Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Така се получи че съм малко затворник в стаята напоследък и попаднах на ето какво:

https://youtu.be/MH9FyLsfDzw

Африка си е изтъркано парче, кавъри мнго ама тоя норвежец ме изкефи на макс.

Сега, прави се на идиот естествено за да има 2 милиона последователи в тубата, обаче има нещо много

готино в него (гледайте и други клипове), много неподправен кеф и енергия при правенето на музика.

Отделно, с доста непретенциозна апаратура вади много приличен и напомпан "радио-звук".

Накара ме да се замисля над някои последни сърбежи за закупуване на нова техника ... :)

То ако му се разгледа гиъра, в нашия форум направо ша го разкостят и нарежат на филийки дет се казва, ама на :)

• Like 7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Як е пича и готини кавъри прави, ама малко преиграва.Този другия ктарист е доста способен пич.Кефи!

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми попадна ето това

Направо ме умопомрачиха отвсякъде......просто няма думи......музициране,вокали,тон.....миксиране..

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е жив и здрав звуковият инженер. :greenangel:  Майтапа настрана, но наистина си е свършил перфектно работата - баланс, пълнота...без забележка където и да е. Все пак да не забравяме, че колкото и да е полезен оня със златните уши, без ония другите дето изнасят музикалния материал не става, а в случая това са изключителни музиканти, които освен това и са се скъсали от бачкане за да стигнат дотук. Наистина голям кеф е да си го пуснеш на хубава апаратура! :godbless:

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая стая май случайни хора не е имало...

Разкош. Нечовеци, егати...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е жив и здрав звуковият инженер. :greenangel:  Майтапа настрана, но наистина си е свършил перфектно работата - баланс, пълнота...без забележка където и да е. Все пак да не забравяме, че колкото и да е полезен оня със златните уши, без ония другите дето изнасят музикалния материал не става, а в случая това са изключителни музиканти, които освен това и са се скъсали от бачкане за да стигнат дотук. Наистина голям кеф е да си го пуснеш на хубава апаратура! :godbless:

Още повече че всичко е записано на живо на един take.Само един лууп перкусия на Африка и бекинг хор са добавени,точно както го правят и ТОТО.Клипа е сниман с 10камери и 12 човека по видеото,като аудио и видеото са миксирани от Мартин Милър /китара и вокал/.....сигурно и докато спи прави музика... :godbless:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TOTO’s brand new Greatest Hits package is titled 40 Trips Around the Sun. The 17-track album features three previously unreleased recordings: “Spanish Sea,” “Alone” and “Struck By Lightning,” alongside newly remastered classic tracks worked on by Elliot Scheiner & Gavin Lurssen and his team. The core Toto members, Steve Lukather, David Paich, Steve Porcaro and Joseph Williams re-entered the studio earlier this year to work on this release.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав концерт в НДК.

Успяха да ме изненадат с настроението от средата нататък и готините стари (и по-нови) парчета.

Не очаквах след толкова години и толкова концерти да ме накарат пак да пея и танцувам, но магията сработи безотказно :)

Определено нетрадиционен сет. Освен трите задължителни парчета имаше баси изненадите - примерно Mushanga и No Love

никога не съм ги слушал на живо.

Обаче съм вече стар мърморко и не мога да не пусна следните язвителни коментари:

Първо, малоумието "наречено идвам-на-концерт-за-да-снимам-цяла-нощ". Пред мен имаше едно трио подобни

малоумници, единият с пардесю което не свали цялата вечер и със телефон на селфи стик моля ви се.

Втория ако не снимаше, цъкаше на телефона, лайв във фейсбук ли предаваше, какво ли, пет души му правиха забележки и не се трогна.

Баси тъпите кратуни...

Второ, аз ли съм глух вече, или наистина успяха в Зала 1, която има добра акустика да направят мазня... ?

Тая нова мода касата и басът да са набримчени така че все едно ъперкъти в стомаха ти раздават не я разбирам.

