Jump to content
Българският форум за музиканти

корг па 600 проблем с пич бенда


korg pa 600

Recommended Posts

здравеите колеги имам проблем с пича на корга проблема е като дърпам на ляво дава джа тона надолу а на дясно един тон нагоре бъпросами е как мога да го оправя нов пич купих днеска мислех чее развалено смених съща работа ако някои може да ми помогне ще съм му благодарен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги имам проблем с пича на корга проблема е като дърпам на ляво дава джа тона надолу а на дясно един тон нагоре бъпросами е как мога да го оправя нов пич купих днеска мислех чее развалено смених съща работа ако някои може да ми помогне ще съм му благодарен 

Ей-й-й  тва нещо не го разбирам от къде може да бъде направен такъв сетинг.Колега да не би да имаш някой хардуерен проблем?Някой пин,кабел или друго.Възможно ли е всички саундове да са  пипнати във пич осцилаторите?Пробвай на оригиналните/заводските звуци дали пича е така!?Друг вариант е да заредиш нов о.с и после сет от корг за да пробваш дали няма да се окаже някви надстройки по менютата на клавира.Аз лично не съм забелязал или поне не ми е направило впечатление подобна надстройка а иначе съм голямо чепкало да  знаеш!Ако нямаш успех със двата варианти,най-удачно ще е да посетиш някой специализиран сервиз кадето твоя корг няма да им е за сефте де :secret: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега но пробвах всичко но нестава 7години стана ползвам па 800 и още го ползвам никакви проблеми няма бетон само пич бенд смених тия новите коргове китайски боклутси още втората ходина започнаха проблемите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги!имах същия проблем на корг па800 само че на вибратото. Порових се в нета и видях че има тест програма. Задържаш style play и medya едновременно и включваш клавира и излиза менюто, след това от мулти падовете избираш 2-ри и там е настройката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам в тази връзка колегите, които работят с KORG PA600 , дали са забелязвали как функционира джойстика при движение надоло.

 

Забелязвам при моя че в повечето сетове наляво,надясно и нагоре функционира с добра стръмност, но надоло в повечето сетове не реагира при движение надоло или реагира в някои с много малко изменение и то в крайно-долно положение.

 

Благодаря на отзовалите се евентуално предварително.

 

Хубав ден и успех на всички.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича се надстроива по желание Губерков.Може на един саунд надолу да го програмираш да прави едно а на друг саунд да прави друго.Може да го направиш стръмно колкото ти се иска на тебе.За целта се влиза в "саунд" и после чепкаш докато  му схванеш чалъмите кое за какво е.Дано съм написал грамотно поста за да ме разбереш ,че аз пиша малко просташки за което се извинявам. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си този път , и аз да науча нещо от теб :)

 

Благодарско  Асане.

 

:)

 

Поздрави.

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се занимавах с пича на PA600 -  всичко си работи отлично, просто в готовите сетове не на всеки звук е необходимо да има прогамирани опции за низходящо вибрато.

 

При някои инструменти с по-специфична артикулация има и низходящо вибрато .

 

Поздрави и хубав ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.