Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с yamaha 5700


Peiballs

Recommended Posts

Здравейте, 

проблемът, на който търся решение е , флопито работи, но не иска да чете дискетата. Проблемът във файловете ли е или в начина на записване? Моля ви помогнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набързо погледнах ТУК.

Трябва да прочетеш внимателно ръководството за формата на файловете-стилове, песни, звуци и т.н.

Понякога дискетите трябва да се форматират от самия инструмент за по-сигурно.

Как разбра, че  флопито чете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че откликнахте на моето запитване. Мисля, че флопито работи , защото при поставяне на дискета позволява, тя да бъде форматирана , но не я отваря.  Когато форматирам дискетата на клавира и след това се опитам да запиша файлове на нея, компютъра не я отваря. Може би със определена програма става записването? Формата на стиловете, които имам е  "sty". На не форматирана от клавира дискета качвам файловете , но клавира после не я чете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, това е вече по.ясна информация.

 

Флопито форматира дискетата и после би трябвало да я отвори и да каже, че няма информация.

“ Not Found File! ”
The disk does not contain any files saved by the user.

 

Това явно не се случва.Опитай с клавира в режим на запис да запишеш нещо върху форматирана от клавира дискета, след това вкарай форматирана от компютър дискета и пак направи опит за запис.Разни такива комбинации...

Опасявам се, че си пробвал всичко това!

пак да напомня, че формата на файловете е важен.

В ръководството имаш някакви DOC...

 

Трябва да си в този режим, който ти е нужен, например AllData, DiskStyle  и т.н ..

 

От ръководството виждам тези при теб:

 

The following data types can be selected for loading:
• AllData ........ All of the below.
• SetUp .......... Instrument setup (condition) data.
• DiskStyle ..... Disk style data.
• Cus.Voice ... Custom voice data.
• Cus.Style .... Custom accompaniment data.
• V.Regist ...... Voice registration data.
• P.Regist ...... Panel registration data.
• SSP .............. Super style play data.
• PadAssign .. Multi, Tempo, and Percussion pad assignment
data.
• Sequencer .. Sequencer song data.

 

С думи прости, ако работи флопит,о внимавай какво има на дискетата и как ще го търсиш от клавира.Ако си записал твои звуци  търси ги в режим Cus.Voice...и т.н

 

Сега друго...имам няколко YAMAHA QS300...три по-точно...преди 13-14 години се чудех къде са ми файловете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах , записах 3 файла от клавира на дискета. Флопито чете дискетата сменя файловете, но не мога да намеря от къде да ги пусна или как  :blush: . Когато същата тази дискета я поставя в компютъра, не я чете иска да я форматира. Форматирам я аз на компютъра , слагам файлове за ямаха , поставям я отново в клавира , изписва - type error or unformat=. И така , въртя се в този омагьосан кръг почти година  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash: . А вие как си решихте проблема  YAMAHA QS300? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което описваш не е добре.

 

На моите YAMAHA QS преди години от бързане правех следната грешка: при load има още едно меню, което те пита каква информация ще заредиш-песен, стил, войс, фраза, патерн и т.н.Аз, бързайки, натискам ЕНТЪР и се оказва, че няма никой.Как да има като в дискетата съм сложил МИДИ файл, а зареждам през меню AllData.Свикнах и нямаше проблем...

 

Сега за теб.Трябва всички файлове на дискетата да се виждат през всякакво устройство-компютър, синтезатор(не само Ямаха).Смело прави проби с друго флопи или флопи.емулатор.

Последното, което се сещам е вече излишно да пиша, защото е за стиловете,но нека да го кажа:много синтезатори на Ямаха от серията ПСР не четат всички фойлове с разширение sty.Има хиляда причини за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей, лошата новина за теб е, че флопито ти е заминало. Преди много време имах същият проблем и след дълго обикаляне по сервизи, в един от тях благоволиха да ми обяснят проблема. По една или друга причина, четците на флопито ти, които са разположени един срещу друг са се разместили, един спрямо друг. Флопито продължава да си работи, но вече, като самостоятелна единица. Можеш да си сейфваш и лоудваш твои проекти, но само на него. В момента, в който поставиш дискетата на друго флопи ще ти изписва грешка. Този проблем, за съжаление не се оправя, поради ниската цената на ново флопи, а и е почти невъзможно да се напаснат четците.
Подмяната с ново ще ти струва много пари, а то си е същото обикновенно флопи, но до колкото съм чувал се качва една малка програмка, но за съжаление не съм много запознат с това, ако има някой колега, който е наясно ще бъде интересно и за мен.
Успех.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

 "Последното, което се сещам е вече излишно да пиша, защото е за стиловете,но нека да го кажа:много синтезатори на Ямаха от серията ПСР не четат всички фойлове с разширение sty."    А какви файлове с какво разширение могат да четат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.