Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е по- по- най?


Recommended Posts

Добре де то стана ясно за всички ,че вие сте спициалистите тука но ви казвам ,че форума чезне така.

 

1-Имаме един блок от па 3 х зареден със о.с и със всичко това и сет със семпли и надстроики.

 2-Имаме и друг блок със по -слабички процесори но зареден със същия о.с и със него всички осцилатори и филтри и т.н както и сет.

 

 

Ас съм си клекнал на ушите  и незнам си какво още не.Освен всичко съм писал ,че има разлика от части в хардуера но всичко си бачка и сета си звучи.Ако се мислиш за микроскоп губерков и ще гледаш или слушаш с някакви извънземни резолюции които ги няма и при па 3.

Чул съм му блендите на па 3 х не е кой знае какво чудо.Прави същите бъгове ката па 800.А за акустични и инструменти и за идентичност със семплираните акустични семпли от клавира не съм съпоставял тук .То вие си пишите тука каквото ви скимне  Пиша за  па 800 и па 3 х.

От него до па 800 разликата е малка но вие набъркаите и гайдите а защо не и кавалите.Ако трябва да се убеждаваме така както вие  казвата ,добре и мене никои не мож ме убеди в негови мисли и убеждения.

Винаги пиша със респект и уважение към читателите на форума и колегите но ако ще продължавате така кажете и няма да ме видите повече във форума.Много е грозно едно такова отношение към  гостите пък дали ще е във форума или у дома на някои си е се едно и също.

Ако предпочитате  форума да е чистичък и да няма излишни  коментари и  данни във мб. кажете!

 

Хубаво е да се спори,обменя мнение и имформация но да се внимава все пак със какъв тон и думи става това.Нито продавам някаква моя марка или стока нито убеждавам някой във нещо.Изказвам мнение-моето. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всичко не е ос и софт и спирам до тук.

Асане ти даже не си се поинтересувал да видиш че осцилатори,генератори,ефекти не са софтуер , а хардуерни компоненти,които ти управляваш благодарение и с помоща на софтуера и ос-са.

Дай никой нищо да не възразява на това което пишеш ти и читателите на форума да остават информирани с грешното инфо.

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, ако си се обидил от моето мнение, се извинявам. Може би си го приел лично, без аз да съм искал да се получава така. Като казах "заравяне на главата в пясъка", понеже това е фразеологичен израз, имах предвид да не се ограничаваш само до нещата, които на теб ти вършат работа, а да видиш и другите гледни точки. Не мисля, че това е обида, но пак се извинявам, ако си го приел така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се извинявам, ако Асан е приел лично писаното.

Всичко,което пиша тук е споделяне на някакви знания,които ако не на 100% поне частично биха били полезни на хората на които им пррдставлява интерес, а не с идеята да се надскачаме един-друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря,извинени сте.Сега по темата.Добре губерков защо не се обосновеш  да  ни обясниш на нас простите музиканти какво точно представляват тези осцилатори,ефекти и генератори  като хардуер във па аранжорите и още по-хубаво конкретно в па 800 и па 3 х.Понеже ти имаш някакви знания?

 

 Защо о.с от па 3х работи и всички ефекси,осцилатори и генератори си бачкат иначе няма да има звук клавира и осцилаторите ще управляват нищо(въздух).А всички виждате от клиповете че звуците са 1/1? :blush:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сложни неща питаш - да сложа ли и принципнни схеми на pa800 i pa3x ?

Тогава да ме питаш и кое какво е и какво прави на големия чаршав ...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не защото според мене хардуера е  един процесор но според тебе е мнага сложно за обяснение.Колега искам да се пишат конкретни неща и обосновани твърдения а не само общи приказки.Аз искам като твърдиш,че па 3 х има някакъв специален по-различен и напреднал хардуер от другите па модели да се обосновеш със конкретни примери тъй като виждам си напред със материала,даже и схеми някакви си способен да направиш.Тези осцилатори,генератори и ефекси не са ли един процесор само? :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може и така да се каже, че са основно в архитектурата на процесора но това пак е хардуер ( а той е различен във всички марки и модели клавири, от където идва иразликата в звученето) :).

