Към съдържанието

Снимка

Процесори

• Please log in to reply
116 отговора на тази тема

#106 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2401 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 26 юни 2017 - 20:00

^ Ти ме утрепа. :girl_cray2: Те монитори не искат да си купят ти говориш за 4х12 :greenball:

''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

#107 chris_barnes

chris_barnes

гиби снобар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 842 Мнения:
  • Инструмент:дебел

Публикувано 26 юни 2017 - 20:57

Guys, има клубове, които инвестират. Давам ви за пример Grindhouse. Не знам колко от вас са го посещавали, там се случват предимно хардкор/пънк/метъл концерти, но момчетата се оборудиха доста. И централното им е супер прилично, и има на разположение беклайн който може да се ползва (срещу съответната сума и желание).

Иначе за процесорите (кемпери, настъпикутийки и тн), повтарям моето мнение (и наблюдение): ползват се за лайвове с предварително направени пресети от банди, за които транспортирането на два халфстака е неоправдано скъпо. Не знам много хора които ползват кемпери в студио или за репетиции. :D

Да не съм голословен, ето едни пичаги, които в СФ свиреха с кемпери, които бяха вкарали в ретърн-а на Маршал глави с фул стак 4х12 кабинети.

https://youtu.be/nIE0Jya0u1Q

#108 Dean

Dean

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 295 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 26 юни 2017 - 22:48

off topic :music:

На  саунд е много добро, докарали са го ,обаче задкитарното устройство на фронтмена е далеч от нивото на  Chuck Shuldiner,

това ме спря да отида и на самия концерт.

Този пост е редактиран от Dean: 26 юни 2017 - 23:07

#109 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 27 юни 2017 - 03:38

бе,кво да кажа,аз съм свирил в малък клуб с вокс АС-30 амплъг,дето е за слушалки,стандартен босс овърдрайв пред него и в пулта- озвучителя леко се шашна от идиотията,как да е, настроихме нивото ,ама Леспола кърти - ебати саунда...за хард-рок де.

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#110 chris_barnes

chris_barnes

гиби снобар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 842 Мнения:
  • Инструмент:дебел

Публикувано 27 юни 2017 - 13:52

@Dean много си изтървал, човек. Младежа си изсвири всичко като по учебник, и гласа му е много близък до Чък.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

#111 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 27 юни 2017 - 15:04

Да не съм голословен, ето едни пичаги, които в СФ свиреха с кемпери, които бяха вкарали в ретърн-а на Маршал глави с фул стак 4х12 кабинети.

https://youtu.be/nIE0Jya0u1Q

E.. да ползваш кемпера като предусилвател е почти безпредметно, в смисъл, че може с V-amp, може със процесор, може с педалчета.

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#112 wiseppman

wiseppman

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:
  • Инструмент:guitar, audio&video soft

Публикувано 30 юни 2017 - 15:30

Guys, има клубове, които инвестират. Давам ви за пример Grindhouse. Не знам колко от вас са го посещавали, там се случват предимно хардкор/пънк/метъл концерти, но момчетата се оборудиха доста. И централното им е супер прилично, и има на разположение беклайн който може да се ползва (срещу съответната сума и желание).

E, това си е мечта...

While I breathe, I hope!

Любима китара: Ibanez S870FM

#113 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 03 юли 2017 - 11:18

Не знам, колко е добро оборудването в грайндхауса, обаче обикновено се бичи толкова силно, че ако искаш все пак да чуеш групата, по-добре да излезеш извън сградата.

Аз най-често там успявам да чуя просто шумотевица (както между впрочем и в много други заведенния). Не знам, дали защото не съм вече на 20 и не изпитвам телешки възторг от мощността на дадена апаратура, обаче в подобни звукови какафонии, аз не виждам нищо, което да си струва вниманието. Може би е до голяма степен и заради жанровете, които се изпълняват там, не знам.

Обаче си има разлики, които са ушевадни. Примерно, в Делта Блус Бар (където свирят предимно блус, рокабили, рокендрол, малко джаз), без изобщо барът да се хвали с апаратура, звукът е доста добър. Най-лошият звук, който съм чувал там е много по-добър от най-добрия, който съм чувал в грайндхауса и други заведения. Но вероятно е и от музикантите, даже най-вероятно.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 03 юли 2017 - 11:26

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#114 Grig

Grig

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Инструмент:kитара

Публикувано 04 септември 2017 - 22:08

Компактно с възможности - Yamaha THR10 (има и X и C серии, в зависимост каква музика искаш да свириш). Най-добрият "домашен" усилвател, който съм пробвал (Аз си взех X серията). Има изход за слушалки и aux in - да си пуксаш backing tracks каквито искаш. Има usb вързка с компютър, където от интерфейс можеш да си настроиш ефектите и да си направиш присети. На самия усилател можеш да запазиш до 5 присета. През usb-то можеш да записваш директно на компютъра и го ползваш като recording interface. Моят дойде и с лицензиран Cubase интерфейс за записване и миксиране на музика. Усилвателят може да работи и на батерии, което също е плюс. ако ще го мъкнеш насам-натам.

Поздрави!

Здравейте,  проучих Ямахата и мисля, че ме устройва за  моите нужди. Смятам  да я комбинирам TC Flashback и Ditto Looper. Само се чудя, дали Ямаха да взема или Фендер Мустанг 1, по чисти финансови причини естественно. Като качество на звука кое по добро?

#115 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 873 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 05 септември 2017 - 11:37

Не знам, колко е добро оборудването в грайндхауса, обаче обикновено се бичи толкова силно, че ако искаш все пак да чуеш групата, по-добре да излезеш извън сградата.

Аз най-често там успявам да чуя просто шумотевица (както между впрочем и в много други заведенния). Не знам, дали защото не съм вече на 20 и не изпитвам телешки възторг от мощността на дадена апаратура, обаче в подобни звукови какафонии, аз не виждам нищо, което да си струва вниманието. Може би е до голяма степен и заради жанровете, които се изпълняват там, не знам.

Обаче си има разлики, които са ушевадни. Примерно, в Делта Блус Бар (където свирят предимно блус, рокабили, рокендрол, малко джаз), без изобщо барът да се хвали с апаратура, звукът е доста добър. Най-лошият звук, който съм чувал там е много по-добър от най-добрия, който съм чувал в грайндхауса и други заведения. Но вероятно е и от музикантите, даже най-вероятно.

В Делтата има и друг момент - има негласно споразумение между музикантите да не се свири със сила на макс и това най вече се съблюдава от барабанистите който свирят там. Не че не случват изключения, особено като понапредне емоцията и бирата, но като цяло се съобразяват хората.  Най често ако някой иска да покаже колко силно може блъска по барабаните или да бутне усилвателя на 9, бива приятелски посъветван :).

Като цяло не мога да разбера идеята от силен звук в помещение от 300-500 квадрата. Просто няма нужда, и аз не виждам и как ще излезе хубав звук, при положение че акустично няма къде да се развие този звук, еле пък че почти никъде клубовете не са правени за музикални сцени а са бивши кафета, и тн....Преди време бях на един страхотен джаз концерт, който обаче беше в бивш ресторант с мраморен под...е няма такива реверберации на всичко :)

Този пост е редактиран от PlamenM: 05 септември 2017 - 11:38

#116 wiseppman

wiseppman

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 92 Мнения:
  • Инструмент:guitar, audio&video soft

Публикувано 07 септември 2017 - 01:42

Че... нали за процесори ставаше дума...

While I breathe, I hope!

Любима китара: Ibanez S870FM

#117 richi

richi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Инструмент:Korg Pa900

Публикувано 15 септември 2017 - 23:48

Бих искал да попитам някой ползва ли boss gt-1? Ако има такива сред вас бихте ли споделили впечатления? 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни