Към съдържанието

Снимка

Нови педали на Pdp

• Please log in to reply
7 отговора на тази тема

#1 YtseJam

YtseJam

up shit creek without a paddle

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1773 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 16 февруари 2005 - 09:44

При сутрешното преглеждане на печата попаднах на нещо много интересно, дело на иначе неособено уважаваната фирма от мен Pacific Drums and Percussion, известни като евтини и некачествени разработки на DW. Става дума за новата им система за педали B.O.A. (Bow Oriented Action). Още не съм съвсем сигурен как точно действа, щото няма как да го видя на живо, но според тях е избегната пружината изцяло в педала, като вместо това се използва еластичността на самата степенка на педала (?!?!!). Нямам идея дали това е практически приложимо, но друго ако не, поне изглежда много интересно. Ето и картинка:

ESBAM

#2 Topsun

Topsun

Producer©

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2402 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 16 февруари 2005 - 09:46

луда работа!!!като се замисля не съм виждал такъв педал.много ми е инересно как действа(?!?)

#3 Red_Bull_Dog

Red_Bull_Dog

Non progredi est regredi

• Members
  • PipPipPip
  • 231 Мнения:
  • Инструмент:Небеснокафяв Тактон

Публикувано 16 февруари 2005 - 10:38

Мисля си дали не е сложена някъде еластична метална пластина под педала ,която да замества пружината,ама едва ли е толкова просташко измислено-наистина е интересно да се види....Понякога новите и революционни неща не се измислят от най-големите:D
......I can see the stars
I can see what's going on
Every night alone
I sing my song just for fun.

Only time will tell
If I'll make it myself someday
This stage is mine
Music is my destiny.
Cannot squeeze the life from me!........

Metallica - Helpless (originally performed by Diamond head)
-------------------------------------------------
Щаслив е оня и благословен,който приема "днес" за своя ден,който би казал ведро и без страх:"Дори да няма утре,днес живях!"
Хораций-30 г.пр.Хр.-римски поет

#4 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • Инструмент:RGX420 RBX375 DTXPL M50

Публикувано 16 февруари 2005 - 12:57

Това което се вижда е, че педалът се огъва. Т.е. той изглежда е еластичен. Не му трябват никакви пружини и други чудеса, просто като го натисне човек се огъва, после си възвръща нормалната форма. Самото вълшебно заглавие на тази част "Flex Tech Footboard" говори достатъчно.

пс. за да пресека всякакво безмислено заяждане - ако искате можете да спрете с изкаванията за тъпи и прости китаристи, мисля че почвам много да се дразня

Този пост е редактиран от niki123bg: 16 февруари 2005 - 13:00

#5 Red_Bull_Dog

Red_Bull_Dog

Non progredi est regredi

• Members
  • PipPipPip
  • 231 Мнения:
  • Инструмент:Небеснокафяв Тактон

Публикувано 16 февруари 2005 - 13:48

Ми

пс. за да пресека всякакво безмислено заяждане - ако искате можете да спрете с изкаванията за тъпи и прости китаристи, мисля че почвам много да се дразня

Ми не съм имал лично аз намерение да се заяждам с никой,но понякога изказванията на някой хора са леко неадекватни ,когато са писани за инструмент от който не отбират нищо или почти нищо или когато вече е писано по темата ,а те не си правят труда парво да го прочетат,а после да отворят нова тема:blink: Нищо лично иначе -и сред барабанистите има простаци и аз съм живия пример:D Со здраве!
......I can see the stars
I can see what's going on
Every night alone
I sing my song just for fun.

Only time will tell
If I'll make it myself someday
This stage is mine
Music is my destiny.
Cannot squeeze the life from me!........

Metallica - Helpless (originally performed by Diamond head)
-------------------------------------------------
Щаслив е оня и благословен,който приема "днес" за своя ден,който би казал ведро и без страх:"Дори да няма утре,днес живях!"
Хораций-30 г.пр.Хр.-римски поет

#6 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • Инструмент:RGX420 RBX375 DTXPL M50

Публикувано 16 февруари 2005 - 13:55

Ми не съм имал лично аз намерение да се заяждам с никой,но понякога изказванията на някой хора са леко неадекватни ,когато са писани за инструмент от който не отбират нищо или почти нищо или когато вече е писано по темата ,а те не си правят труда парво да го прочетат,а после да отворят нова тема:D Нищо лично иначе -и сред барабанистите има простаци и аз съм живия пример:huh: Со здраве!

Принципно е точно така, но все пак можем да сме по-толерантни. Със здраве :lol:

:blink: :o :blink:

#7 Joys

Joys

ИЗРОД

• Members
  • PipPipPip
  • 368 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 16 февруари 2005 - 14:22

И к'во му е толкова трудно на практика. Аз поне си го представих. Сигурно щото имам 3D мислене и виждане. Малко ли неща работят на този принцип с еластични пластини. Вземи нокторезачка например. Елементарно Watson. :D
Joys®

#8 The Crow

The Crow

Dirty,gROOVY.fUNKY

• Members
  • PipPipPipPip
  • 895 Мнения:
  • Инструмент:Барабани

Публикувано 16 февруари 2005 - 21:36

яко педалче ама кой знае колко ще му искат :mellow:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни