Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е по- по- най?


Recommended Posts

Еиии.... никой нищо не пише тука вече,айде да разбутам пак кошера с пчелите аз.Искам да разлая пак кучетата и да подразня някой хора.Вижте колеги какво може да се направи със корг па 800.

Антика,стар.... и какви ли не думи от завистници ама дали е така наистина?

 

Насочвам вниманието на колегите клавирджии собственици на  въпросния па 800 към един пореден мод  на о.с-а му от нашите турски приятели.

 

                                                                   па 800 към па 3 х     :surprise:  :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:)

 

Това не е нищо ново под слънцето, а как го понася PA800  с неговият си хардуер, и дали неговите DA/Converters звучат по-същият начин като на Pa3X е друга манджа :) 

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но знам друго.Знам ,че се влагат много време и усилия от страна на голямите играчи и корг за да ни накарат да копуваме не нужни багаж.Защо е нужно да се вкарват нови и нови кодеци (стилови и незнам си още какви)във операционните системи на всеки нов  корг аранжор?Искат се от нас много пари и да копуваме всяка нова корг играчка а в същото време тя си е на 90% старата добре позната на всички със малки незначителни промени.Как го понася този мод самия хардуер на па 800?Ми мисля,че ако се работи от професионалист и човек които знае какво прави няма проблем.Скоро ще бъда компетентен да дам някакво мнение по въпроса.Защо не попиташ как понасяме цената на корг па 3 х?То преди време никой не вярваше,че па 800 може да работи със 128мб или 256 мб рам,ама на примене е 256 и бачкам си тука без никви ядове.Казаха хора :    - "Асане не е само рама,трябва и синтез!" И това ще се нареди само почакаите и ще видим :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:secret:

 

 

Да така е колега Губерков, ето една друга манджа :secret:  https://www.youtube.com/watch?v=6CFcANjovzg https://www.youtube.com/watch?v=5lBxwAij-R8

 

 

 

 

Добре де не се ли питате защо след всички тези манджи и клипове в нета,корг си траят все така .Защо не ги направят тези манджи те?Защо не пуснат един ъпдейт на о.с-ите на па 800 или па 600 с които да освободят ограниченията в рама а защо не при па 800 както сами виждате  в моя линк  покажат истинската сила на па 800 :secret:  и дадът на безброи техни потребители малко радост и светлина. :blush:

 

Ето още един клип

 

  Защо един турски музикант с малко компютарна грамотност и с малко технически познания е по-напред със манджите от корг готвачите? :yes:  

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава е политиката на KORG.  никога няма да пуснат такъв ъпдейт, всичко се прави за пари!!! като за бедни и богати, но си има хора за тая работа, напреднали,специалисти, хакери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам вие какво чувате и какви звучат еднакво PA800 и Pa3x , но аз не намирам особенна прилика в звученето.

 

 Pa3X определено има защо да струва колкото 2 броя PA800.

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губерков ако ти сложа един па 800 във кутия от па 3 сигорно ще ти звукне както ние го чуваме.Семпъла си е семпъл освен всичко па 3 х няма говорители и винаги е включен във някакви апаратури.Не ми е нужно на мене да съм 1/1 със па 3 х достатъчно ми е да ползвам неговите газариики и кодеци за всичко вложени още във о.с.Да мога да компресирам и да съм в крак с корг новостите.Стига ми да ползвам нещата които са ми ясни и които уж ги няма при па 800.След като имаме един и същ софтуер със едни и същи надстроики и семпли не знам как ви се слушат различно?Блендите всичко е  едно и също само котията и името е друго.Едната машина е на цена 2 000 лв а другата 6 000,кажете кое е това нещо което вдига толкоз цената?Аз знам но има хора които не го разбират това.Иискат да ни убедят в тази заблуда и да продължаваме да снасяме златни яица.Имам си рам имам си и софт със синтез,защо да не поработя така и да почакам времето когато па 3 х ще стане 2 000 лв?За каде да бързам?Никои не те пита с какъв клавир свириш.

 

 

Ако имам па 3 х какво ще се промени в картинката?Нищо,всичко е в разбирането .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам вие какво чувате и какви звучат еднакво PA800 и Pa3x , но аз не намирам особенна прилика в звученето.

