Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся "Талпа за огрев" (Стара българска бас китара)


PeteGilmour

Recommended Posts

Здравейте! Както знаете от една друга тема, която бях пуснал аз съм начинаещ и съм на 14 години. Още преди да почна да свиря на китара се замислях за бас, но се отказах. От темите които изчетох във форума за Бг китарите видях че няма много позитивни мнения. Аз обаче търся бас китара, но понеже не искам да закупувам чисто нова такава( понеже има тръпка в реставрирането), искам да помоля. Ако някой от потребителите има такава китара и мисли да я изхвърля или нещо подобно, аз съм готов да я взема на символична цена (10-20лв) и да я обгрижа. Не държа да е в добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едва ли някой ако има що-годе ставаща за свирене стара бас китара, ще я подари на непознат.

Но знае ли човек - стават чудеса понякога  :)

Пиши в кой град си поне.

Иначе в продавалника имаше някакви запазени Кремон-и за 100-на лева, ако държиш да е БГ китарата - едната даже изглеждаше като чисто нова!

Аз разполагам с две цепеници в лошо състояние - едната е в разглобено състояние, другата е в свирещо състояние.

На тази правих опит за реставрация:

After_mod_1.jpg

Но лака не го бях разредил, когато го нанасях и стана зле, махнати са прагчетата на най-високите тонове, защото грифа е много крив и не могат да се ползват тия позиции.

Тук се вижда каква е била преди - зелената, а другата е в разглобен вид:

Bass_guitars_1.jpg

На разглобената тялото е от тежка дървесина, ама е взело да се пука на места по сглобките. Мислех да и търся гриф и да я събирам...

Ако си в София - можеш да дойдеш да ги видиш. Ако ти хареса нещо от тях - подарявам ти го  :)

За куриер нямам идея как да ги опаковам...

 

Едит: За тая Кремона говоря: http://bad_link/ad/bas-kitara-ID53c1s.html#43f4685c40

Ако изтрият линка - просто потърси кремона с цена 100лв. и ще излезе.

Редактирано от dzwer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! За жалост съм от Варна, но като поразмислих малко реших че може да посъбера пари и да си взема някоя бас китара от Thomann в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Томан има комплекти за сглобяване, щом ти се занимава: http://www.thomann.de/gb/harley_benton_bass_guitar_kit_jb_style.htm

Нямам идея дали стават за нещо  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплектите за сглобяване изглеждат примамливо, но не са по силите на непрофесионалист, иска си лютиер да напасне частите така, както се полага. С 10 евро отгоре се купува съвсем приличен бас, изписвал съм няколко за деца на мои приятели.

http://www.thomann.de/de/harley_benton_mb222t.htm

Цена 99 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих на юнака двете талпи без пари - да си ги бие в главата  :D

Нека пише тук, когато има някакъв резултат от цялото нещо.

Това не пречи, ако някой друг колега има залежаваща талпа да си му я предложи на момчето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.