Сега ако твоят критерий е в това какво чуваш от тонколонките на клавира , или от домашната CD-уредба , ако ще и KRONOS да закачиш пак ще викаш че няма разлика :)

 

Все-пак трябва и хубава система стъпало и колони,звучаща за да усетиш, това за което говоря.

 

 

А с ос-са (който е софтуер) благодарение на него ти просто оправляваш процесите които протичат мейду отделните компоненти в процесора, а и не само в него.

 

Но в твоят случей както ти основно работиш, от всичко изписано ми става ясно че ти работиш в по-голямата част със снифнати записани бленди, и какъв е истинския синтез е на последно място.

 

Както спомена, обаче колегата по-нагоре разликата е фунфдаментална между издработване на звук, и просто плейване на вече синтезиран звук(семпъл).

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При цялото ми уважение,нещо пак се отвя колега.

 

Па аранжорите(па 300,па 600 и кт,па 800,па 900,па 1х,2х,3х)както и  коментираните синтезатори(м 3 и кронус) работят чрез плейване на аудио фаилове под  Wav формат(семпли)

 

Самия синтез е осцилаторите,филтрите,ефекс и каквото там има още за чепкане към блендите.

 

Сега за па 800 и па з х

След като сме вкарали о.с от па 3 х във па 800 ние разполагаме със всички надстройки осцилатори(120 за двата модела фабрично),ефекси(140 Ефекти видове плюс вокодер  което също го получаваме със о.с-а както се видя във клиповете.

Бонус ни идват и всички нови кодеци за стилове и т.н.

 

Може да си зареждаш сетове от па 3х  и всеки друг па модел със всичките му там такъми при полужение ,че си със рам 256 мб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре де виж или и очите ми ме лъжат   https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=x3WWEEUl7YQ#t=28

 

Не съм професор но за това не е и необходимо да съм виж добре какво пише и какво ще намериш вътре но ако твърдиш ,че ефексите и осцилаторите няма да работят и сета като се лоадне няма да  свирят стиловете или ще са без реверб?Ето на,аз затуй я обичам тая  машинка защото е пълна с изненади и скрити козове и потенциал.Определено съм луд по тая кака и според мене има защо.

 

За да бъда обоснован и издържан със моите дрън-пляс ще бъде нагло и щуро да твърдя,че па 800 е по модерен или мощен аранжор от па 2 или 3 х но не е за подценяване определено и има възможности за доста подобрения на хардуер и софтуер за да е в крак със модата в бранша. :bravo:

 

default.jpg?h=90&w=120&sigh=__mwQvLCxNBH

 

:cheers2: Наздраве и на тебе професоре! :cheers:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния линк не работи и не мога да го редактирам но мога да сложа нов тук и сега вместо да пиша и мола модераторите за внимание.

 

 

   https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=x3WWEEUl7YQ#t=9

 

default.jpg?h=90&w=120&sigh=__mwQvLCxNBH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане много лесно се улавяш на елементарни трикове, а хората къртят луди пари от незнанието и лошата техническа грамотност.

 

На всяко устройство Уелкъм-Скрийна винаги може да бъде подменен с къстъм такъв , какъвто си пожелаеш.

 

To по същата логика си залепи на клавира отзад върху надписа PA800 -  Pa3x  :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hsViANw6O6g

 

 

 

http://www.ebay.com/itm/-/121685700758

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,добре.Ти знаеш аз съм прост човек  клавирджия.Ама моя па 800 е па 2 х ,ако не и повече.Ето защо ме човъркат подобни клипове защото съм видял кяр веднъж -затуи!

 

   -После ти видя ли му профила в гугъл плюс на тоя илко от каде беше там?Ако не си виж какви клипове има човека качени и с какво се занимава тяхната  фирма ли ,каквото са там?

 

После искам да знаеш ,че ме нави да си зема па 3 х про пред разни софтуерни изцепки едно за престиж друго ей тъй за да варвя нагоре по скалата и защото мога и имам възможност.Ще вида само кога и от къде.Освен това не ми трябват много аранжори а само един хубав и надежден.Което значе че моя трябва да го  оставя в магазина като бартер или във човека със който ще сменяваме и пазариме.

 

Аз никаде не съм писал,че търся  скриншот,търся о.с-а от клипа.Ти знаеш какво е о.с и какво скриин нали?

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.