Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесори


Grig

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Това за флашките не съм сигурен, че го разбрах и предполагам, че или

1, Малко вероятно да пускат сингбеци в/у които свирят и пеят частично някои линии - ама защо пък през Кемпер?

2. или зареждат Кемпера с предварително подготвени пресети с настройки за китарите им.

Ако е вторият вариант, не виждам нищо лошо.

А ползването на Кемпер нали спестява носенето на различни видове глави и кабинети, защото той влиза директно в централното, ако не бъркам? :unsure:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе на нова година на площада свириха направо без кабели.Заеби ами ги даваха и директно по канал 1 голям смях падна.Така е и по разни други видео клипове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година гледах шоуто на Brit Floyd. Звука беше жесток! Забелязах, че на сцената имаше много малко китарна апаратура и както очаквах, когато проверих по-късно, се оказа че са с процесори - Axe-Fx II, директно включени в РА...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че Kemper и Axe-FX колкото и да са добри, са скъпи колкото хубав амп, а звука трябва да излиза отнякъде за слушателите и за групата.Доколкото знам малко са местата със свястно централно и монитори в БГ.За вкъщи процесорите са ок.За сцени с добро PA също.Няма какво да се спори много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е нормално и разумно настроен фийдбек няма. Тоест, много по-лесно се управлява този тип шум спрямо истински усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам,това преди няколко години,-айде да си посвирим -репетицонна - е,аз класик -Гибсън, овърдрайв Бос в  е някакъв транзистор Маршъл,е то това има,другия китарист - железен,със Страт добър модел и кво беше,Тюбскриймър май във Фендър (пак транзистор) е ,лудница,много добре като звук на двете китари,,после той се отказа,че требваше да гледа бебе,как да е,някакво момче дойде пак за проекта - е утрепА ме с някакъв процесор Зум ли беше - казвам - свали високите,бе деа м... ....,проби ми ушите,аз ,не,че не свиря със сила на ампа,ама тоя стъклен звук в централно  е гаден..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, аз предпочитам да свиря с лампов амп, но не отричам ползването на процесори.

Хилбили, това, че някой си не е могъл да се справи с процесор, не означава, че няма такиви, които да могат.

Обикновено процесора е смърт за по-неопитните китаристи. ( опитност вкл и боравене с техниката)

 

Хилбили, ходи повече по клубове.

Ще ти дам пример - Епизод и Еталон. ( в Еталон са двама бивши от Епизод)

И в двете групи китарният звук е от процесори.

Не става дума, че примирам по китарният им звук, но двете банди си звучат ок и правят добри концерти.

Значи процовете им вършат работа.

Има и още нещо, може би някои озвучители, да се справят по-добре с конролиран звук от процесор,

мисля че ламповите апаратури са им тегави, за да ги озвучат адекватно в общия микс. (това са размишления, може да не съм прав),

А и когато самите групи и китаристите им са добри, става и с процесори.

Отделно в клуб, където може да има криви помещения, кънтежи , може би, да е по-лесно с процесор, но пак си зависи от китариста с

какво иска или може да си позволи, да свири. Дори това, че не всеки има кола да мъкне амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, главните проблеми с процесорите са (говоря, за добрите процесори):

- Честото неналичие на монитор за китариста, свързан с отделна AUX шина на пулта, за да може да си ползва монитора вместо кабинет+говорител.

- Правенето на пресети в спалнята, които след "концертно" усилване, се оказва, че (поради кривите на Флетчър - Мънсън) имат твърде много режещи високи честоти, и звучат доста евтино и странно на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди 15/20 години истинските ампове бяха мираж и цената им беше невъзможна сега са достъпни и за 2/3 хиляди си готов.Не виждам смисъл да се сравняват звука на Епизод и Од крю примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.