Jump to content
Българският форум за музиканти

класическа китара с метална струна


vasilena0901

Recommended Posts

Здравейте!

Имам класическа китара. Вчера й се скъса първа струна. Вкъщи намерих метални струни, но съм чувала, че изкривявали грифа на класическата китара.

Живея в малък град, където няма музикални магазини. Сложила съм само първа струна /металната/ и останалите са си найлонови. Усеща се разликата, но съм само любител и не ми пречи толкова. Скоро няма да пътувам до голям град.

Просто искам да питам дали нещо ще стане на китарата ако свиря с една метална струна.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос.Класическата китара е със найлонови струни и жлебовете при двата моста са по-големи.При метални струни опъна е по-голям отколкото при пластмасови.Има вероятност да станат куп бели.Затова мисля ,че са нужни само найлонови струни.Ако искаш да свириш със метални струни си вземи друга китара.Можеш да си поръчаш по интернет струни за класическа китара.

От този например:http://www.musicworld.bg/bg/c_502/Stringsets_for_Classical_Guitars.html

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Лично аз съм слагал цял комплект метални струни на класическа китара. Всичко беше ок, но НЕ го препоръчвам.

 

Към тоя въпрос конкретно - една метална струна (особено 1ва) не мисля, че ще създаде проблеми. На твое място бих я сложил.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що за странен въпрос? Спуках гума, проблем ли е да карам с една зимна и три летни гуми? Мисля, че сама можеш да си отговориш - не е добре, ама ако не ти се купуват нови струни - караш си така. И аз понякога правя глупости от стиснатост и от мързел, ама поне гледам да разберат по-малко хора  ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години един френд също сложи метални и нямаше  проблеми. Докато бриджа не се отлепи и не фръкна. :D

 

После го залепи с някакво лепило, ама пак цъфна. Накрая го хвана с два комплекта болтче+гайка. :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че срещу малка  сума можете да си поръчате струни от произволен магазин в нета, не разбирам защо трябва да си правите експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. :thumbs_up:

 

Но случаят, описан от мен, е от далечната 1994 г., когато нямаше ни инфо, ни откъде да си купиш нещо, нито кинти.

Въпросната "китара" беше взета/подарена отнякъде, не помня подробности, но съм свидетел на реалните щети, които могат да нанесат металните струни. Затова и го написах.

 

 А в крайна сметка който иска нека си прави глупости, никой не мое го спре! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещал съм стари кремонски китари, дето си издържат опъна на металните струни. Срещал съм и изтърбушени съвременни. Няма универсално работещо правило.

Ако ще свириш на китара трябва да поддържаш един комплект нови струни. Те са консуматив. Като дамските превръзки, тампоните за махане на грим и чорапогащите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

02 943 94 50, обаждаш се и поръчваш, те ти пращат с наложин платеж по куриер.
Няма да пиша името на фирмата, че някои се дразнят. Толкоз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.