При акустичните сетове се траеше, но натиснеха ли газта ставаше боза.

Трето, е тва не мога да го преживея... Люк или свири с процесор, или Богнерите бяха скрити някъде из коридорите на НДК-то,

щото на сцената нямаше грам оборудване ни той, ни басиста. Освен педалиерата разбира се. Звука му беше

юбер пластмасов, омазан, ореверберен и одилейнат на макс. Баси. Люк и проц. БАСИ ! Мазня...

Е въпреки горните три, концерта си беше як !

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Especially for Jabs - Toto Live at The Hard Rock - Biloxi, 2017

​cam on Luk, his 3 Bogner heads & big pedalboard.

https://www.youtube.com/watch?v=D7jxjauQweU

TOTO or Steve Lukather band!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^100% споделям анализа на jabs.

Като добавим изключеният микрофон и китара в началото, лошата организация която позволи на хора с билети от 40лв.да застанат отпред и по този начин попречиха на тези които са си платили хубаво място, другото беше О.К.

Най много ме трогна, момента когато разказваха спомените си, от последните 40 години, и буквално свириха подпури от парчета. ТОТО са машини, и това едва ли съмнява някой.

Редактирано от ciriljhonson
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ TONY<, аз точно това съм свикнал да виждам и нищо такова нямаше на сцената снощи... :)

^   ciriljhonson, пропуснах конфуза с тока в началото :)

за местата, единия от триото дебили пред нас извъртя стандартния български номер: стоя прав и се оглеждаше до последния момент.

Видя че на реда с другите двама дебили има една двойка, момче и момиче, с по едно свободно място отляво и отдясно.

Влезе на реда и седна на лявото място. Момчето любезно му каза че това са техни места и че те са си купили (!!!) 4 билета,

просто за да нямат "комшии" от двете страни които да им развалят кефа. И какво направи нашия човек? Изгледа ги нагло

и му каза на момчето - бе вие верно ли сте дали 400 лева за четири места ... и си седна на лявото. Момчето само сви рамене и концерта почна.

Баси, ако на концерт на ТОТО вече събираме такава гняс, тъжно ми е.

Апропо, тоя последния май се бараше някакъв от организаторите, с костюмче го раздаваше и освен че цъка цяла вечер във фейсбук, не

пропусна да се похвали на другите двама дебили със снимка по средата между Люк и Поркаро.... Боже, прибери си вересиите :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за местата, единия от триото дебили пред нас извъртя стандартния български номер:

Срещу този стандартен български номер се прилага друг стандартен български номер - на празните места натрупваш връхните си дрехи...зима е все пак. :greenangel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звуковите проблеми в началото не помрачиха готиното настроение през целия концерт. Повече от 2 часа наслада за душата!

Групата свириха с хъс и майсторство, присъщо за TOTO.

Електрическата китара на Люк се губеше в микса, особено при солата, докато при акустичната положението се ядваше.

Не съм сигурен дали е от акустиката в залата или от звукоинжинера.

Като че ли към края на концерта, звукът го пооправиха.

И аз се чудя къде изчезнаха Богнерите на Люк!? Може да е минал на Fractal или Kemper за европейското турне с цел икономия на транспортни разходи.

Много не ми допадна сетлистата, но явно искаха да направят ретроспекция на 40 годишната им кариера и очевидно успяха.

Редактирано от DILETANT

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Katzarov
      Здравейте, отдавна исках да направя кавър на hold the line (Luke е един от любимите ми китаристи), но ми отне доста време, за да си развия достатъчно добре техниката (за по-бързата част от солото), както и да е...
      Приятно слушане на този кавър/импро.  

• От Koobenot
      Здравейте, гледах този Soundcheck на Toto -
      и не знам  кое е парчето, което Steve подхваща на 1:50 ... Не открих такава тема за музикална взаимопомощ, ако има такава, ме извенете и ме препратете към нея... Благодаря предварително.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.