 

 Pa3X определено има защо да струва колкото 2 броя PA800.

 

 

:)

Аз чакам с нетърпение Pa4x

 

Не знам вие какво чувате и какви звучат еднакво PA800 и Pa3x , но аз не намирам особенна прилика в звученето.

 

 Pa3X определено има защо да струва колкото 2 броя PA800.

 

 

:)

Aз съм един от заблудените,който чака с нетърпение Ра4х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Губерков ако ти сложа един па 800 във кутия от па 3 сигорно ще ти звукне както ние го чуваме.Семпъла си е семпъл освен всичко па 3 х няма говорители и винаги е включен във някакви апаратури.Не ми е нужно на мене да съм 1/1 със па 3 х достатъчно ми е да ползвам неговите газариики и кодеци за всичко вложени още във о.с.Да мога да компресирам и да съм в крак с корг новостите.Стига ми да ползвам нещата които са ми ясни и които уж ги няма при па 800.След като имаме един и същ софтуер със едни и същи надстроики и семпли не знам как ви се слушат различно?Блендите всичко е едно и също само котията и името е друго.Едната машина е на цена 2 000 лв а другата 6 000,кажете кое е това нещо което вдига толкоз цената?Аз знам но има хора които не го разбират това.Иискат да ни убедят в тази заблуда и да продължаваме да снасяме златни яица.Имам си рам имам си и софт със синтез,защо да не поработя така и да почакам времето когато па 3 х ще стане 2 000 лв?За каде да бързам?Никои не те пита с какъв клавир свириш.

 

 

Ако имам па 3 х какво ще се промени в картинката?Нищо,всичко е в разбирането .

Асане жестоко грешиш като твърдиш, че синтеза ти бил идел от рамта ти, кощеш и 2gb я направи :)

 

Не напоследно място спри да лансираш само Os и софтуера.

 

Много си сигурен гледам с това, което твърдиш че едва ли не KORG мамят клиентите си и пазара само с нов дизайн,визия и софт, и видиш ли-на не правят никви промени в хардуера... който точно синтезира истинските натурални звуци и бленди а софта само улеснява управлението на клавира.

 

Асане ти въобще правиш ли разлика между цифров- синтез,генериран в реално време звук , и бозав-семпъл записан като wave,mp3 и така нататък....

 

Аз забравих че ти основно със записани бленди работиш - Един съвет от мен - Купи си Juzisound :)

 

Плеър ва уейвчета- точната работа за теб.

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи кой от корговите модели които обсъждаме работи със този твои синтез?Па 3х,корг м 3,кронос,па 600,па 800,2 х всички тези са семплери и работят със записани аудио(wav|фаилчета  (семпли).Дай ми онези хубави семплирани инструменти от  кронус и м 3 и ще видиш ,че пак ще си  вървят хубаво и при па 800.Нали софтуерно се вкарват ефекс и всичко нужно от па 3 х защо да не свирят файловете по същия начин?До голяма степен съм убеден ,че има доста излишни ресурси в клавирите и в па 800 и в па 3 х.Определено се спекулира със цените на новите модели да бяха златни за тези пари.Цифров синтез,аналогов синтез всичко е в раката която борави със семпъла и клавиатурата.Дай и кронос на някой който не умее да свири пак няма да блесне.

 

Juzisound е добър инструмент със прост хардуер както ти сам каза.В моя краи има доста колеги със  корг па 3 х и пак си купиха Juzisound семплера.

Много колеги си нямат хабер от семплиране и пр. и пак работят професионално със готови неща от продукти като Juzisound.Добрия клавирист не му трябват 1000 звуци а 10-20 добри и практични бленди.Виж за ритмите са необходими повечко друмово разнообразие,перкус,бас и т.н.

 

 То ,че е по -добре да си със па 3х пред па 800 никой не го слага на въпрос но мисълта ми е ,че и па 800 докарва стиловете и звуците и всичко останало като него.Стига да знае човек кое как да се направи.Виждаш сам че всичко от па 3 -ката ти е вкарано в па 800 със  операционната система.Ди ен ес  си е  стария  ер хикс със два бутона блокиращи динамиката на клавиатурата в определен участък.То след като пише на дисплея,па 3 х предполагам разбираш че всичко е тука със малка разлика във хардуер.Слагаш си рам 256 и може да има малък компромис със някои неща и външен вид но това си е  па 3 х със всичките му екстри и газарии.Това което ще пускаш от па 3 на стил плей го има и тук нали?Заложено в самия о.с.Каквото и да пипнеш при па 3(портаменто,осцилатор филтър,ефекс и т.н)вече е тук.

 

Все пак съм на твоито мнение ,че па 3 х е снабден със по-висок клас хардуер.Почваме от процесори,бутони,плъзгачи и всичко.Но според мене па 800 не е  за боклука и може да върши работата на па 3 на 90% само дето цената не е в такова съотношение.Според корг,па 800 (и всичко продадено е за боклука)Само техните боклуци са  нещо.Всички корг семплери от па серия,корг  м 3 и кронос са просто казано преър с малко повече опции и надстроики. :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кокошката или яйцето е по-първичното?

 

 

Един звук за да стане семпъл,бленда и каквото е да било там винаги се синтезира ако е синтетичен процес който протича изцяло в хардуера, ако пък е жив звук и съществува в природата се записва като звук - Това не е СИНТЕЗ !!!

 

 

 

Никой не казва, че PA800 е за боклука, напротив в ценовия си клас е безценен и ще си остане класика във времето сред аранжорите , както макар и смешно да звучи но и PA50 и PA80 си останаха класика с автентичното си звучене особенно на някои емблематични бленди за народната и  сръбска музика през 90те , така че дори и новите синтезатори и аранжори го докарват близо , но не съвсем като оригинала :)

 

Така, че на друг език казано и накратко, основен фактор за спецификата на звученето е хардуера , когато синтезираме звук с осцилатори,генератори,ефекти и всички останали хардуерни компоненти.

 

Когато просвирваме със семплера  wave-чета с резолюция на семпъл-рейта 44100khz или 48khz вече генерирани синтетични звуци и записани - това не е синтез и е с много по-ниско качество като звучене и зависи както от хардуера на семплера, така и от качеството на записаните вече семпли.

 

За Асан само да кажа тук е и момента:

 

Знаеш  ли че в Kronos освен архитектурата като хардуер на KORG - аудио-хардуер ,борд на който е процесора с рамта  - има и цял компютър под формата на Mini-ITX дъно с процесор,рам и всичко което има една стандартна PC конфигурация  , даже и огромният дисплей с тъча не са подкачени към борда на KORG , а към mini-ITX дъното в клавира.

 

Така че не е толкова лесно да се говори, че всичко е софтуер,ос и дизайн - има разлика в цената и в това дали клавира ти е затворена стандартна система на KORG със Семплер в него, или дали освен тия неща има и цял Компътър в него.

 

Много ясно че цената тройна, и това което получаваш за нея ще е съвсем-друго нещо като краен резултат.

 

:)

 

Иначе казано и наречено с истинските му думи :

 

Никога снифната-записана цигулка,гадулка,кавал,акордеон и какъвто друг инструмент искате обърнато в семпъл и заредено в семплер няма да звучи както истинският инструмент в цялата му детайлност и резолюция , тук не говориме за техниките на свирене характерни за всеки инструмент като Глисандо,Стакато,Портаменто и така нататък , а за звученето.

 

По същият нячин, генерираната в реално време от хардуера бленда, винаги е по-звучна от същата записана и заредена и просвирена от какъвто и да е клавир със семплер в него.

 

Е никой не може да ме обеди в обратното...

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между синтез и семплинг е фундаментална наистина. Един прост синтезиран звук може да се семплира и да се зацикли, така че да го наподоби, но когато говорим за сложен синтезиран звук, който се променя във времето и зависи от много фактори, което го прави "жив", тогава просто няма начин това да стане. Учудва ме малко упоритостта на Асан да твърди обратното, но предполагам просто не е наясно с някои неща и затова така си говори. Няма лошо, човек се учи постоянно :) Само не трябва да си заравя главата (и ушите) в пясъка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е като да сравняваме качеството на звучене на  нещо просвирено с Компакт-Диск плеър от CD , записано на дори и от най-висок клас Касетен Дек , и после да твърдим че няма разлика :)

 

Възможно е някой да твърди и такова нещо, ако си е седнал на ушите , или пък ако са му такива и критериите че да не може да открие минимум 10-те разлики...

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.