Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да запиша?


Recommended Posts

Извинявам се ако не е на място темата, чудих се къде да я тикна и реших да бъде тук, защото искам да запиша един човек що-годе "професионално" (за амат/орски професионализъм говоря) и се чудя какво мога да направя откъм техника.

Търсих в нета "как да си направим домашно звукозаписно студио" и ми излезе интересен резултат, в който съветват купуване на студиен микрофон и звукова карта. 

Първият ми въпрос е: мислите ли че може ли да запиша с хубаво качество чрез моя IC SONY рекордер (ICD-UX523F)? 
Втори: задължително ли ми трябва звукова карта и миксер, с изключение на тези миксери, които имат вградени звукови карти. За какво служи миксерът и не мога ли да го заместя със софтуерна програма?

Вие как записвате?

Благодаря предварително и се извинявам ако въпростие ми са тъпи, но ми е нужна светлина в тунелаааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека на мен се падне тоя път честта :)

Преди да те подкараме по пързалката, да задам простия въпрос: какво ще записваш?

Къде ще го записваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се използват минимум 3 неща:Компютър със звукова карта(вградена или външна)мониторни слушалки или по-добре мониторни колони и кондензаторен микрофон.Миксер не ти трябва за да запишеш нещо с микрофон.Можеш да го заместиш със софтуер.Има безплатен такъв като Reaper и платен като Cubase.Също е важно къде записваш,в какво помещение.Акустиката е важна.

 

Със това Сони може да направиш демо, обаче не знам какво качество изисква твоя аматьорски професионализъм.Според мен няма да е много качествен записа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не запишете в студио човека за 1 час и да се приключи? Въпроса ти е малко като: Искам тука една дупка да ми се пробие в стената, как да си направя строителна фирма? Какви багери и самосвали ще трябва да си купя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А защо не запишете в студио човека за 1 час и да се приключи? Въпроса ти е малко като: Искам тука една дупка да ми се пробие в стената, как да си направя строителна фирма? Какви багери и самосвали ще трябва да си купя?

Дам, ей тоя въпрос ме мъчи постоянно. Всеки втори тръгва да записва, да смесва, да мастерира, да продуцира.....

Не че нещо, но като те свие апендикса, не питаш как да си го оперираш.

Ако имаш конкретен въпрос - стреляй :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето резюмето на рекордера ти : perfect for recording lectures as well as listening to your favorite tunes in between classes or at the office

 

Ако това ще записваш си ок, ако е друго, тогава кажи какво.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се въведе такса за въпроса: Искам да запиша нещо, кажете как? 

Примерно 20 кинта.

Става ли с iphone - 40 кинта.

После всички на кръчма да пием бири :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Ей, убихте го човека ! Спокойно - никой не се е родил научен.  Номера е да взима акъл, да се учи и да не повтаря грешките.

 

   За запис на музикален сигнал на компа ти трябва т. нар. "интерфейс".  Най-общо казано, това е звукова карта с подходящ вход -инструментен и микрофонен, и някакви ДАК-ове (да превърнат аналоговия сигнал, който подаваш, в цифров). Цифрите влизат в компютъра или по USB (най-често), или по Firewire или Thunderbolt (профи- решенията).

  Ето ти един списък с цени - избирай по твоите си възможности:
http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/pp_2/USB_Audio_Interfaces.html

 

   Като дадеш 300-тина лв за интерфейс, и още 200-тина за микрофон (примерно, щото така и не каза какво аджеба ще записваш), и можеш да се замислиш дали да не дадеш към 30-тина лв на час в някое студио и за няколко часа да си свършиш работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятах да се обаждам повече в такива теми ама...то че никой не се е родил научен - вярно е. Щом обаче някой пише нещо се предполага, че може и да чете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.