Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez или Jackson ?!


Mephistopheles

Recommended Posts

Имам Ibanez RG 370 и Jackson WRMG.

 

Не виждам по принцип смисъл да се сравняват. Грифа на Ibanez е по-тесен, което може да е по-добре за някои.

Лично на мен Jackson-a ми е по-удобен за сола, но той е с джъмбо прагчета и по-достъпен гриф в горната част, а и е с 24 прагчета :)

 

Правете като мене - земете си Jackson i Ibanez :) И по едно ESP ви пожелавам ;)

 

 

И накрая, най важното:

 

 

 

ПО-ВАЖНО Е КАКВО СВИРИШ, ОТКОЛКОТО НА КАКВО ГО СВИРИШ!

 

Айде, със здраве ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано никога не съм знаел какъв точно модел е. Мисля че от вътре на грифа пишеше 320/нещо си. Е, като 320 е на вид, само дето хъмбъкерите нямат первазчета, ами са направо хванати за тялото.

V7/V8 са - това се вижда от самолет:-)

А тремолото какво беше точно не помня Lo Pro ми се взрти в главата, ама не съм сигурен. Ако знаеш онлайн каталог с катринки ще го разпозная...

 

тука има каталози.

 

Lo Pro го слагат на големите модели от 5XX нагоре(само произведените в Япония и US) даже 'JEM'-а 555 не е с такова.

 

А за тремолата дето си пробвал: Jackson-ско копие на Floyd Rose пробвал ли си???

 

ми пробвал съм някъв модел със сустеинер незнам как се казва но само отгоре от горе така че не мога да дам точна преценка но ще го пробвам по обстоино... инак тези малките(индонезия ли ги правеха) модели съм пробвал също ама за тях не ми се говори щото според мен приличат все едно някой ги е правил в час по трудово но тва си е мое мнение не искам да обидя никого. :)

 

а ти кви jem-ове си пробвал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през живота си съм дрънкал точно на 1 Jackson и 2 Ibanez-а :) кофтито е че 2-те марки бяха с различни усилватели пробвани ..ибанците с некав маршал за 800 кинта а джаксъна във фендърско фронтменче :) ..ми добре звучаха ibanez-ите ама то в тоя маршъл и всяка корейска безименна китарка ще мине за ОК като звук. Джаксъна динки js-1 ли не помня кво беше го пробвах след ката дрънках 2 часа с 4280580 китари около 300-380 лева..той струваше 420 и като чух бях :shock: малки разлики в цените а толкова разлика в звука независимо при чист или дистортед звук..всъщност и една друга китарка която пробвах тогава беше доста приятна ..Stagg беше les paul копие май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че всеки си има ръце и уши :) и Хондо да е се тая, ако ти е удобно и те кефи как звучи какво значение има къде е правено, и кво пише отгоре...

На мен например Джаксъните освен Солоист не ми 'аресват и не толкова да не ми харесват колкото не са ми удобни (Кели серията също не е лоша). Ибанез от друга страна са ми удобни. За звученето - ми избираш си подходящото дърво и адаптери и си ок.

 

айде лека и със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО-ВАЖНО Е КАКВО СВИРИШ, ОТКОЛКОТО НА КАКВО ГО СВИРИШ!

 

Да! Абсолютно. Не виждам смисъла от този спор, освен ако някой не се колебае ква китара да си вземе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла беше, че като видях оная анкета за китарите, на мен, като на виден :) фен на Джаксън, ми стана кофти като скивах колко глямо е превъзходството на Ибанеза... сред вас. И просто исках да чуя защо толкова ги харесвате тия Ибанези. Мене широкия гриф мие по-удобен, а и самата китара ми пасва идеално. Знам че е въпрос на лично възприятие, но въпреки всичко съм готов да споря ( със зоби нокти и т.н. ) с всеки който тръгне да ме убеждава че Ибанез били по-добрите китари. :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла беше, че като видях оная анкета за китарите, на мен, като на виден :) фен на Джаксън, ми стана кофти като скивах колко глямо е превъзходството на Ибанеза... сред вас. И просто исках да чуя защо толкова ги харесвате тия Ибанези. Мене широкия гриф мие по-удобен, а и самата китара ми пасва идеално. Знам че е въпрос на лично възприятие, но въпреки всичко съм готов да споря ( със зоби нокти и т.н. ) с всеки който тръгне да ме убеждава че Ибанез били по-добрите китари. :read:

 

хрехехехе

 

 

джаксон са аут

 

само дърти метали свирят с тях

 

аз такова за спора де

 

 

8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Ibanez пред Jackson, защото са ми много по-удобни. Като хвана Айбанез просто ми залепва за ръцете, въпреки че никога не съм притежавал такава китара. Флойд-овете на Джаксън не са ми удобни - просто не мога да усетя къде точно трябва да се намира китката ми, когато заглушавам. Ако човек свикне с китарата вече е различно, но аз по-скоро бих си купил китара, която вече ми е удобна, отколкото такава, на която ще ми се налага да свиквам yes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен спора е малко безмислен.Ако се сравняваха 2 идентични модела на 2те марки - как да е,но да се изтъкват 2 различни компании...не ми се въйа удачно.Всеки модел си има собствени особенности.Дори между 2 модела на една и съща марка има балкан разика.Все едно BMW vs Mercedes...

И едните и другите си имат плюсове и минуси,силни и слаби страни...Аз също имам и Ibanez и Jackson и не се опитвам да ги сравнявам,просто си грабвам която ми кефне за момента или която ми е настроена за съответната песен.Еднакво си ги харесвам и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и Алекси Лайхо смени Джаксъна с ЕСП ама тва не значи че е по-доволен от тях. Просто като му се счупил грифа (бал съм го как го е счупил) от Джаксън му казали че ще отнеме 1 месец да му направят същата китара и той се изнервил и вземал друга. Два месеца след това сподели с един журналист, че бил мого доволен от сегашхата си китара като модел, но звука на Джаксъна си оставал несравнимо по-добър...

Хех,това звучи доста смехотворно.Не знам от къде си го научил,ама е доста преувеличено и доизмислено.Алекси има поне 5-6 различни Jackson-a(разгледай му снимките и ще се увериш) и тази история със скупения гриф ми е направо анти.В тези неща има намесени интереси с рекламна цел и повярвай ми на големите китаристи не им пука особенно точно с каква марка китара ще свирят,а кой ще има предложи по-добър ендорсинг договор.

Ето го Алекси от добрите стари времена с Jackson!

alluale01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez имат много по "бърз гриф" - в смисъл че това са идеалните китари за сола... , а и не само....

доколкото Jackson те са си дива металщина

тва е :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.