Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесори


Grig

Recommended Posts

Guys, има клубове, които инвестират. Давам ви за пример Grindhouse. Не знам колко от вас са го посещавали, там се случват предимно хардкор/пънк/метъл концерти, но момчетата се оборудиха доста. И централното им е супер прилично, и има на разположение беклайн който може да се ползва (срещу съответната сума и желание).

 

Иначе за процесорите (кемпери, настъпикутийки и тн), повтарям моето мнение (и наблюдение): ползват се за лайвове с предварително направени пресети от банди, за които транспортирането на два халфстака е неоправдано скъпо. Не знам много хора които ползват кемпери в студио или за репетиции. :D

 

Да не съм голословен, ето едни пичаги, които в СФ свиреха с кемпери, които бяха вкарали в ретърн-а на Маршал глави с фул стак 4х12 кабинети.

 

https://youtu.be/nIE0Jya0u1Q

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

off topic :music:

На  саунд е много добро, докарали са го ,обаче задкитарното устройство на фронтмена е далеч от нивото на  Chuck Shuldiner,

това ме спря да отида и на самия концерт.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе,кво да кажа,аз съм свирил в малък клуб с вокс АС-30 амплъг,дето е за слушалки,стандартен босс овърдрайв пред него и в пулта- озвучителя леко се шашна от идиотията,как да е, настроихме нивото ,ама Леспола кърти - ебати саунда...за хард-рок де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dean много си изтървал, човек. Младежа си изсвири всичко като по учебник, и гласа му е много близък до Чък.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да не съм голословен, ето едни пичаги, които в СФ свиреха с кемпери, които бяха вкарали в ретърн-а на Маршал глави с фул стак 4х12 кабинети.

 

https://youtu.be/nIE0Jya0u1Q

 

E.. да ползваш кемпера като предусилвател е почти безпредметно, в смисъл, че може с V-amp, може със процесор, може с педалчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guys, има клубове, които инвестират. Давам ви за пример Grindhouse. Не знам колко от вас са го посещавали, там се случват предимно хардкор/пънк/метъл концерти, но момчетата се оборудиха доста. И централното им е супер прилично, и има на разположение беклайн който може да се ползва (срещу съответната сума и желание).

 

E, това си е мечта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам, колко е добро оборудването в грайндхауса, обаче обикновено се бичи толкова силно, че ако искаш все пак да чуеш групата, по-добре да излезеш извън сградата.

Аз най-често там успявам да чуя просто шумотевица (както между впрочем и в много други заведенния). Не знам, дали защото не съм вече на 20 и не изпитвам телешки възторг от мощността на дадена апаратура, обаче в подобни звукови какафонии, аз не виждам нищо, което да си струва вниманието. Може би е до голяма степен и заради жанровете, които се изпълняват там, не знам.

Обаче си има разлики, които са ушевадни. Примерно, в Делта Блус Бар (където свирят предимно блус, рокабили, рокендрол, малко джаз), без изобщо барът да се хвали с апаратура, звукът е доста добър. Най-лошият звук, който съм чувал там е много по-добър от най-добрия, който съм чувал в грайндхауса и други заведения. Но вероятно е и от музикантите, даже най-вероятно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Компактно с възможности - Yamaha THR10 (има и X и C серии, в зависимост каква музика искаш да свириш). Най-добрият "домашен" усилвател, който съм пробвал (Аз си взех X серията). Има изход за слушалки и aux in - да си пуксаш backing tracks каквито искаш. Има usb вързка с компютър, където от интерфейс можеш да си настроиш ефектите и да си направиш присети. На самия усилател можеш да запазиш до 5 присета. През usb-то можеш да записваш директно на компютъра и го ползваш като recording interface. Моят дойде и с лицензиран Cubase интерфейс за записване и миксиране на музика. Усилвателят може да работи и на батерии, което също е плюс. ако ще го мъкнеш насам-натам.

 

Поздрави!

Здравейте,  проучих Ямахата и мисля, че ме устройва за  моите нужди. Смятам  да я комбинирам TC Flashback и Ditto Looper. Само се чудя, дали Ямаха да взема или Фендер Мустанг 1, по чисти финансови причини естественно. Като качество на звука кое по добро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, колко е добро оборудването в грайндхауса, обаче обикновено се бичи толкова силно, че ако искаш все пак да чуеш групата, по-добре да излезеш извън сградата.

Аз най-често там успявам да чуя просто шумотевица (както между впрочем и в много други заведенния). Не знам, дали защото не съм вече на 20 и не изпитвам телешки възторг от мощността на дадена апаратура, обаче в подобни звукови какафонии, аз не виждам нищо, което да си струва вниманието. Може би е до голяма степен и заради жанровете, които се изпълняват там, не знам.

Обаче си има разлики, които са ушевадни. Примерно, в Делта Блус Бар (където свирят предимно блус, рокабили, рокендрол, малко джаз), без изобщо барът да се хвали с апаратура, звукът е доста добър. Най-лошият звук, който съм чувал там е много по-добър от най-добрия, който съм чувал в грайндхауса и други заведения. Но вероятно е и от музикантите, даже най-вероятно.

В Делтата има и друг момент - има негласно споразумение между музикантите да не се свири със сила на макс и това най вече се съблюдава от барабанистите който свирят там. Не че не случват изключения, особено като понапредне емоцията и бирата, но като цяло се съобразяват хората.  Най често ако някой иска да покаже колко силно може блъска по барабаните или да бутне усилвателя на 9, бива приятелски посъветван :).

Като цяло не мога да разбера идеята от силен звук в помещение от 300-500 квадрата. Просто няма нужда, и аз не виждам и как ще излезе хубав звук, при положение че акустично няма къде да се развие този звук, еле пък че почти никъде клубовете не са правени за музикални сцени а са бивши кафета, и тн....Преди време бях на един страхотен джаз концерт, който обаче беше в бивш ресторант с мраморен под...е няма такива реверберации на всичко :)

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Че... нали за процесори ставаше дума...

Именно :yes:  :yes: Само да вметна, че в крайна сметка си взех BOSS GT 100. Доволен съм от него. Единственно му липсва дръм. маш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръм машина може да си вземеш отделно , най-добра в момента е roland dr 880.

 

Миналата неделя свирих в клуб и мога да кажа следното, кефа да свириш с усилвател си има цена

и тя е в пъти, повече от цената на самият амп. Кола, бензин, мъкнене на тежък амп = болки в кръста.

Амп, ефекти, педалборд, сакове, кабеляци и незнам си още какво.

Винаги нещо, може да се сгъбяса, например оказа се в последният момент, че ми се е изгубил един преходник

от американска към евро мрежа, и цялата ми педалиера увисва, в този момент чупя и нокът.

В крайна сметка оправих нещата. Но си казах, ех лесно им е на тези с процесорите.

Китарка, проц и кабел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове. Виждам че темата е "Процесори" и искам да попитам някой пробвал ли е line 6 Helix за да сподели мнение! От може би 5 години ползвам Boss GT 8 но винаги намирам косури по драйвовете му! За това реших че вече е време за промяна. Колебая се между Helix или GT 100. Не знам колко ще е по-добър Gt 100 от GT 8 обаче! Ако някой има експириън ще се радвам да сподели. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.