Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпросчета относно хъмбъкерите


Recommended Posts

16К и 9K може би са малко по-различни от допустимото, но може и да бъркам.

Добре е, или адаптерите да са релсови (с релси, не стопорни винтове), или винтовете да пасват относително добре под струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още покупка от Китай през И-бей със безплатна доставка може да отнеме между 1 и 3,4 месеца.От Хонг Конг в повечето случай покупките са ми пристигали в рамките на месец.От Малайзия също.Споменавам го за да си наясно със чакането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега от вас научих доста за хъмбъкерите, но не разбрах има ли значение с колко бриджа например е повече от нек хъмбъкера. Защото предполагам не трябва да има големи разминавания, за да се постигне някакво равновесие все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Обикновено хъмбъкъри продавани като сет(комплект) са разчетени за добър баланс във силата и тона.Така ,че споко стават.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, гледам в И-бей има адаптери от 7-10К, 9-16К и 12-12К и не знам сега кой вид за какъв стил е по-подходящ. Според мен най-високите стойности звучът най-тежко, но не знам дали съм прав. Бих се спрял на 9-16К за метъл адаптер, но вие сте по-запознати и трябва вие да кажете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз бих заложил на първите два сета.7-10К според мен са повече за рокендрол.Затова мисля че 9-16К е най-удачна комбинация.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, аз също се спирам на 9-16К. Сега остава само да видя как става номера с поръчките от И-бей, защото това ще ми е първа поръчка от там и не съм запознат как стават нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Със дебитна карта Visa Electron.Регистрация във E-Bay.co.uk и Paypal.com.Малко е заигравка,кодове и прочие галимации.Но си струва.Гледай също страницата да започва със https.Това означава ,че е защитена.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че може и с Мастъркард да се плати, с нея не може ли? Защото имам само такава, а не знам каква е процедурата за изваждане на Виза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа екстра тогава! Само едно последно въпросче - Понеже моите хъмбъкери са без капачка (отворени) и сложа затворени, с капачка ще паснат ли? (като се има предвид разликата от 2мм. при полюсите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото на повечето затворени хъмбъкери пише "LP Style", пък моята е Explorer и може би за всеки модел си има стандартни адаптери, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Искаш да си вземеш капачки за новите адаптери?Правилно ли съм разбрал?Сега продават се изцяло затворени капачки (метални и пластмасови ,със и без отвори за накрайниците).Само трябва да се съблюдават размерите за правилно напасване към бъкъра и съответно към леглото на китарата.Защото Гибсън ЛП(съкратено от Лес Пол) традиционно са били със капачка.В днешно време всеки сам си избира каквото му харесва като визия и звук.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не. Моите, сегашните бъкери са без капачка, но искам да си взема затворени, с капачка, с дупките които са си за винтчетата.

моите са такива :153927.jpg

 

а искам да си взема такива:$(KGrHqQOKpME24n64+!SBN1jdzLJR!~~_1.JPG

Редактирано от merkurial
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Единственото за което се сещам е ,че може да се наложи да монтираш новите бъкъри към рамките на тези от китарата ти.Понеже се продават със скосени рамки за монтаж към ЛП.А мисля ,че Експлорър-ите са със равна повърхност.Все пак прегледай размерите.Направо поствай обявата да се види за какво става въпрос.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.