Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за тамбура


Recommended Posts

Здравейте.

Аз съм един скромен китарист но от време на време се забърквам в едни проекти за народна музика та имам желание да си взема тамбура - 8 струнна.

Смятате ли че това:

http://kynchev.com/folk.html

 

ще  ми свърши работа?

 

Приемам и  други предложения и съвети но нека да са в този ценови диапазон.

 

Благодаря предварително !

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не бих си купил инструмент онлайн.Освен ако не си от Велинград и този магазин ти е " под носа" :)

Сигурен съм ,че можеш да си намериш такава тамбура втора ръка в добро състояние.Като решиш,че си задобрял и вече не те удовлетворява а и все още те влече, си избери инструмент при майстор.Хем избора ще ти е по-голям ,хем гаранция ще ползваш а и цената може да е по-добра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ако е изработена от Стефан Стефанов от Габрово, мисля, че си струва,  това е най добрият майстор на тамбури в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@MrNikoi - не бих казал, че липсата на възможност за възпроизводство на звук от кавал е пряко свързано с липсата на качество на изработка. В последно време се срещам с кавалджии и въпреки техните наставления, не успявам да изкарам почти нищо от тая вълшебна тръба. Много специфично звукоотделяне, с въздушна струя под определен ъгъл и техника за устните и дишането. Предполагам, че с повече тренировки и уроци при опитен кавалджия ще имаш значителен напредък.

Що се отнася до тамбурата - аз лично не бих купувал без да пробвам, а и бих взел втора ръка - майсторска, разсвирена и добре гледана - т.е. бих отишъл в музикалното у-ще Л.Пипков в София и бих офертирал някое тамбуристче, например. За широката общественост тамбурата май става антикварен инструмент и много изработки го доказват.     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.