Jump to content
Българският форум за музиканти

RockNRoll (i can't stop)


Recommended Posts

https://soundcloud.com/uran242/rocknroll-raw

 

Парчето го правихме преди 6 месеца, сега малко го подобрихме.

Още сме на етап с дръм машинка, все някога ще започнем и по- сериозни демота с барабани.

Записа е директно от 8 трака на цифровия ми рекордер, а направих и един вариант с добавен ривърб от плъгин на Рийпъра, който го ползвам за смесване на 2 трака и рендване към wav - mp3.

Има ли смисъл(от добавения върб) не мога да реша...

https://soundcloud.com/uran242/rocknroll-i-cant-stop

 

Парчето, както и още едно, което е хеви-блус са малко в страни от хеви метъла,

ще ги свирим на клубни участия, а за албума, ще бъдат като бонус тракове примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

"Върба" ти е най-малкият проблем в песента. Припевът е педофилски, вокалът пее "off". Самата песен като цяло все едно е правена насила. Лично на мен ми взучи монотонно, като нещо, което е трябвало да направите, за да запълните 4 недостигащи минути в предстоящо участие. Лично мнение, дано не те обижда. Просто съм честен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето, като няколко рифа е от доста отдавна,

от преди 13 години с Аквилон, миналата зима реших да го изкарам в завършен вариант.

Бях запомнил, че тогавашният певец пееше нещо от сорта " момиче малко с къса пола".

Като се има предвид , че към момента вокалиста ни е на 17(а на първия опит бе на 16),

текста няма да е педофилски, ако предположим, че го пее за някакво негово гадже 14-16 годишно...

Аз като върна лентата съм бил на 15, а тя 14. Сега, ако трябва да сме политически коректни с американската съдебна система, ще чакаме до 22. И за да сме в крак с времето и модата, текста трябва да е някакъм ЕМО - Гей.

 

Обаче, като се замисля, един от бащите на рокенрола е бил в затвора баш за връзка с малолетна,

плюс инсест , щот му е била и братовчедка. Така, че сме много рокенрол!!!

Бих могъл да обърна " момиче малко с къса пола" примерно в " стара чанта с криви крака",

тогава пък ще е геронтофилска песен.

Ясно , че текста на едно рокенрол парче, не трябва да е супер задълбочен, философски и тн.

Като текстописане, мисля да съм се справил добре, дори доста добре.

Има история, която се развива и стига до кулминация с

фразата - нека боли, щом обичал си ти. И минаваме към соло.

Мисля, че този момент е перфектен.

След солото, за човек който не е много схватлив,  няма да хване идеята и ще си каже, че текста от преди солото няма общо с този след това. Обаче има.

Първонално е ясно - става дума за млад човек ( в текстописането не е нужно да е опоменава точна дата на раждане за слушатели като бмо), който се влюбва , изживява любовта, включително и раздялата. Нормални неща от живота.

Със солото идва трансформацията, лиричният герой не е онзи влюбчив и пъпчив тийнейджър,

той вече е рокаджия, групар, няма вече алабала, живота за него е вече рокерол , секс с красиви жени и спортни коли, О Йе! ( напрово си има сюжет за клип)

Или както отговорил ученика в час по литература, на въпроса, какво е искал да каже автора - Каквото е искал, го е казал!

 

БМО, мисля, че критика приемам добре и ценя твоето мнение, знам че си добър музикант.

Като текстописец не знам на какво ниво си. Аз имам и сериозни текстове - Жива вода, Шепа дъжд,

 чуй ги и прецени сам.

За това, че вокала е офф, така е...Не зависи от мен. Изпяване както трябва и изсвирване от група са основните неща за промяна. Това, че парчето ти звучи монотонно ок,

засега нямам мерак да го променям структурно, евентуално може само да си еволюира, като го свирим по репетиции. Вярно не е кой знае какво, идва малко като пълнеж, но като го изсвирим като група и евентуално с по-добро изпяване, на някое клубно участие да видим как ще се приеме.

И ще влезне под кодовото име - Кое парче да свирнем - Онова педофилското :):thumbs_up::D

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bmo, хвърли едно ухо а бекинг трака.

 

Аз мисля, че няма кой знае какво да се промени структурно.

