Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Mar4enko

Питане за тамбура

Recommended Posts

Здравейте.

Аз съм един скромен китарист но от време на време се забърквам в едни проекти за народна музика та имам желание да си взема тамбура - 8 струнна.

Смятате ли че това:

http://kynchev.com/folk.html

ще  ми свърши работа?

Приемам и  други предложения и съвети но нека да са в този ценови диапазон.

Благодаря предварително !

Не бих си купил инструмент онлайн.Освен ако не си от Велинград и този магазин ти е " под носа" :)

Сигурен съм ,че можеш да си намериш такава тамбура втора ръка в добро състояние.Като решиш,че си задобрял и вече не те удовлетворява а и все още те влече, си избери инструмент при майстор.Хем избора ще ти е по-голям ,хем гаранция ще ползваш а и цената може да е по-добра...

Според мен първо трябва да опиташ инстромента а не просто така да се поръча нещо!

По същия на начин преди година си купих кавал. Много опити правих да изкарам тон. Не ставаше и не ставаше.

Ако е изработена от Стефан Стефанов от Габрово, мисля, че си струва,  това е най добрият майстор на тамбури в България.

@MrNikoi - не бих казал, че липсата на възможност за възпроизводство на звук от кавал е пряко свързано с липсата на качество на изработка. В последно време се срещам с кавалджии и въпреки техните наставления, не успявам да изкарам почти нищо от тая вълшебна тръба. Много специфично звукоотделяне, с въздушна струя под определен ъгъл и техника за устните и дишането. Предполагам, че с повече тренировки и уроци при опитен кавалджия ще имаш значителен напредък.

Що се отнася до тамбурата - аз лично не бих купувал без да пробвам, а и бих взел втора ръка - майсторска, разсвирена и добре гледана - т.е. бих отишъл в музикалното у-ще Л.Пипков в София и бих офертирал някое тамбуристче, например. За широката общественост тамбурата май става антикварен инструмент и много изработки го доказват.