Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесори


Grig

Recommended Posts

 

И от какъв усилвател искаш да се върнеш на проц.Обикновенно е обратното.

Ламби, със всичкото ми уважение, бих искал да припомня, че има два метода на мислене- индуктивен и дедуктивен (от частното към общото и от общото към частното). Ако свириш в група, която изпълнява само свои песни, естествено е да търсиш някакъв свой звук, по който да смяташ, че ще си разпознаваем (осъзнах го, когато ми го каза Сашо Мариновски. И си е прав човека.) Когато групата свири кавъри (което смятам, че е по-трудно, от технична и от технологична гледна точка) тогава наистина ти трябва ДОБЪР процесор. И ето, че вече съм във темата. Понеже аз съм повече от втория вид и съм пробвал много джиджавки съм сигурен, че ZOOM си е добър избор, особено за one-man-show. Свирил съм с по два в паралел преди да си взема синтезатора и XLR изхода (G3, G5 имат и ground и loop) към PA не ми е създавал проблеми. Когато си купиш процесор, трябва да му отделиш необходимите любов, време и желание да седнеш и да извадиш от него това, което искаш. Забелязал съм, че повечето фирми дават готови презети, с които просто се фукат какво са направили, но никога тези 5-6, които наистина ти трябват. Затова- сядаш и въртиш копчетата (или натискаш, според случая) и в един момент (дай Боже) вече звука ти е като на....

И пак към Ламби- ти обичаш усилвателите, а аз процесорите. Това са две субективни мнения. Нито твоето, нито моето едва ли са меродавни. Музиката е толкова обширно понятие, че от 8 тона (по Шонберг 12) всъщност има милиарди комбинации...

Извод: Свири това и с това, което те кефи!

 

Здравейте, за това ми беше думата. След като си свиря само в къщи, без публични участия нужно ли е да събирам тепърва ефекти, лупове и т. н. не, че е лошо, но доста скъпо. Доста се блазня от мултиефектпроцесорите и по точно, от тези двата BOSS GT-100 и Line 6 POD HD500X. Много моля на запознати с тях за препоръки а и нови идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук един човек е написал: "In my opinion POD HD500X sounds more like a very compressed mp3 audio and the Boss GT-100 as a very rich uncompressed wav file." Но все пак си ги чуй:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се зачитам в стари мнения, някой път си мисля следното:

Често, в захласването по хай-енд или винтидж апаратурата, или просто от хвалипръцковщина, участниците забравят, че процесорите са незаменими не с това, че могат да заместят винтидж лампов усилвател, а с това, че са подходяща играчка в ситуации, в които ползването на лампов амп, или изобщо на амп, е трудно, или безпредметно. По отношение на ефектите, един процесор може да замести ДОСТА настъпикутийки, също така. Също, желанието да се закупи процесор, не винаги се дължи на липса на средства за усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук един човек е написал: "In my opinion POD HD500X sounds more like a very compressed mp3 audio and the Boss GT-100 as a very rich uncompressed wav file." Но все пак си ги чуй:

Добър клип. Тайничката ми симпатия е за Бос :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се зачитам в стари мнения, някой път си мисля следното:

Често, в захласването по хай-енд или винтидж апаратурата, или просто от хвалипръцковщина, участниците забравят, че процесорите са незаменими не с това, че могат да заместят винтидж лампов усилвател, а с това, че са подходяща играчка в ситуации, в които ползването на лампов амп, или изобщо на амп, е трудно, или безпредметно. По отношение на ефектите, един процесор може да замести ДОСТА настъпикутийки, също така. Също, желанието да се закупи процесор, не винаги се дължи на липса на средства за усилвател.

   :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По причините споменати от Евтим и аз ползвам процесор -HD500. Иначе имам и лампов и транзисторен усилвател.

Имал съм и Дижитек процесори. От скромния си опит споделям следното :

Всички, повтарям ВСИЧКИ фабрични пресети са или съвсем или почти неизползваеми. Може би с цел да се  покажат отделните ефекти в пресета обикновено всички те са напънати почти до края - както никой не би свирил. Така че ако някой ви каже -ами ходих в магазина пробвах го и не ми хареса, макар и по същество да е прав, това съвсем не дава вярна представа за възможностите на процесора, а те са най-важните.

Подходите са два:

- взимате фабричен, или по-добре свален от интернет и правен от друг пресет който ви допада и почвате да го преправяте по своя вкус

- почвате да правите пресета от нулата.

Наистина всички процесори от този или по-нисък клас /по скъпи не съм пробвал лично/ имат нещо изкуствено /синтезаторно/ в тона си но говорим за приемлив компромис а тук предимствата на процесора са повече от недостатъците.

И друг път съм казвал в смисъл - процесора е незаменим при свирене на песни с разнообразни стилове на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има.

Но става дума за 800 евро, естествено с лампи.

hearing is believing

Знам, че на приказки няма да повярваш, но лесно мога да ти го демонстрирам.

Което едва ли ще промени желанието ти да свириш с усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има.

Но става дума за 800 евро, естествено с лампи.

hearing is believing

Знам, че на приказки няма да повярваш, но лесно мога да ти го демонстрирам.

Което едва ли ще промени желанието ти да свириш с усилвател.

 

Триодните предусилвателни стъпала не са чак толкова трудни за правдоподобна симулация. Процесорът обаче, няма как да има крайно стъпало с изходен трансформатор - именно нещата, който в най-голяма степен са виновни за "ламповия" звук. Просто споменавам, за протокола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.