Светна ми след солата на 2 две места, къде да съкратя вокалите за да избегна монотона повтаряемост.

 

Някъде към 2004-та-2005 с един Иван, ако не греша името, бяхме научили 5-6 кавъра на AC/DC.

Нямам връзка с него вече, но ако случайно прочете и му се занимава, може да я изпее тази.

Или пък някой друг (като гост музикант), ще видя и в групата дали не може да се подобри или ако бъде изпята от някой от китаристите, как ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да знам. Аз, ако бях на твое място, щях да опитам да раздвижа поне баса малко - сега само "маркира", а ако го направиш да "ходи" и тук-там да се обажда при спрени китари, може да стане малко по-интересно, доколкото е възможно при така дадената вече рамка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах нещо, не знам дали е по-добре звученето.

Незначителни и малко значителни промени - пипнах кютата , ривърбите.

На вокала махнах няколко повторения в текста.

По сериозните промени -

бас партията е презаписана, съвсем малко съм го разиграл ( като нарочно се старая да бъде ала Клиф Уилямс),

вокала вместо с компресия, го третирах с лимитер и има разлика.Поради липса на микрофонна техника на вокалиста, вокалите са нагоре надолу, а и аз се уча и нямам опит как да се справя с това. Говорили ли сме по принцип, че трябва да се учи на микрофонна техника, но засега, ту избива, ту е много тих. Дали с лимитер е по- добре от с компресор, в момента не мога да преценя.

И последната разлика е, че предният запис е напомпан с някакъв мастер ефект от мтр-а, а новият няма.

Без да е станало някакво по-различно парче, ако не се лъжа новият вариант се слуша по-лесно.

Мога и да греша.

https://soundcloud.com/uran242/rocknroll

Засега смятам да го оставям на мира да отлежава, ще го порепетираме с групата за да се избистри.

Има си моменти, които ме кефят, а спорните, ми е трудно да преценя от изпяване ли са, или от аранжимент, текст, които да се променят. Така че, нека отлежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касата клипва яко. :(

 

Не знам как "се слуша по-лесно", на мен всеки удар ми бърка в мозъка като дрелка в бебешко пюре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах пред вид спрямо предната ми версия.

Е няма как да ти хареса , докато не направим версия с барабани.

За мен дръм машинита си остава начин, да си работя по идеите, поне засега.

 

Имаме барабанен сет, чинели, в най-скоро време ще пазарувам комлект микрофони.

И примерно до края на другия месец, ще почнем да тракваме истински барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никой случай не искам да те отказвам, но ако мислиш, че като запишете истински барабани и микса автоматично ще стане...  :whistle:  

 

Плъгините може да не предлагат по-як звук (макар че са най-близо в сравнение с китари/бас и т.н.), но с тях се работи доста по-лесно. С реалните ще има повече работа и ще берете доста ядове.  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да се отказвам, групата след едномесечна почивка се събира тази неделя и продължава.

Вчера изчетох доста за записи на барабани и поне на хартия ми е ясно, че ще има да берем ядове тепърва.

Опитах вчера да подкарам ездръмър, имам оригинал лайт версия, но се оказва, че трябва да сменям компа.

Т.е. има доста неща да решавам, което няма как да стане бързо, защото всичко струва пари.

Да кажем , след като взема сет микрофони, ще може да почнем записи другият или най-късно по-другият месец началото.

Пък тогава какви проблеми ще има, ще му мислим като ги срещнем.

Нали Евтим има диплома за звуков инженер, белким се намеси и той.

 

За плъгините - вчера подкарах и един ез лайт микс. Абе има си латенция и ме дразни.

Той тръгна защото е 32 бита , какъвто ми е Уиндоуса. езДръмара ми иска 64.

Така, че и за нов комп ще му мисля, но първо микрофоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Едно наше записче от последната ни репетиция, за надъхване и сравнение: ;)
 

 

http://waveslave.name/samples/Trooper.mp3

 

Също сме далеко от истината, но засега толкова.  :drummer:

 

 

 

П.П. Миксът е половинест, а и нивата са за друга песен, но все пак бива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добре Ви се получава.

Мисля, че си пускал кавър на това парче преди примерно две години, сега е по-добре!

В общи линии, ако искаш да се приближавате до оригинала, юркайте басиста,

да тренира техниката на Стив Харис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.