Jump to content
Българският форум за музиканти

Колкото по-силно – толкова по-добре ли е?


Recommended Posts

не мисля че е важно дали аз ги знам или не ... важно е все пак някои друг да ги разбере и да са му полезни...... Ако не се прави правилно тази обмиана на информациа -- то какъв е смисяла от неиа -- повече вреда ще се причини от колкото ще донесе полза....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и ще продължа да проповядвам за качество до последниа си дъх или поне докато не се видят някакви положителни резултати в таиа държава.... :)

ами нищо не ми е ясно. :)

просто някой миксове звучат силно и при -15 рмс :)

тва е.....

 

Знам че лоу енда доста гълта пауър и взима рмс...и ползвам доста

пасс филтри за да режа от ненужните ниски.... но много е мътно.....

де да имаше някъде къде да ида да уча занаят.....на вън има знам

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве случайно да имаш импулсите на beamsonic

има едни Маршал Ампове и разни микрофони

аз ги имах но ги затрих без да искам....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, ама нали ти казвам -- игнорирай колко ти е RMS-а точно и гледай как се чува -- нивата ще се нагласят от тойа коjто ще ти прави премастеринг.

syncho постна хубави таблици за честотните характеристики на различните инструменти, имаше и статиа за компресорите, както и за други неща (все още мисля че това за компресорите .... трябваше и експандери и лиметери да се включат за да се обясни правилно).....

 

Ама аз и преди съм ти го казвал това..... :)

 

 

П.П. Това че лоус йадат от RMS-a ... то си е тясно свярзано със Fletcher Mundson Equal Loudness Contours , ам атова вече е доста дълга тема на разговор....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве случайно да имаш импулсите на beamsonic

има едни Маршал Ампове и разни микрофони

аз ги имах но ги затрих без да искам....:)

хммм.... не ... :) тиа даже за сефте ги чувам .... имам кyм 3-4гб импусли така че ще погледна в къщи и ще ти пиша направо на ICQ какво имам ако са ти интересни.... със IR1 ли ги ползваш или със някой друг (Altiverb, Pristine Space.... т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве случайно да имаш импулсите на beamsonic

има едни Маршал Ампове и разни микрофони

аз ги имах но ги затрих без да искам....:)

хммм.... не ... :) тиа даже за сефте ги чувам .... имам кyм 3-4гб импусли така че ще погледна в къщи и ще ти пиша направо на ICQ какво имам ако са ти интересни.... със IR1 ли ги ползваш или със някой друг (Altiverb, Pristine Space.... т.н.)

Pristine Space

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти го имам, споко :) ........... (изтрии си го от предния пост, все пак ако искаш да ти остане привате..... по форуми такова инфо.... внимателно)

Редактирано от ____
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koй ще преведе тва на БГ

http://www.professional-sound.com/sound/fall295.htm

 

И някой знае ли как да настроя мониторинг левела на 85 SPL

ako нямам СПЛ метър :)

 

Имам пулт берингър и монитори активни Берингър саунд карта Луна 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако никои не го направи аз ще ... но по-късно... значително по-късно ... просто съм страшно зает в момента, сорри.... Ама то и това не е китка и малко има неща с които не съм съгласен ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И някой знае ли как да настроя мониторинг левела на 85 SPL

ako нямам СПЛ метър :)

 

Имам пулт берингър и монитори активни Берингър саунд карта Луна 2

Микрофон ниакакъв имаш ли?!?! Наи добре е със omni directional, обахце какви са шансовете за това.... Ама даже и да имаш, BFD (big f*&^#$^ deal)..... пак няма да е правилно -- имаш акустиката на стаиата която ще окаже влиание и ще те излъже тотално, ако се опиташ да мериш по микс -- схте имаш някъде bass buildup, и ще ти накара микфорона на не показва правилно.... Другот нещо е че 85дб СПЛ не се равнява на 0дбФС или някакво друго съотношение... ... Да се калибрира една система хич не е лесно и без уреди и знание по добре да не се прави че ще се направи каша..... За това слушаш reference material (готова музика коиато ти харесва и коиато е близка до това което правиш) и си учиш мониторите за да се научиш микс-а да си докарваш .. другото след това......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.