Jump to content
Българският форум за музиканти

Valeri12580

Какво е това?

Recommended Posts

Здравейте,
От Англия ми донесоха това http://www.phonic.com/en/powerpod-740-plus.html

Прочетох темата за  Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите

Та мисля,че това е глава на кабинет.Въпроса е как да го пусна/използвам??
Извинявам се за тъпия въпрос,но съм начинаещ

Благодаря предварително :)

Това е комбинация от 7-канален миксер и крайни стъпала 2 х 220 вата. За да го ползваш ти трябват две колони на 4 ома. Потърси някой музикант с опит да ти покаже как се ползва.

Не е глава на кабинет, а миксер. То си пише в линка...

Смесителен пулт и усилвател(крайно стъпало). Две в едно.

Edited by jorog

И за какво служи този миксер?

Миксера служи за много неща, но най вече прави страхотен целувчен крем!!! Стига да знаеш как да го направиш и с какво!!!

• Like 3

>>Извинявам се за тъпия въпрос,но съм начинаещ

Начинаещ звукорежисер, предполагам?  :D 

Се си мислим,че идиотите са измрели,ма нъцки (то и аз мърдам все още :) ),е как може да вземеш нещо без никаква представа какво е??

^Може, ако ти го подарят  ;)

Абе и аз чаках,чаках,наш'те да ми подарят нещо дето не знам кво е  и те не знаят кво е и струва да речем 500-1000 лв.
Ама докато чаках,езех че чукнах 40 лазарника и баща ми взе че умря....

• Like 1

Както каза 

Fats

потърси някой музикант да ти обясни как се използва. Ако случайно си решил сам да го пускаш , обърни внимание на червения превключвател на гърба на миксера, който е с две позиции : 115 и 230 , трябва да го превключиш на 230 , за да няма ядрени опити ;) . Можеш да го използваш и за китарен усиловател ( гледам че си китаристче) , но трябва да си прочетеш менюала, който можеш да намериш в линка който си дал. Написан е като за ,,начинаещи,, , може само по картинките да се ориентираш какво къде да включиш и каква колона ти трябва.

Edited by deadman_walking

Гледам, че има и ефекти, не знам само драйв дали може да докара или трябва да си включи някакъв овърдрайв педал преди миксера?

Както каза 

Fats

потърси някой музикант да ти обясни как се използва. Ако случайно си решил сам да го пускаш , обърни внимание на червения превключвател на гърба на миксера, който е с две позиции : 115 и 230 , трябва да го превключиш на 230 , за да няма ядрени опити ;) . Можеш да го използваш и за китарен усиловател ( гледам че си китаристче) , но трябва да си прочетеш менюала, който можеш да намериш в линка който си дал. Написан е като за ,,начинаещи,, , може само по картинките да се ориентираш какво къде да включиш и каква колона ти трябва.

Ще потърся някой,който може да ми обясни как се използва,защото не искам да го разваля още от началото :D

Колонките,момче,гледай омовете,за да звучи как трябва и да не го изгориш.Пиши тук на Парни Валяк по ник да ти обясни,разбира от тези работи.

Писах горе в търсачката,но не мога да намеря такъв потребител?