90XS 88 Клавиша, 2450лв. малко над твоя бюджет, но предполагам може да се постигне някаква договорка.
- Yamaha Motif Es8 2100лв.
- Roland Rd-300gx пиано 88 клавиша 2000лв.
Ако размислиш за хамър механиката, като фен на Yamaha бих ти препоръчал MO XF6 - нов в магазина под 2000лв.
Перфектен уъркстейшън, притежаващ пълният уейв на MOTIF XF, чете семпли, при това повечето са безплатни и се свалят свободно (лично аз имам над 4GB), също притежава и много стилове, работещи в комбинация с арпежаторите.
Надявам се, че бях полезен.
Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.