Към съдържанието

Снимка

Tото

TOTO

• Please log in to reply
42 отговора на тази тема

#31 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 29 ноември 2017 - 17:12

Така се получи че съм малко затворник в стаята напоследък и попаднах на ето какво:

Африка си е изтъркано парче, кавъри мнго ама тоя норвежец ме изкефи на макс.

Сега, прави се на идиот естествено за да има 2 милиона последователи в тубата, обаче има нещо много

готино в него (гледайте и други клипове), много неподправен кеф и енергия при правенето на музика.

Отделно, с доста непретенциозна апаратура вади много приличен и напомпан "радио-звук".

Накара ме да се замисля над някои последни сърбежи за закупуване на нова техника ... :)

То ако му се разгледа гиъра, в нашия форум направо ша го разкостят и нарежат на филийки дет се казва, ама на :)

FRONT.jpg

#32 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2437 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 29 ноември 2017 - 23:57

Як е пича и готини кавъри прави, ама малко преиграва.Този другия ктарист е доста способен пич.Кефи!

''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

#33 B.B.King

B.B.King

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
  • Инструмент:guitars&vocals

Публикувано 16 декември 2017 - 00:28

А на мен ми попадна ето това

Направо ме умопомрачиха отвсякъде......просто няма думи......музициране,вокали,тон.....миксиране..

#34 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 741 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 16 декември 2017 - 01:10

Да е жив и здрав звуковият инженер. :greenangel:  Майтапа настрана, но наистина си е свършил перфектно работата - баланс, пълнота...без забележка където и да е. Все пак да не забравяме, че колкото и да е полезен оня със златните уши, без ония другите дето изнасят музикалния материал не става, а в случая това са изключителни музиканти, които освен това и са се скъсали от бачкане за да стигнат дотук. Наистина голям кеф е да си го пуснеш на хубава апаратура! :godbless:

#35 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 Мнения:

Публикувано 16 декември 2017 - 11:29

В тая стая май случайни хора не е имало...

Разкош. Нечовеци, егати...

FRONT.jpg

#36 B.B.King

B.B.King

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 140 Мнения:
  • Инструмент:guitars&vocals

Публикувано 17 декември 2017 - 15:17

Да е жив и здрав звуковият инженер. :greenangel:  Майтапа настрана, но наистина си е свършил перфектно работата - баланс, пълнота...без забележка където и да е. Все пак да не забравяме, че колкото и да е полезен оня със златните уши, без ония другите дето изнасят музикалния материал не става, а в случая това са изключителни музиканти, които освен това и са се скъсали от бачкане за да стигнат дотук. Наистина голям кеф е да си го пуснеш на хубава апаратура! :godbless:

Още повече че всичко е записано на живо на един take.Само един лууп перкусия на Африка и бекинг хор са добавени,точно както го правят и ТОТО.Клипа е сниман с 10камери и 12 човека по видеото,като аудио и видеото са миксирани от Мартин Милър /китара и вокал/.....сигурно и докато спи прави музика... :godbless:

#37 Koobenot

Koobenot

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 142 Мнения:

Публикувано 06 януари 2018 - 18:24

TOTO’s brand new Greatest Hits package is titled 40 Trips Around the Sun. The 17-track album features three previously unreleased recordings: “Spanish Sea,” “Alone” and “Struck By Lightning,” alongside newly remastered classic tracks worked on by Elliot Scheiner & Gavin Lurssen and his team. The core Toto members, Steve Lukather, David Paich, Steve Porcaro and Joseph Williams re-entered the studio earlier this year to work on this release.

#38 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 Мнения:

Публикувано 04 март 2018 - 23:39

Хубав концерт в НДК.

Успяха да ме изненадат с настроението от средата нататък и готините стари (и по-нови) парчета.

Не очаквах след толкова години и толкова концерти да ме накарат пак да пея и танцувам, но магията сработи безотказно :)

Определено нетрадиционен сет. Освен трите задължителни парчета имаше баси изненадите - примерно Mushanga и No Love

никога не съм ги слушал на живо.

Обаче съм вече стар мърморко и не мога да не пусна следните язвителни коментари:

Първо, малоумието "наречено идвам-на-концерт-за-да-снимам-цяла-нощ". Пред мен имаше едно трио подобни

малоумници, единият с пардесю което не свали цялата вечер и със телефон на селфи стик моля ви се.

Втория ако не снимаше, цъкаше на телефона, лайв във фейсбук ли предаваше, какво ли, пет души му правиха забележки и не се трогна.

Баси тъпите кратуни...

Второ, аз ли съм глух вече, или наистина успяха в Зала 1, която има добра акустика да направят мазня... ?

Тая нова мода касата и басът да са набримчени така че все едно ъперкъти в стомаха ти раздават не я разбирам.

При акустичните сетове се траеше, но натиснеха ли газта ставаше боза.

Трето, е тва не мога да го преживея... Люк или свири с процесор, или Богнерите бяха скрити някъде из коридорите на НДК-то,

щото на сцената нямаше грам оборудване ни той, ни басиста. Освен педалиерата разбира се. Звука му беше

юбер пластмасов, омазан, ореверберен и одилейнат на макс. Баси. Люк и проц. БАСИ ! Мазня...

Е въпреки горните три, концерта си беше як !

FRONT.jpg

#39 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 05 март 2018 - 10:13

Especially for Jabs - Toto Live at The Hard Rock - Biloxi, 2017

​cam on Luk, his 3 Bogner heads & big pedalboard.

https://www.youtube....h?v=D7jxjauQweU

TOTO or Steve Lukather band!?

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#40 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1059 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 05 март 2018 - 11:11

^^100% споделям анализа на jabs.
Като добавим изключеният микрофон и китара в началото, лошата организация която позволи на хора с билети от 40лв.да застанат отпред и по този начин попречиха на тези които са си платили хубаво място, другото беше О.К.
Най много ме трогна, момента когато разказваха спомените си, от последните 40 години, и буквално свириха подпури от парчета. ТОТО са машини, и това едва ли съмнява някой.

Този пост е редактиран от ciriljhonson: 05 март 2018 - 11:12

#41 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 Мнения:

Публикувано 05 март 2018 - 12:23

^^ TONY<, аз точно това съм свикнал да виждам и нищо такова нямаше на сцената снощи... :)

^   ciriljhonson, пропуснах конфуза с тока в началото :)

за местата, единия от триото дебили пред нас извъртя стандартния български номер: стоя прав и се оглеждаше до последния момент.

Видя че на реда с другите двама дебили има една двойка, момче и момиче, с по едно свободно място отляво и отдясно.

Влезе на реда и седна на лявото място. Момчето любезно му каза че това са техни места и че те са си купили (!!!) 4 билета,

просто за да нямат "комшии" от двете страни които да им развалят кефа. И какво направи нашия човек? Изгледа ги нагло

и му каза на момчето - бе вие верно ли сте дали 400 лева за четири места ... и си седна на лявото. Момчето само сви рамене и концерта почна.

Баси, ако на концерт на ТОТО вече събираме такава гняс, тъжно ми е.

Апропо, тоя последния май се бараше някакъв от организаторите, с костюмче го раздаваше и освен че цъка цяла вечер във фейсбук, не

пропусна да се похвали на другите двама дебили със снимка по средата между Люк и Поркаро.... Боже, прибери си вересиите :)

FRONT.jpg

#42 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 741 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 05 март 2018 - 15:37

...за местата, единия от триото дебили пред нас извъртя стандартния български номер:

Срещу този стандартен български номер се прилага друг стандартен български номер - на празните места натрупваш връхните си дрехи...зима е все пак. :greenangel:

#43 DILETANT

DILETANT

Пълен лаик

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1731 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 05 март 2018 - 18:27

Звуковите проблеми в началото не помрачиха готиното настроение през целия концерт. Повече от 2 часа наслада за душата!

Групата свириха с хъс и майсторство, присъщо за TOTO.

Електрическата китара на Люк се губеше в микса, особено при солата, докато при акустичната положението се ядваше.

Не съм сигурен дали е от акустиката в залата или от звукоинжинера.

Като че ли към края на концерта, звукът го пооправиха.

И аз се чудя къде изчезнаха Богнерите на Люк!? Може да е минал на Fractal или Kemper за европейското турне с цел икономия на транспортни разходи.

Много не ми допадна сетлистата, но явно искаха да направят ретроспекция на 40 годишната им кариера и очевидно успяха.

Този пост е редактиран от DILETANT: 05 март 2018 - 18:33

Also tagged with one or more of these keywords: TOTO

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни