Към съдържанието

Снимка

Tото

TOTO

• Please log in to reply
29 отговора на тази тема

#16 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 30 юни 2015 - 18:17

Спираме да плюем Слави и почваме да го харесваме, мир да има :)

FRONT.jpg

#17 Telerig

Telerig

когато не съм тук ме няма

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2110 Мнения:
  • Инструмент:LTD

Публикувано 30 юни 2015 - 18:28

Само понеже се спомена звука в определени зали да кажа моето мнение. Причината за лош звук в определена зала или стадион най-често не е в самата зала. (Не говорим за вентилация, проветрение и друг вид комфорт разбира се). Факт е, че във всяка една зала или стадион на които е имало концерти на територията на София съм бил свидетел и на скапан звук и на звук на ниво. Друг е въпроса защо е така и може ли да не е така. :)

#18 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 357 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 30 юни 2015 - 18:36

Вярно,извинения!Споделете тези ,които са гледали бандата преди и сега!Ще ми е интересно да чуя Тото сега!За съжаление в България няма как ди ги чуя явно :(
Има ли и меломани,които не са им фенове,но са били на концерта?Тяхното мнение ми е по-интересно.

#19 rudibass

rudibass

техник-кибик

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1068 Мнения:
  • Инструмент:bass барбекю

Публикувано 30 юни 2015 - 23:19

Kaто цяло темпата бяха по бавни на някои песни.. И очаквах басиста им да грохне от старост на сцената.. Дейвид Хънгейт.. Оказа се голем играч .. Ама горкия - с голем  тежък бас .. а и беквокалистката като се подпря на него... край викам е са тупна тука.

Вервайте ми, той най- много е псувал двата биса.. По тея  стълби на тая висока сцена ... оффф.

Егото прецаква таланта. Прави те сляп и глух.

#20 ProjectHamsterdam

ProjectHamsterdam

Misery loves company

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1088 Мнения:
  • Инструмент:Yamaha RGX420S w/EMGs

Публикувано 01 юли 2015 - 09:11

Има ли и меломани,които не са им фенове,но са били на концерта?Тяхното мнение ми е по-интересно.

Да, аз съм в това число. Преди концерта не бях слушал внимателно цял албум на ТОТО, знаех ги по-скоро от обща култура. Сега мога да кажа че съм им фен. Знаейки какви музиканти свирят в групата имах определени (доста високи) очаквания, което обикновено е гаранция за разочарование. В края на крайщата останах впечатлен, много балансирана комбинация от музикантщина и музика, а начинът на поднасяне беше повече от професионален, направо извънземен. Допълнителен бонус в частност за мен като "китарисче" беше удоволствието да слушам и наблюдавам Стив Лукатер и неговия Bogner XTC, е това е музикант. :)

ПП: Изиза че с Jabs сме били съседи на концерта, и аз бях на трибуните в същия край.

I thought using loops was cheating, so I programmed my own loops using samples. I then thought using samples was cheating, so I recorded real drums. I then thought that programming it was cheating, so I learned to play drums for real. I then thought using bought drums was cheating, so I learned to make my own. I then thought using premade skins was cheating, so I killed a goat and skinned it. I then thought that was cheating too, so I grew my own goat from a baby goat. I also think that is cheating, but I'm not sure where to go from here. I haven't made any music lately, what with the goat farming and all.

#21 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6817 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 01 юли 2015 - 10:18

^ Аз също, попаднах може да се каже случайно, благодарение на Ненчо, ама ще съм му благодарен цял живот.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#22 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3332 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 01 юли 2015 - 11:36

Не бях слушал ТОТО от доста време, да не кажа десетки години :D Вчера заради тази тема ги потърсих в Spotify и установих, че са издали албум съвсем наскоро, който се оказа и много добър на всичкото отгоре! И сега съжалявам, че не отидох на концерта да ги слушам... Блазе ви :)

#23 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:

Публикувано 01 юли 2015 - 11:47

Аз съм много пристрастен на тема ТОТО, но като стана хубав диалог да си кажа и аз мнението :)

На тоя концерт ме впечатли (за пореден път) духа на бандата. Новия им албум е доста успешен и стегнат

и им личи че са във върхова форма, което за техните години си е за отбелязване. Предполагам знаете че ТОТО

са в основата си едно семейство: Поркаро. Люк и Пейч са живели с тях от студенти и са много близки. Това дава отражение,

въпреки че сменят доста "наемници" през годините се усеща духът на "ядрото"... Имал съм късмета за десетина минути да си 

поговоря с Люк и твърдя че е един много земен и нормален човек, от друга страна от него направо извира енергия.

Не случайно е двигателя на бандата. Има един позитивизъм във всички тях, отгоре на музикантщината която никой не оспорва.

Второто необичайно беше сетлиста. Не знам дали ви направи впечатление, но на тези години и не в пика на кариерата си,

те свириха (извън петте песни от новия албум и трите задължителни класики - Hold..., Africa, Rosanna) по-неизвестни парчета.

Вярно е че имат поне пет албума които да изсвирят на концерт от-до, но това си е риск който само такива музиканти могат да поемат.

Звука както се спомена не ме впечатли особено. Армеец е куц проект по отношение на акустика и според мен

няма как да се очаква много повече. Казвам го от позицията на човек участвал в строежа на залата и наясно с доста 

нейни явни и скрити проблеми.

Какво още... Люк нямаше глас според мен тая вечер. Високите пасажи го затрудняваха, но другите 4-5 гърла наоколо го подпираха 

здраво и не дразнеше. Китарата му ми се губеше в началото, после може би някой пипна нещо и изскочи в микса.

Свиренето беше размазващо. Киловати енергия се обменяха към и от залата. 

Като за шести концерт се измързеливихме с жената и си казахме: горе, седалки.

После танцувахме между седалките :)

Все пак най-емоционалния техен концерт на който съм бил си остава влезлия в историята като "подводен концерт" през

2010 в едно малко селце в Германия. Почна да вали два часа преди това и по време на самия концерт пред сцената имаше стена от вода.

5-6 хиляди човека не мръднаха от местата си, танцувахме и пяхме като побъркани в средата на най-големия порой на който съм присъствал, до самия край не спря да вали. В средата на концерта жена ми и дъщеря ми изтичаха обратно до хотелчето в селцето да вземат найлонови чували за боклук, с които се увихме, върху якетата и обувките. Не помогна особено и накрая хвърлихме всичко. Групата изтрещя и свириха като за последно, а Люк на края на концерта се разплака :) Това беше първата серия от нови концерти след разпада им (май през 2008), събираха пари за лечението на Майк Поркаро. Голяма емоция. Такива моменти остават.

И така. Голяма група, големи музиканти, големи личности :)

FRONT.jpg

#24 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:

Публикувано 01 юли 2015 - 15:28

Кат съм почнал, да си спомним младините...

2007 - Белград. Все още с Кимбал и Майк Поркаро (бог да го прости):

IMAGE_00161.jpg

2010 - Benediktbeuern, Германия. В тоя потоп се давихме над три часа. Въпреки че беше юни, температурата падна на 14-15 градуса....  :):

IMG_2949.jpg

IMG_2975.jpg

2011 - Кастело ди Сан Анджело, Италия. Предпоследната формация с Нейтън Ийст и Саймън Филипс. Убийствена ритъм секция. На този концерт снимаха DVD, лентите на което изгоряха при автомобилна катастрофа:

IMG_0854.jpg

Един концерт в Холандия ми се губи, мамка му :(

Този пост е редактиран от jabs: 01 юли 2015 - 15:39

FRONT.jpg

#25 Koobenot

Koobenot

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:

Публикувано 14 юни 2017 - 12:08

Очаква се да излезе нов албум догодина през февруари: http://bit.ly/2s9Efld

#26 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:

Публикувано 15 юни 2017 - 11:12

И те като Бон Джови и Мъркюри. Разведоха се със Сони, ореваха орталъка в какво робство живели двайсе години и след малко, хоп обратно в Сони :) Рънътъ праи борбътъ. Дано си е заслужавало.

FRONT.jpg

#27 Koobenot

Koobenot

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:

Публикувано 15 юни 2017 - 13:19

jabs Дано. Липсата на Саймън Филипс и Нейтън Ийст по време на концертите наистина е доста осезаема - ритъм секцията на бандата звучи различно. Познаваме стила на Саймън - съвършенно добре успява да съчетае латино, джаз и фюжън мотивите с double-kick техниката и другите приоми от тежката музика в груува. А за Нейтън не виждам кавко може да кажем, освен, че няма светило, в чиито проект да не е участвал. Ясно е, че албума е anniversary edition и ще има до голяма степен стари неща, аз повече се интересувам от последните записи. Приятно ме изненадаха с Toto XIV, дано да съхранят вдъхновението и в следващите проекти.

Този пост е редактиран от Koobenot: 15 юни 2017 - 13:26

#28 Koobenot

Koobenot

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 129 Мнения:

Публикувано 24 август 2017 - 12:54

TOTO с концерт в София на 4 март 2018 г.

#29 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:

Публикувано 24 август 2017 - 15:14

Е там сме.

Няа как да се пропусне :)

FRONT.jpg

#30 Koobenot