
Старите лампи бяха оригиналните на Bugera, които не бяха толкова гадни, колкото очаквах, но не са и нещо супер. Три от крайните бяха що-горе балансирани (през тях при покой протичаше ток 21-23 мА), но четвъртата беше доста по-различна - с 32 мА ток. При стойност на високото напрежение 495 волта това значи, че в заводския (и максимален в режим на цъкалката 6L6) режим трите що_годе_еднакви крайни лампи разсейват около 10-11 вата (или 35% от максималната мощност), а четвъртата около 16 вата (или 54%). Искаше ми се да го закача на скопа и да видя сигнала на изхода, но нямах достатъчно голям товар/говорител под ръка и зарязах идеята.
Новите лампи са JJ, като за V1 и сплитера има специално подбрани бройки, а крайните са матчнат квартет. Цъкалката за диапазона на преднапрежението я сложих в режим EL34 (което според инфо от нета позволява да протече около 20мА повече ток през крайните лампи). Високото падна на около 450 волта (по спомен), токът при покой нагласих на около 42мА или 63-64% от максималната мощност.
Записът направихме с портативен рекордер Zoom, който поставихме на около 30 см централно пред кабинета (Framus 212). Тъй като Зулума има двойка стерео микрофони се получи доста добро разделяне на сигнала от двата различни говорителя - Celestion Vintage 30 & Celestion G12K-100.
Контролите на ампа не бяха оптимални за нито едните лампи, но ги оставихме еднакви: на 12 часа +/- 1. Изсвирени са що-годе подходящи за отделните канали партии, като за всяка е изваден файл от единия говорител, от другия и двата заедно в стерео режим (съответно за старите и новите лампи). Обработката е само ръчно изравняване на нивата без ефекти или друго. Разбира се говорителите не са изолирани на 100% по канали, но все пак се чува предимно цвета на съответния говорител.
Китарата е некъф Гибсън. Не знам точно модела, като чуя Фендър или Гибсън и губя интерес...

Както и да е, без повече плямпане, ето записаните семпли преди и след смяната на лампите:
Bugera333Samples - 43MB .zip архив с 38 файла MP3 320 kbps. Имената обясняват кое какво е.
Мислех да ги слагам един по един, но много играчка, безтуй надали повече от 5-6 човека ще имат интерес.

Edit: Понеже се породиха мрънканици тип "За какво да свалям толкоз МВ ако са смотани семплите?" Ще пусна по-интересните поединично:
Clean - Стари лампи:
Clean - Нови лампи:
Drive - Стари лампи:
Drive - Нови лампи:
Lead - Стари лампи:
Lead - Нови лампи: